Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zina SORU

SouthAmerica

New member
Arkadaslar, öncelikle Saygilarimi sunuyorum.

Bir sorum olacak, bilgili arkadaslarim beni bilgilendirirse cok sevinirim.
Simdiden hepinize cok tesekkürler.

Benim kizarkadasim ve ben bir senedir beraberiz, evlenmemiz kesin. Ailelerimiz biliyor, biz inaniyorum ve sadece okulumuzun bitmesini bekliyoruz, 2 sene icinde. Bu sürec icinde, yaptiklarimiz ( Cinsel İlişki Hariç ) Zina olarak sayiliyormu? Sayiliyorsa, evlendikden sonra yüce ALLAH affedermi?

Şimdiden çok teşekkürler.

Saygılar Arkadaşlar.

313

New member
Zina günahı

Zina etmek büyük günâhtır. Nitekim Kur'an-ı kerimde mealen, "Zinaya yaklaşmayın! Çünkü o, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur" buyuruldu. (İsra 32)

Zinaya yaklaşmayın demek, zinaya götürecek sebeplerden, hareket ve işlerden sakının, yabancı kadınları düşünmeyin, onlarla konuşmayın, onların seslerini dinlemeyin, onlara bakmayın, demektir. Açık saçık giyinmek, kötü işlere yol açabilir. Kur'an-ı kerimde mealen buyuruldu ki:

"Fuhşun açığına da, gizlisine de yaklaşmayın." (Günahların zina gibi büyüğü olsun, bakmak gibi küçüğü olsun hiç birine yaklaşmayın!) (En'am 151)

Hadis-i şeriflerde buyurulduki:

"Sizin için en çok korktuğum şey zinadır."

"Zina etmeyin, kadınlarınızın cazibesi, sevgisi gider, soğukluk başlar."

"[Bilhassa] zina eden ihtiyar lanete uğrar."

"Zina fakirliğe yol açar."

Göz Zinası

Yabancı kadınlara bakmak gözü zayıflatır, kalbi karartır. Kur'ân-ı kerimde mealen buyurulduki:

"Ey Resulüm, mü'minlere söyle, harama bakmasınlar ve avret yerlerini haramdan korusunlar! Müslüman kadınlar da zinetlerini göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar örtsünler!" (Nur 31)

Peygamber efendimiz de "göz zinası" hakkında buyuruyor ki:

"Azab-ı ilahiden korkarak, başını yabancı kadından çevirene, Allahü teâlâ ibadetin tadını duyurur.)

"Harama bakmıyan gözler, Cehennem ateşi görmez."

"Kadına, şehvetle bakanın, gözlerine erimiş kurşun dökülüp, Cehenneme atılır."

"Komşu kadına, arkadaş hanımına şehvet ile bakmak, yabancı kadına bakmaktan on kat daha günahtır. Evli kadınlara bakmak, kızlara bakmaktan bin kat daha günahtır. Zina günahları da böyledir."

"Avret yerini açana, başkasının avret yerine bakana Allah lanet etsin!"

"Kadının yüzünden ve iki eli ayasından başka bütün bedeni avrettir."

Sadece bakmanın cezası budur. Dokunmanın veya zinanın zararı ve cezası daha büyüktür. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

"Yemin ederim ki, birinin başına demir çivi sokulması, yabancı bir kadına dokunmasından daha hafiftir."

"Allah indinde zinadan büyük günah yoktur."

Erkekler, iffetsiz [ya'ni namussuz] olursa, karıları, kızları da kötü yola düşebilir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

"Siz iffetli olursanız, kadınlarınız da iffetli olur."

"Ey gençler, namusunuzu koruyun, zina etmeyin! İyi bilin ki, namusunu koruyana Cennet vardır."

"Onun bunun karısını, kızını ayartan bizden değildir."

"Zina eden, aynı şeye maruz kalır."

Kadınlar zaruret olmadıkça namahrem erkeklerle konuşamaz. Hadis-i şerifte buyurulduki:

"Ey kadınlar, ancak mahreminiz olan erkeklerle konuşun, mahreminiz olmıyanlarla konuşmayın!"

Erkeğin erkek için ve kadının kadın için avret yeri, diz ile göbek arasıdır. Bir kadın, başka bir kadının, göbek ile diz arasına bakamaz. Zaruretsiz bakarsa, haram işlemiş olur. Kadının yabancı erkek için avret yeri, el ve yüzünden başka, bütün bedenidir. Başkasının avret yerine, lüzum yokken, şehvetsiz de bakmak haramdır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

"Erkek erkeğin, kadın kadının avret yerine bakamaz, helal değildir."

"Erkeğin kadına, kadının da erkeğe (şehvetle) bakması haramdır."

