Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Acilen erkek kardesim icin dua

imansahibikiz

New member
bisi sorucam allah nie kardesime daha erken yasda hastalik verdi nie boyle yaratti kardesimi nolursunuz yardim edin bana lutfen ya kardesimin sariligi gecmiyor diyorum ya moralim bozuk nolursunuz lutfen ya allah surada canimi alsinki ben dogrulari soyluyorum allaha erkek kardesim icin yalvarin lutfen ya

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Duacıyız O'na... Hem de çok... Ve devam ediyoruz dua etmeye...Üzülmeyin, Allah her şeyin hayırlısını verir...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Sehidler Dünyaya bir kez daha gelip bir kez daha sehid olmak isterlermis. Hastalik vesilesi ile ölen bir müslümani sehid mertebesine yükseltecegini Hadis-i Seriflerden ögreniyoruz. Kaldiki kardesinizin cektigi tüm SIKINTILAR onu cennete katmer katmer yaklastirmaktadir buna mi üzülüyorsunuz. Hastalik günahlari döker imis buna mi üzülüyorsunuz ve kaldiki Sehidlik ile yani cennet ile müjdeleniyor buna mi üzülüyorsunuz. Sükretmek sabir demektir ve sükredin en hayirlisi Allah-u Teala bilir. Yine bilirsiniz ki, Sehidlere sorgu sual yoktur ve bunun icin insanin hasta olup ölmeyi isteyecegi geliyor bazen. Lakin sorgu, sual zordur. Allah dan hayirlisini dileyim ve tüm gereksinimleri hallettikten sonra tevekkül edin onun disinda pek "neden" sorusunu sormayin. Kardesiniz günahlarini dökerken siz sevinmiyormusunuz?

Duruma birde bu acidan bakmanizi tavsiye ediyorum ve ömür kisa ya bugün ya yarin ölüm gercek cennet cehennem gercek. Ben hasta olupta öleyim dediysemde bazen böyle pragmatis düsünceler gelmiyor degil ama siz bana aldirmayin.

Sükredin ve hayirlisini dileyin cok fazla dert etmeyin lakin dert edilecek aslinda bizleriz.

imansahibikiz

New member
ama erkek kardesim su an bebek onun hic bi gunahi yok o melek gibi ama habire sariligi hic gecmiyor neden gecmedigini bizde bilemiyoruz doktorlarda bilemiyor hic kimse cozemedi cozemiyor moralim bozuk dun gece aglaya aglaya mesaj yazdim ins kardesim bi daha hic bi zaman sarilik olmaz amin ins yuce rabbimiz ALLAH kardesime bir suru sifa verir ve bir suru sifa bereket ve rahmetlerini indirir ins banada bir suru sifa verir k rahmetini berekatini verir benim erkek kardesimin hastaliginin adi spida bifida bu hastaligi detayli bi sekilde arastirir misiniz

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Evet, imansahibikız, kardeşinin hiç günahı yok tabii.

Şöyle de düşün. Allah insanları bu Dünyada bir çok şeyle imtihan ediyor. Zaten bu Dünyaya gelişimizin ana sebebi bu imtihanı vermek. Bu imtihanın bir parçasıda senin kardeşin ile, anne ve babanın çocukları ile imtihan edilmesidir.

Şimdi Allah seni kardeşine verdiği hastalık ile imtihan ediyor.

Sen eğer bu duruma isyan etmez, Allah'ın yaptığına inanır ve güvenir isen ve, sabır gösterir, dua ve namaz ile Allah'tan yardım dilersen, bir de " inna lillahi ve inna ileyhi raciun" diyerek kardeşin için sağlık istersen Allah, senin o pamuk ellerini açıpda yaptığın masum dualarını inşallah kabul edecek.

Bu davranış ve duaların karşılığını bu Dünyada alamaz isen, muhakkak ahirette alacaksın... Sen de, anne ve baban da... İnşallah.

Enver Ýstek

metin mete
Dogru dualarimiz devam ediyor,ama unutmaki Hüküm sahibi Alemlerin Rabbi!Bize düsen sadece ona layik olmak bu ancak metanetle yaklasmaktir yoksa hem konusurken isyan olusur hem kendini paralarsin baskaca bir sey kazanamazsin.Bu nedenle biraz sabir biraz tevekkür Insallah bu karisim Sifa getirir Alamlerin Rabbindan.Bize düseni inan en sonuna kadar kullaniyoruz yani Duamiz daimidir..Selam ile...

Son düzenleme:

Dostlara duacýyýz

New member
bisi sorucam allah nie kardesime daha erken yasda hastalik verdi nie boyle yaratti kardesimi nolursunuz yardim edin bana lutfen ya kardesimin sariligi gecmiyor diyorum ya moralim bozuk nolursunuz lutfen ya allah surada canimi alsinki ben dogrulari soyluyorum allaha erkek kardesim icin yalvarin lutfen ya
Allahu teala yarattı ne olursun isyan etme allah acil şifalar versin kardeşim..allahım büyük dert verdii dermanda verir..üzülme ..herzaman şükret unutma beterin beteride var...biliyomusun Allahu-teala hayatımızda mucizeler bırakıyor..mucizelere inan..ne olursa olsun isyan etmee allahım acil şifalar versin...Dualarımız sizinlee...Hastalara şifaa ver allahım allaha emanet ol...

Üst Alt