Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

3 kelimeyle kendinizi anlatabilir misiniz ?

a l p e r

New member
geneli kınamadan ve kırmadan olumsuz yorum yapmak sanattır :)

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
anlamsızsa sizde ilgilenmeyin kardeşim son bi kaç gündür bu tip açılan konulara muhalafet yorumlar yapılıyo bunlar anlamsızsa sizde anlamlılarıyla ilgilenin konuyu açan ben değilim ama böylesi kaçıncı yaniii siz bu şekilde yorum yaparak kendinizi hangi kefeye koyuyorsunuz....

Ben sadece Allah(c.c.)'in yarattığı bir kulum.

Övgüler yanlızca Allah(c.c.)' e ve onun sevdikleri kullarınadır.

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
anlamsızsa sizde ilgilenmeyin kardeşim son bi kaç gündür bu tip açılan konulara muhalafet yorumlar yapılıyo bunlar anlamsızsa sizde anlamlılarıyla ilgilenin konuyu açan ben değilim ama böylesi kaçıncı yaniii siz bu şekilde yorum yaparak kendinizi hangi kefeye koyuyorsunuz....

Bu arada bir başka konuda doğruları yalın bir şekilde söylediğim için beni suçladığının farkındayım.

Yaptığım şeyde yanlış olan bir şeyin uyarısı sadece. Nasıl benim uyarım sizi rahatsız ediyor ise, Birilerinin kendini övmesi o derece beni rahatsız ediyor.

Unutmayalım, Kibirlenip ilk kendini öven ŞEYTAN'dır

GEZGÝN

New member
hmm... keşke mümkün olsa da birbirimizi iyi tanısak ve birbirimiz için birşeyler yazsak...
zira kendim için yazmayı düşündüğüm şeyleri burada hiç beğenmedim...
aslında bu başlık altında açılan bir konunun bize şu şekilde bir faidesi var ki
insanın kendini eleştirebilmesini sağlıyor...
inşallah hepimiz için aynı şey geçerlidir...
selametle...

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
kesinlikle öyle bi amacım yok ben sadece sizin yorumunuza karşılık kendi yorumumu sundum üyeler burda kendini övse ne övmese ne........

Ebû Bekre (Nufey' İbn-i Hâris) radiya'llahu anh'den rivâyet olunduğuna göre şöyle demiştir:
(Bir kere) Nebî salla'llahu aleyhi ve sellem'in huzûrunda bir kişi öbür kimseyi senâ etmişti. Bunun üzerine Resûlullah tekrarlayarak:
- Tuhaf şey? Sen (böyle övmekle) arkadaşının boynunu vurdun, yazıklar olsun sana! Sen arkadaşının boynunu vurdun, buyurdu. Sonra da:
- Sizden her kim (din) kardeşini her halde medhetmek mevkiinde bulunursa:
- Fülân kişiyi (görünüşe göre iyi) sanırım. Onun muhâsibi Allah'dır. Ben, Allah'a karşı kimseyi (siyretiyle) tezkiye edemem. Onu şöyle şöyle kimse zan ederim, desin!. bunu da (hakîkaten) o kimseyi bu sûretde zan ediyorsa, öyle söylesin! buyurdu.

--------

İki olay arasında bir bağlantı kurup kendini övmenin ne demek olduğunu anlıyabilirsiniz inşallah.

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
İblis'in Cevabı

"Allah, "Sana emrettiğim halde, seni secdeden alıkoyan nedir?" dedi, "Beni ateşten onu çamurdan yarattın, ben ondan üstünüm" cevabını verdi." (Araf 7/12)

"Allah: "Ey İblis! Secde edenlerle beraber olmaktan seni alıkoyan nedir?" dedi.

O: "Balçıktan, işlenebilen kara topraktan yarattığın insana secde edemem" dedi." (Hicr 15/32-33)

"Allah: " Ey İblis Kudretimle yarattığıma secde etmekten seni alıkoyan nedir? Böbürlendin mi? Yoksa gururlananlardan mısın?" dedi.

İblis: "Ben ondan daha üstünüm. Beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın" dedi.

Allah: "Defol oradan, sen artık kovulmuş birisin. Din gününe kadar lanetim senin üzerinedir" dedi." (Sad 38/75-78)

-------------

Arkadaşlar iyi özellikleriniz olabilir, bu özellikleriniz bırakında başkaları tarafından farkedilsin. Kendisindeki özelliklerden ötürü ilk kibirlenen Şeytan oldu. Nihayet Allah(c.c.)'in lanetine uğradı.

Benim Caferi olup olmamamı boşverin. Allah Rızası için uyarıyorum. Muhalefet olsun diye değil.

Z

zeynep_hearty

Guest
oldukça zor bir soru sanırım cevaplaması gereken en son kişiyim...selam ve dua ile..

mhmt

New member
değiştirdim..
sınvalrın öldürdüğü kişi:(
selametle..

Ç

ÇÝray

Guest
1.merhametli 2.sırdaş 3.cömert aslında daha cok var ama şimdilik bu kadar..! ! !

Üst Alt