Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Acaba...

Enver Ýstek

metin mete
- Kulu Muhammed'i bir gece Mescidi Haram'dan (Kabe'den) yola çıkararak, kendisine bazı mucizelerimizi, olağanüstülüklerimizi gösterelim diye, çevresini kutsal kıldığımız Mescidi Aksa'ya (Kudüs'e) ulaştıran Allah, her türlü noksanlıktan uzaktır. O her şeyi işiten ve her şeyi görendir.İSRA

12- "Hiç kuşkusuz ben senin Rabbi'nim. Pabuçlarını çıkar. Çünkü sen kutsal Tuva vadisindesin."

BAK KURAN SENİ YALANLIYOR MESCİDİ AKSANIN ETRAFIDA TUVA VADİSİDE KUTSALMIŞ

Benim kutsalim Kitab,Eger Kitabta bu varsaki vardir senin bunu yalanliyor algilaman cok sacma olur degilmi?Anlayis iste aklini her seferinde kirada tutma biraz düsün METIN METE Kitabi ve onun emirlerini yani Vahy in savunmasini yapiyor..Eger bana desenki Sen Kitabin Kutsallarini red ediyorsun iste o zaman delilini tekrar isterim...Kutsalin Kutsali onun sözleridir her halde Artik birazda aklinizla mütala ediniz bos isler sizi yipratiyor...

Enver Ýstek

metin mete
Ben demiyorum ağabey
sadece senin vatan anlayışını öğrenmek istedim

Selamün Aleyküm,Kusura bakma daha önce yazamadim isim vardi benim yerime oglum isimin oldugunu bildirmis...Benim Vatan anlayisim aslinda cok farkli yani Hani derlerya Ülkücüler Vatan ne Türkiyedir Türklere Ne Türkistan Vatan ebedi ve müebbet ülke TURAN..Aslinda ben Ülkücülerden bu konuda biraz ayriliyorum Benim icin Vatan Nerede hür yasiyorsam orasi gibi kilasik bir cevapta degil.Benim Ülkem Inanclarimi yasayabildigim,Insanimla hür oldugum güvenli oldugum yer mesela su an yasadigim yerde degil aslinda benim icin Vatan Türkiye baska yer düsünemiyorum.Evet yasayamiyorum ama seviyorum dogdugum yerleri özlüyorum inanin ben hala kis aylarinda carsidan eve giderken süürtmelere siginarak bir caddenin karsisina bir bu tarafina kacarak yagmurdan eve gelisimi özlüyorum ama ne yazikki simdi o ani yasayamiyorum cok istememe ragmen.Hele gecen yil Kurbanda Türkiyedeydim bir an yagmur olsa bende yayan ayni duygulari yasasam diye cok bekledim yagmadi hain yagmur Insallahu Teala bu sene yine deneyecegim Kurbanda.Yani benim Vatanim Türkiye ve Türk insaniyla birlikte olmak gerisi hikaye...Daha önce Suriye,Misir,Lübnan,Suudi Arabistan ve diger Arablarla beraber oldum ama inan sen dahi yalnizlik cekersin cünki Anadolu insani apayri Laziyla Kürdüyle Cerkezi ile hatta Arnavudu,Bosnagiyla pamagiyla hepsi bir baska.Bizim oralarda Arabda cok ama inan hic benzemiyorlar Arab ülkelerinin Arablarina.Yani Vatan Mutlu oldugumuz Kendi insanimizla Hür yasadigimiz yer diye düsünüyorum.Ama Yinede Turan(Bir hayal dahi olsa,belkide bir tercih)...

muhammed_azadi

New member
Cevap için sağol abi...ama vatan anlayışımız tahmin ettiğim gibi aynı değilmiş..

''Yani benim Vatanim Türkiye ve Türk insaniyla birlikte olmak gerisi hikaye...''

Sen Türk ve Türkiye dersin ben sadece MÜSLÜMAN derim Arabı Türkü Farisi si Kürdü İngilizi Afrikalı farketmez.Ayrıca ben de değişik yerlerde bulundum ve yalnızlık çekmedim.Evet hiç şübhesizki doğduğun büyüdüğün yerleri özlersin,gözünde tüter ama bu doğduğun yerden başkası vatan değildir anlamına gelmez..Benim için Erzurum,sivas,kayseri,İstanbul nasıl benimse Bağdad,Şam,Mekke,Tahran vs. da aynı şekide benimdir benim olmak zorundadır... Çünkü ben Türk Müslüman,Kürt Müslüman veya Arab Müslüman değilim Sadece ve sadece MÜSLÜMANım...Ama yine de İttihad-ı İSLAM(Bir hayal dahi olsa,belki de bir tercih)...

VESSELAM........

Enver Ýstek

metin mete
Cevap için sağol abi...ama vatan anlayışımız tahmin ettiğim gibi aynı değilmiş..

''Yani benim Vatanim Türkiye ve Türk insaniyla birlikte olmak gerisi hikaye...''

Sen Türk ve Türkiye dersin ben sadece MÜSLÜMAN derim Arabı Türkü Farisi si Kürdü İngilizi Afrikalı farketmez.Ayrıca ben de değişik yerlerde bulundum ve yalnızlık çekmedim.Evet hiç şübhesizki doğduğun büyüdüğün yerleri özlersin,gözünde tüter ama bu doğduğun yerden başkası vatan değildir anlamına gelmez..Benim için Erzurum,sivas,kayseri,İstanbul nasıl benimse Bağdad,Şam,Mekke,Tahran vs. da aynı şekide benimdir benim olmak zorundadır... Çünkü ben Türk Müslüman,Kürt Müslüman veya Arab Müslüman değilim Sadece ve sadece MÜSLÜMANım...Ama yine de İttihad-ı İSLAM(Bir hayal dahi olsa,belki de bir tercih)...

VESSELAM........

Selamün Aley<küm,Ben de yaklasik yilimin yarisi Alömanyada diger yarisi Türkiye,Suriye,Misir ve digerleri Arab ülkelerinde idi ama gercekten benim icin Türkiye bir Cennet bek ben diyorumki Türkiyede yasayan Arablar dahi bir baska ayirt etmiyorumki bizim Osmaniyenin bir köyünde birde Alman gelinimiz var ayrica bi Gelin Araba tamircisi bazan o tarafa yani yaylaya giderken yol boyunda görürüz araba tamir yaparken kendisi bizden biri hem Müslüman ham Türk yani beni anliyor ve beni yasiyor bu anlamada Irk olarak ben onun veya benim üstünlügümüzden degil yasam Kültürlerimizden bahsediyorum benim Irkciligim bu kadar yani kafa tasi degil sadece kendi yasam bicimim gibi olmasini istiyorum ama bu Alman Ama ingiliz Ama Arab benim vatanim orasi Yani yine diyorumki TURAN..Be3nim öyle Renk,irk din gibi tabum yok sadece özgür ve sevdigim yasam gibi olmasi ve ben Türkiyenin disinda bunu bulacagimi sanmiyorum..Bosnak Duha bile bizimle ayni olmus ama bak hala bana söyle söyle diyor benim icin ha benim öz kardesim ha Duha neden cünki ikisinide seviyorum eger iman yönü dersen oda Duhada Ehli sünnetci yani fark yok ama irk olarak ayirmam..Vesselam...O nedenle;

ÜLKÜCÜ HANIF METIN METE yim....

Üst Alt