Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Acaba...

Enver Ýstek

metin mete
Bir papaz öldü hristiyan oldular,
Bir Hrant öldü ermeni oldular,
4 günde 35 Şehit verdik
hangisi TÜRK oldu acaba?

sehitlerimizydcm4gb1.jpg

tevhideçaðrý

New member
atv siyaset meydanında şehit aileleri gazi askerler duygu yüklü toplantı yaptılar.4 saat sürdü gece 3.5 da bitti .Özellikle 5 askerini el bombasından kurtarmak için 2 elini kaybeden astsubay ibrahimin ben görevimi yaptım. Askerlerim bana emanetti demesi,salonu gözyaşına boğdu.Tıpkı dedeleri gibi çanakkalede savaşan bu necip milletin evlatlarına yakışır vakurla anlattılar .Muhteşem bir canlı yayındı.İnşaallah bu tür programların sayısı artarda kendimize geliriz.Şerler içinde hayır vardır derler.Milletimiz pkk ya karşı adeta tek yürek tek bilek.Ordumuz pkk sayesinde iyi silaha kavuştu.Batı Türke silah vermeye çok korkar.Gönül isterdiki bu olaylar olmasın.Tarihi incelersek hainler hep olmuştur. Ve olacaktır.

İtin Allahı yoktur herkez önünde secde eder derler sevmezler.Ama it bile it haliyle yemek yediği kaba pislemez.Bu pkk lı hayvanlar köpekden daha aşağıda ekmek yediği ülkeye kurşun sıkıyor.Kuzey ırakta israil ordusundan ayrılma subaylardan eğitim alıyorlar.Amerikadan silah alıyorlar.Yani israilin amerikanın köpekliğini yapıyorlar.Sadece köpekliklede kalmıyorlar.Yedikleri kaba pisliyorlar

Ben yıllardır bu ülkeye vergi veriyorum. Ama benim ülkemde eşim açıköğretim sınavlarına (A.Ö.F) türbanı çıkartılmadan alınmadı.Başıma daha önce gelmediği için anlayamadım. Ama çok zoruma gitti.amerikada avrupada türban serbest türkiyede yasak.benim isyanım başka yönde 25 senedir pkk için çapulcular dendi. ellerinde kalaşinkof gibi sıradan tüfek ordunun silahı yanında kuş tüfeği gibi kalır.topu topu 5000 kişi dendi.Kardeşim madem öyle 800 .000 kişi ordun var. Natonun 2. büyük ordusu her türlü sialhın var. Bütçenin yarısından fazlası orduya harcanıyor.Niye hesap soran yok?Niye kimse Ey genelkurmay 25 senedir sen niye başaramadın.Senin işin laiklik demogojileri yapmakmı? Türbanlıları kovalamakmı? Kardeşim senin işin pkk kovalamak işini yap siyaseti politikayı bırak Ey Asker sen Askersin işini yap Bu ülkenin insanları fakru zaruret içinde seni besliyor. Ortadirek vatandaşın çok üstünde gelir ve imkan veriyor.Laf salatası yapmayı bırak, saltanat sürmeyi bırak, işini yap işini

Enver Ýstek

metin mete
Abi, ben papaz öldürüldüğü vakit bir Müslüman olarak kınadım ve Boşnak gibi üzüldüm.

Hrant Dink öldürüldüğü vakitte bir Müslüman olarak üzüldüm. Haksız yere bir adamı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir,ayetine havale ettim. Boşnak gibi...

4 günde 35 şehit verdik. Müslüman olarak PKK'ya lanet ettim. Türkiye'ye oyunlar oynayanlara Allah'ın da bir oyunu olduğunu düşünerek dua ettim.
Ama Türk olmadım. Boşnak olarak kaldım. Boşnak olarak üzüldüm.

Abi; Papaz öldürüldüğü vakit, Hrant Dink katledildiği vakit hepimiz Hristiyanız, Hepimiz Ermeniyiz diyenler bellidir. Kime hizmet ettikleri ortadadır.

Bir cinayeti kınamak için Türk olmak gerkmiyor. Müslüman olmakta gerekmiyor.

İnsanlığı, vicdanı biraz kalmış herkez bu katliamları kınamalıdır. Kınamayan hayvandan daha aşağıdır.

Ama abi itidal üzere. Zaten onların amacı bizi öfkelendirmek. Çünkü, biliyorlar ki öfke ile kalkan zararla oturur. Zira, öfkeli adam salim düşünemez, hata eder.