Hz. Ümm-i Seleme validemiz anlatıyor:

Resulullahın yanında iken, iki gözü de görmiyen İbn-i Ümm-i Mektum hazretleri, izin isteyip içeri girdi. Resulullah bize, "İçeri girin" buyurdu. "O a'ma değil mi, bizi görmez" dedim. "O sizi görmüyorsa, siz onu görüyorsunuz" buyurdu.

Zinanın Zararı

Zina eden, dünyada üç zarara uğrar: Rızkı noksanlaşır, ömrü kısalır, yüzünde nur kalmaz. Âhırette de üç zarara uğrar:

1- İlahi gazaba uğrar. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

"Zina edenin yüzü Cehennemde ateşle yanar."

2- Hesabı çetin olur. Allahü teâlâ Musa aleyhisselama, "Zina edene giydirilecek olan ateşten gömlek, bir dağa atılsa, dağ yanıp kül olur" diye vahyetti.

3- Cehenneme atılır. Zina edip tevbe etmeden ölen, ahirette büyük azablara düçar olur. Hatta Cehennemdekiler bile bunlardan rahatsız olur. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

"Zina edenlerin avretlerinin kokusu, bütün Cehennem halkına eza verir."

Zararın neresinden dönülürse kardır. "Allah artık beni affetmez" diyerek günahlara devam etmemelidir! Günahım çok diye tevbeden kaçmamalıdır. En büyük günahların da tevbesi olur. Kur'an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:

"Ey günahı çok olan kullarım, Allahın rahmetinden ümidinizi kesmeyin! Allah günahların hepsini affeder. O, sonsuz magfiret ve nihayetsiz merhamet sahibidir." (Zümer 53)

313

New member
SouthAmerica' Alıntı:

Benim kizarkadasim ve ben bir senedir beraberiz, evlenmemiz kesin. Ailelerimiz biliyor, biz inaniyorum ve sadece okulumuzun bitmesini bekliyoruz, 2 sene icinde. Bu sürec icinde, yaptiklarimiz ( Cinsel İlişki Hariç ) Zina olarak sayiliyormu? Sayiliyorsa, evlendikden sonra yüce ALLAH affedermi?

Saygılar Arkadaşlar.

Kardesim samimi olduguna inaniyorum, lakin kesin olan tek sey ölüm!

Dünyanin binbir türlü hali var, ne olacagi belli olmaz. Evlendikten sonra ALLAHÜ TEALA avfeder mi?, son nefese kadar tevbe kapisi acik. Samimi her tevbe kabul olur, ama simdi günah isliyeyim sonra tevbe ederim demek, ALLAH´i önemsememek olur.

Eger hayirli ve huzurlu bir yuva istersen simdiden tevbe edip, dinimize uyman en iyisidir.

Selametle...

milwaukee

New member
kardeş sabret evlenince sonuna kadar gidersin.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
bak arkadasim elele tutusmadiginiz sürece görüsmenizde bir sakinca yok lakin birbirinizi taniyosunuz yani vücutsal hicbir temas olmadigi sürece yalniz kalmadiginiz sürece SIKINTI YOK

beyazlotus

New member
_313_' Alıntı:
Zina günahı

Zina etmek büyük günâhtır. Nitekim Kur'an-ı kerimde mealen, "Zinaya yaklaşmayın! Çünkü o, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur" buyuruldu. (İsra 32)

Zinaya yaklaşmayın demek, zinaya götürecek sebeplerden, hareket ve işlerden sakının, yabancı kadınları düşünmeyin, onlarla konuşmayın, onların seslerini dinlemeyin, onlara bakmayın, demektir. Açık saçık giyinmek, kötü işlere yol açabilir. Kur'an-ı kerimde mealen buyuruldu ki:

"Fuhşun açığına da, gizlisine de yaklaşmayın." (Günahların zina gibi büyüğü olsun, bakmak gibi küçüğü olsun hiç birine yaklaşmayın!) (En'am 151)

Hadis-i şeriflerde buyurulduki:

"Sizin için en çok korktuğum şey zinadır."

"Zina etmeyin, kadınlarınızın cazibesi, sevgisi gider, soğukluk başlar."

"[Bilhassa] zina eden ihtiyar lanete uğrar."

"Zina fakirliğe yol açar."

Göz Zinası

Yabancı kadınlara bakmak gözü zayıflatır, kalbi karartır. Kur'ân-ı kerimde mealen buyurulduki:

"Ey Resulüm, mü'minlere söyle, harama bakmasınlar ve avret yerlerini haramdan korusunlar! Müslüman kadınlar da zinetlerini göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar örtsünler!" (Nur 31)

Peygamber efendimiz de "göz zinası" hakkında buyuruyor ki:

"Azab-ı ilahiden korkarak, başını yabancı kadından çevirene, Allahü teâlâ ibadetin tadını duyurur.)