İşte en büyük tuzakları, halkı galeyana getirmektir ki, asla buna prim vermemeli ve asla bu öfke seline kapılmamalıyız.

Bizim gibilerin cenahı itidale ve sukunete davet cenahı olmalıdır.

Rabbim şehitlerimize Rahmet etsin.

Muhabbetle

Duha sen Bosnak olabilirsin ama unutma diger bir isminizde Osmanli Türküdür ve inan Papazda digerined insan olarak üzüldüm Terörün milliyeti olmaz benim icin Asala ne ise PKK O Hizbullah ne ise Dev sol o,yani ne milliyeti nede sahsiyeti insandir dedik ve üzgündük ama nasilsa hepsi Ermeni oldu Isevi olduda Türkten ölünce ne hikmetse BOSNAKLARDA bizi unuttu...(Yani)

rusen_alp

New member
CENGE GIDERKEN

Ben bir Türküm dinim, cinsim uludur.
Sinem, özüm ates ile doludur.
Insan olan vataninin kuludur.
Türk evladi evde durmaz; giderim!

Yaradan'in kitabini kaldirtmam.
Osman'cigin bayragini aldirtmam.
Düsmanimi vatanima saldirtmam.
Tanri evi viran olmaz; giderim!

Bu topraklar ecdadimin ocagi.
Evim, köyüm hep bu yerin bucagi.
Iste vatan! Iste Tanri kucagi!
Ata yurdun evlad bulmaz; giderim!

Tanrim sahid, duracagim sözümde.
Milletimin sevgileri özümde.
Vatanimdan baska sey yok gözümde.
Yar yatagin düsman almaz; giderim!

Ak gömlekle göz yasimi silerim.
Kara tasla biçagimi bilerim.
Vatanimçün yücelikler dilerim.
Bu dünyada kimse kalmaz; giderim!

Mehmet Emin Yurdakul

Enver Ýstek

metin mete
CENGE GIDERKEN

Ben bir Türküm dinim, cinsim uludur.
Sinem, özüm ates ile doludur.
Insan olan vataninin kuludur.
Türk evladi evde durmaz; giderim!

Yaradan'in kitabini kaldirtmam.
Osman'cigin bayragini aldirtmam.
Düsmanimi vatanima saldirtmam.
Tanri evi viran olmaz; giderim!

Bu topraklar ecdadimin ocagi.
Evim, köyüm hep bu yerin bucagi.
Iste vatan! Iste Tanri kucagi!
Ata yurdun evlad bulmaz; giderim!

Tanrim sahid, duracagim sözümde.
Milletimin sevgileri özümde.
Vatanimdan baska sey yok gözümde.
Yar yatagin düsman almaz; giderim!

Ak gömlekle göz yasimi silerim.
Kara tasla biçagimi bilerim.
Vatanimçün yücelikler dilerim.
Bu dünyada kimse kalmaz; giderim!

Mehmet Emin Yurdakul

Ellerine saglik Rusen Kardes..Güzel bir siir Ellerine saglik Üsenmeden bunu buraya astin.

muhammed_azadi

New member
''Ben bir Türküm dinim,cinsim uludur.''

''Vatanımdan başka şey yok gözümde''

Bu sözler İSLAMa ne kadar uygun acaba..
Mehmet Emin Yurdakul gibi birinin Lanetlenmiş sözleri HANİF MÜSLÜMANLIğa ne kadar uygun düşer acaba merak ettim...

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
Nisa suresinin “Bir işte anlaşamazsanız bu işin hükmünü, Allah ve Resulünden anlayın!” mealindeki 59. ayet-i kerimesini İslam âlimleri, “Bir işte anlaşamazsanız, bu işin nasıl yapılacağını âlimler, Kur'an ve sünnetten anlasınlar, âlim olmıyan ise, âlimlere uyarak yapsın!” şeklinde açıklamışlardır.

Alimin önemi bu ifadeden de açıkca anlaşılmaktadır. Dinimizi doğru olarak öğrenmek için Ehl-i sünnet âlimlerinin sözbirliği ile kabul ettikleri fıkıh kitaplarını okumak gerekir. Ehl-i sünnet âlimi olan hakiki din adamlarının kabul ve tasdik etmediği kitaplardan ve sözlerden din bilgisi öğrenmeye kalkışmamalıdır!

Her din kitabına yahut âlim görünen ve din adamı denilen herkesin sözüne veya kitabına uyarak ibâdet yapmak caiz değildir. Ehl-i sünnet olmayan din adamlarının kitaplarına ve sözlerine uymamalıdır! Muteber kitaplardan toplanmış, tercüme edilmiş İlmihali okumalıdır! Böyle tercüme edilmemiş, kafadan yazılmış ilmihal kitaplarını ve uydurma tefsirleri okumak insanı dünya ve ahıret felaketlerine sürükler.

Âlimin dindeki yerini, kıymetini bilmiyenler "Elimizde Kur'an var iken âlime ne lüzum var" diyorlar. Kur'an-ı kerimi herkes kolayca anlasa idi, Peygambere ihtiyaç kalmazdı. Hadis-i şerifler, Kur'an-ı kerimin açıklaması mahiyetindedir. Hakiki âlimler de, hadis-i şerifleri açıklamışlardır. Arapça bilen herkese âlim denmez. Hakiki âlim, Kur'an-ı kerimi, hadis-i şerifleri açıklıyan selahiyetli, yüksek insandır. Sünneti, bid'ati bilir. Hakkı bâtıldan ayırır. Selef-i salihin itikadındadır. Yani Ehl-i sünnet vel-cemaat itikadındadır.

Çok ilmi olduğu hâlde, hakkı bâtıldan ayıramıyan, hakiki âlim değildir. Yetmiş iki sapık fırkanın önderleri de derin âlim idi, hakkı bâtıldan ayıramadıkları, Ehl-i sünnetten ayrıldakları için dalalete düşmüşlerdir.

Mesela Vasıl bin Ata, Hasan Basri hazretlerinin talebesi iken, hocasına itiraz edip, Ehl-i sünnetten ayrılarak Mutezile fırkasını kurdu. İbni Teymiyyenin de ilmi çok idi. Selef-i salihinin yani Ehl-i sünnet âlimlerinin sözbirliğinden ayrıldı. Vehhabi sapık fırkasının kurulmasına sebep oldu. Bugünkü mezhepsizlerin de önderi durumundadır. Bugün hangi isim altında faaliyet gösterirlerse göstersinler bütün bozuk akımların akıl hocası İbni Teymiyyedir.

Enver Ýstek

metin mete
''Ben bir Türküm dinim,cinsim uludur.''

''Vatanımdan başka şey yok gözümde''

Bu sözler İSLAMa ne kadar uygun acaba..
Mehmet Emin Yurdakul gibi birinin Lanetlenmiş sözleri HANİF MÜSLÜMANLIğa ne kadar uygun düşer acaba merak ettim...

Yani adamin böyle söylemleri var diye Güzelliklerini atalimmi?Hic kabul etmem ama bir düsün Imami Azam dediginiz Numan bin Sabitinde bir cok fikirlerini alkislarim..Yani bunda bu kadar iskillenmenizin sebebi nedir?Bir kere unutmayinizki yeni Cagda Avrupali Islami Türkün dini kabul ediyordu?
O da diyor Türküm ben,evet bende Türküm,devam ediyor Dinimde cinsimde uludur Evet Dinim uludur(Benim icin tek Kutsal Allah oldugu icin digerine katilamiyorum)Dünya malinda yok gözüm diyor tabiki cok güzel bir sey Ülkeleri yikmak yakmak isgal etmek degil amacimiz Vatanimizdan baska bir sey istemiyoruz buda dogru nemize lazim baskasinin yurdu bunuda bir nebze kabul ederim(Yurt disinda yasadigim icin tam diyemiyorum)Merakinizi gidermek icin söyle diyeyim Bizler Resulün yolunda oldugumuz icindirki onun yaptigini yapmaya calisiyoruz yani o nasil Medineyi savundu ise bizlerde yurdumuzu savunmaliyiz yoksa ayni IRAK gibi geleni alkislarsak yani Adam gibi Vatan icin Serefimizle ölmez isek sefersizce tecavüze ugrariz ayni IRAK gibi söyle bir hatirlayiniz irakta hem erkeklere hem kadinlara yapilan tecavüzleri..Acaba merakinizi bertaraf edebildikmi?

muhammed_azadi

New member
Bişey kaldı metin ağabey ''VATAN'' tarifiniz nedir acaba bizim vatanımız 1.dünya savaşından sonra sınırları çizilen ve üstüne lanet bir rejim oturtulmuş Türkiye Cumhuriyeti midir?..