"Harama bakmıyan gözler, Cehennem ateşi görmez."

"Kadına, şehvetle bakanın, gözlerine erimiş kurşun dökülüp, Cehenneme atılır."

"Komşu kadına, arkadaş hanımına şehvet ile bakmak, yabancı kadına bakmaktan on kat daha günahtır. Evli kadınlara bakmak, kızlara bakmaktan bin kat daha günahtır. Zina günahları da böyledir."

"Avret yerini açana, başkasının avret yerine bakana Allah lanet etsin!"

"Kadının yüzünden ve iki eli ayasından başka bütün bedeni avrettir."

Sadece bakmanın cezası budur. Dokunmanın veya zinanın zararı ve cezası daha büyüktür. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

"Yemin ederim ki, birinin başına demir çivi sokulması, yabancı bir kadına dokunmasından daha hafiftir."

"Allah indinde zinadan büyük günah yoktur."

Erkekler, iffetsiz [ya'ni namussuz] olursa, karıları, kızları da kötü yola düşebilir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

"Siz iffetli olursanız, kadınlarınız da iffetli olur."

"Ey gençler, namusunuzu koruyun, zina etmeyin! İyi bilin ki, namusunu koruyana Cennet vardır."

"Onun bunun karısını, kızını ayartan bizden değildir."

"Zina eden, aynı şeye maruz kalır."

Kadınlar zaruret olmadıkça namahrem erkeklerle konuşamaz. Hadis-i şerifte buyurulduki:

"Ey kadınlar, ancak mahreminiz olan erkeklerle konuşun, mahreminiz olmıyanlarla konuşmayın!"

Erkeğin erkek için ve kadının kadın için avret yeri, diz ile göbek arasıdır. Bir kadın, başka bir kadının, göbek ile diz arasına bakamaz. Zaruretsiz bakarsa, haram işlemiş olur. Kadının yabancı erkek için avret yeri, el ve yüzünden başka, bütün bedenidir. Başkasının avret yerine, lüzum yokken, şehvetsiz de bakmak haramdır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

"Erkek erkeğin, kadın kadının avret yerine bakamaz, helal değildir."

"Erkeğin kadına, kadının da erkeğe (şehvetle) bakması haramdır."

Hz. Ümm-i Seleme validemiz anlatıyor:

Resulullahın yanında iken, iki gözü de görmiyen İbn-i Ümm-i Mektum hazretleri, izin isteyip içeri girdi. Resulullah bize, "İçeri girin" buyurdu. "O a'ma değil mi, bizi görmez" dedim. "O sizi görmüyorsa, siz onu görüyorsunuz" buyurdu.

Zinanın Zararı

Zina eden, dünyada üç zarara uğrar: Rızkı noksanlaşır, ömrü kısalır, yüzünde nur kalmaz. Âhırette de üç zarara uğrar:

1- İlahi gazaba uğrar. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

"Zina edenin yüzü Cehennemde ateşle yanar."

2- Hesabı çetin olur. Allahü teâlâ Musa aleyhisselama, "Zina edene giydirilecek olan ateşten gömlek, bir dağa atılsa, dağ yanıp kül olur" diye vahyetti.

3- Cehenneme atılır. Zina edip tevbe etmeden ölen, ahirette büyük azablara düçar olur. Hatta Cehennemdekiler bile bunlardan rahatsız olur. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

"Zina edenlerin avretlerinin kokusu, bütün Cehennem halkına eza verir."

Zararın neresinden dönülürse kardır. "Allah artık beni affetmez" diyerek günahlara devam etmemelidir! Günahım çok diye tevbeden kaçmamalıdır. En büyük günahların da tevbesi olur. Kur'an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:

"Ey günahı çok olan kullarım, Allahın rahmetinden ümidinizi kesmeyin! Allah günahların hepsini affeder. O, sonsuz magfiret ve nihayetsiz merhamet sahibidir." (Zümer 53)

Zinayla ilgili bu hadisleri geçenlerde başka bir yerde de okumuştum.Ama orada da kaynak belirtilmemişti.Bu hadisleri zinaya kalkışan arkadaşlarıma söylemek istiyorum ama mutlaka delilini soracaklar.Özellikle göz zinası ve dokunmayla ilgili olanları.Lütfen hangi kaynaklarda geçtiğini yazar mısınız.Teşekkür ederim.