Enver Ýstek

metin mete
Yalnız kur'an diyipte sünneti görmezden gelenler

Allahın CC Dostlarım dediği ayetlerindede tasdik ettiği SADIKLAR ı görmezden gelenler

Cunubluk halindede namazı helal sayanlar
Hayızlık halindede namazı helal sayanlar
Cuma namazını cemaatle namazı şirk sayanlar

HANGİ DİNE MENSUPLAR ACABA

Bİ CEVAP VER METİN METE DİNİN VEHHABİLİKMİ TEYMİYECİLİKMİ

Ya adam gibi konusacaksin yada susacaksinki adam sansinlar degilmi?
Insan eger bir seyi savunuyorsa isbat etmeli nedir bunlar?

1-Yalniz Kuran diyenler diyor,

Cevap;43/44 te ben tek sorumlu olduguma bagliyim...

2-Allahın CC Dostlarım dediği ayetlerindede tasdik ettiği SADIKLAR ı görmezden gelenler

Cevap;Evet kim var bu sadiklardan,Tagutlarini asla yazma isbat ile onlar birer taguttur cünki Yasanin üzerine yasa koymuslardir...

3-Cunubluk halindede namazı helal sayanlar

Cevap;Isbat etmeyen namettir,bunu savundugumuzu?Ayet gayet aciktir ama ne yazikki beyni kocaman olanlar bunu nasil taktir edeceklerki?Adamlarin her seyi IFTIRA üzerine kurulmus..

4-Hayızlık halindede namazı helal sayanlar

Cevap;Bu tartisilir ben Kitabta Haram oldugunu bulamadim ama Namazdan geri durulacagini bildiren bir ip ucu görürsem neden kabul etmeyeyim..Kitaba ek/Tenzilat yapma gibi bir durum söz konusu degil ne ise o...

5-Cuma namazını cemaatle namazı şirk sayanlar

Cevap;Dedim ya admin akli fikri IFTIRA:::

BEN KIMSENIN DININDEN DEGILIM DINI ALLAHA ÖZGELEMEYE CALISIYORUM KULLARA DEGIL ISTERSE BU KUL RESUL OLSUN FARK ETMIYOR;

Ya sen hengi TAGUTA özgeliyorsun?

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
Ya adam gibi konusacaksin yada susacaksinki adam sansinlar degilmi?
Insan eger bir seyi savunuyorsa isbat etmeli nedir bunlar?

1-Yalniz Kuran diyenler diyor,

Cevap;43/44 te ben tek sorumlu olduguma bagliyim...

2-Allahın CC Dostlarım dediği ayetlerindede tasdik ettiği SADIKLAR ı görmezden gelenler

Cevap;Evet kim var bu sadiklardan,Tagutlarini asla yazma isbat ile onlar birer taguttur cünki Yasanin üzerine yasa koymuslardir...

3-Cunubluk halindede namazı helal sayanlar

Cevap;Isbat etmeyen namettir,bunu savundugumuzu?Ayet gayet aciktir ama ne yazikki beyni kocaman olanlar bunu nasil taktir edeceklerki?Adamlarin her seyi IFTIRA üzerine kurulmus..

4-Hayızlık halindede namazı helal sayanlar

Cevap;Bu tartisilir ben Kitabta Haram oldugunu bulamadim ama Namazdan geri durulacagini bildiren bir ip ucu görürsem neden kabul etmeyeyim..Kitaba ek/Tenzilat yapma gibi bir durum söz konusu degil ne ise o...

5-Cuma namazını cemaatle namazı şirk sayanlar

Cevap;Dedim ya admin akli fikri IFTIRA:::

BEN KIMSENIN DININDEN DEGILIM DINI ALLAHA ÖZGELEMEYE CALISIYORUM KULLARA DEGIL ISTERSE BU KUL RESUL OLSUN FARK ETMIYOR;

Ya sen hengi TAGUTA özgeliyorsun?

sleyman_akr.jpg
Metin mete İslam forumun sefilidir BİAT edin

Enver Ýstek

metin mete
Nisa suresinin “Bir işte anlaşamazsanız bu işin hükmünü, Allah ve Resulünden anlayın!” mealindeki 59. ayet-i kerimesini İslam âlimleri, “Bir işte anlaşamazsanız, bu işin nasıl yapılacağını âlimler, Kur'an ve sünnetten anlasınlar, âlim olmıyan ise, âlimlere uyarak yapsın!” şeklinde açıklamışlardır.