313

New member
beyazlotus' Alıntı:
Zinayla ilgili bu hadisleri geçenlerde başka bir yerde de okumuştum.Ama orada da kaynak belirtilmemişti.Bu hadisleri zinaya kalkışan arkadaşlarıma söylemek istiyorum ama mutlaka delilini soracaklar.Özellikle göz zinası ve dokunmayla ilgili olanları.Lütfen hangi kaynaklarda geçtiğini yazar mısınız.Teşekkür ederim.

Kardesim bu yaziyi www.guzelislam.com dan aldim, kaynaklari vardir elbette.

Ama sana kaynak lazim olacaksa INSAALLAH, kütübi sitte den bir arastirayim, 2-3 gün icinde kaynaklariyla yeni bir konu acarim, selametle...:)

milwaukee

New member
bu hadislerin bir kısmı sahih bir kısmı değil.ama açık ayetlerde var.
68. Ve onlar ki, Allah ile beraber başka bir tanrıya dua etmezler; Allah'ın haram kıldığı cana haksız yere kıymazlar ve zina da etmezler; kim bunları yaparsa ağır bir cezaya çarpılır.

69. Kıyamet günü azabı katlanır ve orada ebediyyen hor ve hakir olarak kalır;

70. ancak tevbe ve iman edip, iyi amel işleyenler başka; çünkü bunların kötülüklerini Allah iyiliklere çevirir. Ve Allah çok bağışlayan ve merhamet edendir.
furkan
. Zina eden kadın ve zina eden erkekten herbirine yüz değnek vurun; eğer Allah'a ve ahiret gönüne gerçekten inanıyorsanız, Allah'ın dinini uygulamada bunlara bir acıyacağınız tutmasın! Ayrıca mü'minlerden bir grup cezalandırılmalarına şahit olsun!

3. Zina etmiş erkek, ancak zina etmiş olan veya Allah'a ortak koşan bir kadınla; zina etmiş kadın ise, zina etmiş olan veya Allah'a ortak koşan bir erkekle evlenebilir. Bu, mü'minlere haram kılınmıştır.
nur

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
ya arkadaslar arkadasin sorusu baska cinsel iliski haric diyor ona göre cvp lar yazilsin bunlar farkli cvplar

313

New member
beyazlotus' Alıntı:

Kardesim altta ki linklerden devam edebilirsin:

http://www.islamforum.net/showthread.php?p=14357#post14357

http://www.islamforum.net/showthread.php?p=14356#post14356

isimsiz

New member
SouthAmerica' Alıntı:

Saygılar Arkadaşlar.

sizin niyetiniz ne kadar ciddi olursa olsun dinen,dini nikah kıymadığınız takdirde nişanlı dahi olmuş olsanız zina hükmüne girer....

allaha emanet olun...selametle...

milwaukee

New member
Ve La Takrebüzzina Innehu Kane Fahişeten Ve Saet Sebila.

erbatan

New member
yeteri kadar islamı yaşamamıssınız kardes...:( üzüldüm sizin için.
mahremiyet konusunu bilmeyen müslüman...:( wayyyyy...şaşkınım doğrusu...
cewap wermek bizim haddimiz değil.kitaplar boşuna işlenmemiş.okuyun...

göklerden mahzene
qolop4444

SouthAmerica

New member
erbatan' Alıntı:
yeteri kadar islamı yaşamamıssınız kardes...:( üzüldüm sizin için.
mahremiyet konusunu bilmeyen müslüman...:( wayyyyy...şaşkınım doğrusu...
cewap wermek bizim haddimiz değil.kitaplar boşuna işlenmemiş.okuyun...

göklerden mahzene
qolop4444

sağolasın canım kardeşim aydınlattığın için.

erbatan

New member
SouthAmerica' Alıntı:
sağolasın canım kardeşim aydınlattığın için.
kardeş sizin kalbinizi kırmak istemezdim kusura bakmayın ama bu konu bir forum için pek uygun değil..eğer bir ilmihali açarsanız bu konu orda anlatılıyor...hoş değil...

göklerden mahzene
qolop4444

SouthAmerica

New member
neden uygun değil?

ben burada gayet medeni bir şekilde sordum, ortada hiçayıp birşey yok. Hatta bayada bir şifreli yazdım, cevap vermek isteyen verir vermek istemeyen vermez. Forum demişsin, doğru!

Burası Forum, tartışılır burada.

SouthAmerica

New member
Suffiyun kardeşim çok teşekkür ederim gösterdiğin ilgi için, evet haklısın. Artık sabredeceğiz, okulun bitmesine nereden bakarsan bir 4 sene var, allah sabır versin yardımcımız olsun. Günahlarımızı aff etsin, bundan sonra daha dikkat etmeye çalışacağım ama kolay olmayacak :(

Allah Yardımcımız olsun, Hepinize Saygılarımla..

Üst Alt