Alimin önemi bu ifadeden de açıkca anlaşılmaktadır. Dinimizi doğru olarak öğrenmek için Ehl-i sünnet âlimlerinin sözbirliği ile kabul ettikleri fıkıh kitaplarını okumak gerekir. Ehl-i sünnet âlimi olan hakiki din adamlarının kabul ve tasdik etmediği kitaplardan ve sözlerden din bilgisi öğrenmeye kalkışmamalıdır!

Her din kitabına yahut âlim görünen ve din adamı denilen herkesin sözüne veya kitabına uyarak ibâdet yapmak caiz değildir. Ehl-i sünnet olmayan din adamlarının kitaplarına ve sözlerine uymamalıdır! Muteber kitaplardan toplanmış, tercüme edilmiş İlmihali okumalıdır! Böyle tercüme edilmemiş, kafadan yazılmış ilmihal kitaplarını ve uydurma tefsirleri okumak insanı dünya ve ahıret felaketlerine sürükler.

Âlimin dindeki yerini, kıymetini bilmiyenler "Elimizde Kur'an var iken âlime ne lüzum var" diyorlar. Kur'an-ı kerimi herkes kolayca anlasa idi, Peygambere ihtiyaç kalmazdı. Hadis-i şerifler, Kur'an-ı kerimin açıklaması mahiyetindedir. Hakiki âlimler de, hadis-i şerifleri açıklamışlardır. Arapça bilen herkese âlim denmez. Hakiki âlim, Kur'an-ı kerimi, hadis-i şerifleri açıklıyan selahiyetli, yüksek insandır. Sünneti, bid'ati bilir. Hakkı bâtıldan ayırır. Selef-i salihin itikadındadır. Yani Ehl-i sünnet vel-cemaat itikadındadır.

Çok ilmi olduğu hâlde, hakkı bâtıldan ayıramıyan, hakiki âlim değildir. Yetmiş iki sapık fırkanın önderleri de derin âlim idi, hakkı bâtıldan ayıramadıkları, Ehl-i sünnetten ayrıldakları için dalalete düşmüşlerdir.

Mesela Vasıl bin Ata, Hasan Basri hazretlerinin talebesi iken, hocasına itiraz edip, Ehl-i sünnetten ayrılarak Mutezile fırkasını kurdu. İbni Teymiyyenin de ilmi çok idi. Selef-i salihinin yani Ehl-i sünnet âlimlerinin sözbirliğinden ayrıldı. Vehhabi sapık fırkasının kurulmasına sebep oldu. Bugünkü mezhepsizlerin de önderi durumundadır. Bugün hangi isim altında faaliyet gösterirlerse göstersinler bütün bozuk akımların akıl hocası İbni Teymiyyedir.

Kim aciklamis bunlari kim;Alimler yani kendilerini RAB ilan edenler degilmi?

Gerisine cevap vermeye bile degmez....

muhammed_azadi

New member
Böyle tartışma mı olur ya cannisar birşey iddia ediyorsunuz sonra hiçbir ilmi cevap vermeden çekiliyorsunuz.
Demekki söylediklerinizi sırf tartışma çıksın eğlenelim diye iddia ediyorsunuz..birşeyleri öğrenme veya öğretme amacı taşımayan tartışmalar sadece zaman kaybıdır....

muhammed_azadi

New member
Ben demiyorum ağabey
sadece senin vatan anlayışını öğrenmek istedim

firsaf

New member
Allahtan baska kutsal yoktur elde öpen sensin etekte..Biz kendimizi rab ilan etmedik cok sükürler olsun haya lazim bazi yüzlere...

- Kulu Muhammed'i bir gece Mescidi Haram'dan (Kabe'den) yola çıkararak, kendisine bazı mucizelerimizi, olağanüstülüklerimizi gösterelim diye, çevresini kutsal kıldığımız Mescidi Aksa'ya (Kudüs'e) ulaştıran Allah, her türlü noksanlıktan uzaktır. O her şeyi işiten ve her şeyi görendir.İSRA

12- "Hiç kuşkusuz ben senin Rabbi'nim. Pabuçlarını çıkar. Çünkü sen kutsal Tuva vadisindesin."

BAK KURAN SENİ YALANLIYOR MESCİDİ AKSANIN ETRAFIDA TUVA VADİSİDE KUTSALMIŞ

Üst Alt