Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zikir Fakülteleri Açilsa

berfut

New member
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Dergâhlar kapandıktan bu yana 70 yıla yakın bir zaman geçti..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif] Kapatılırken daha sonra uygun bir zamanda yeniden açılmaları düşünülürken aksine tamamen unutuldu..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif][/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Dergâhlarla birlikte kapatılan medreseler ise, belli bir süre sonunda ilâhiyat fakülteleri olarak modern bir yapılanma ile yeniden açıldı.. Ve bu fakültelerden çok değerli hocalar yetişti, açılmalarındaki isabet ortaya çıktı..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Ama ilâhiyat fakültelerinin açılması, dergâhların kapatılması ile oluşan ruhsal otorite(bilge) açığını kapatmaya yetmedi.. Çünkü dergâhların ve medreselerin eğitim ve öğretim sistemi çok farklı idi.. Birbirlerinin yerini tutması tabii ki mümkün değildi..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Medreseler bilgi yolunu, dergâhlar ise; bilginin yanında aşk yolunu seçmişlerdi.. [/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Aşk öğretip, aşk dokuyorlar, “gönül sultanları” yetiştiriyorlardı.. Allah’a giden en kısa ve hızlı yolun , aşk yolu olduğunu biliyorlardı..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]İlâhiyat Fakülteleri “bilgi sultanları” yetiştirdi, ama bu ülke için çok gerekli olan “gönül sultanları” yetiştirilemedi..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Kapalı devre eğitim yapan bazı grupların yetiştirdiği kişiler de gerekli çapa ulaşamadı..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Gönüller kurak kaldı.. Aşk yolu unutuldu..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Yeni yetişen nesiller, böyle bir yolun varlığından bile habersiz kaldılar..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Birtakım grupların tarikat ismi altında ticarî ve siyasî örgütlenmeleri ise işin üstüne tuz-biber ekti.. Gerçek tarîkatın ticarî ve siyasî hiçbir amacının olmayacağı, tek amaçlarının İlâHî olduğu gerçeği kimseye anlatılamadı..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]İşte böyle bir noktada, dergâhların fonksiyonlarını devralıp devam ettirecek fakültelerin kurulması şartı kesin olarak ortaya çıkmıştır..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Evet, “zikir” fakülteleri artık kurulmalıdır.. Uygulamalı eğitim yaparak aşk yolunu öğretecek “gönül doktorları”, “gönül sultanları” yetiştirecek legal kurumlar artık açılmalıdır.. Metafizik donanımlı aydınlar, güçlü bilgeler, yeni evren kurmayları yetiştirecek okullar artık açılmalıdır..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Mânevî erozyon bütün hızıyla sürerken, [/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]maddeye yönelim katlanarak artarken, [/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]mutsuzluk, huzursuzluk ve doyumsuzluk [/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]çözülmez bir sorun olarak ortada dururken, [/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]böyle bir ortama karşı alternatif oluşturacak [/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]ilâhî eğitimin sür’atle devreye sokulması insanlık adına bir borçtur.. [/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Dergâhların binlerce bilge yetiştirmiş muhteşem devirlerini görmezden gelip, sadece son devir erozyonuna bakarak onları karalamak ve onları ilk halleriyle ihya etmeye çalışmamak gerçekten insafsızlıktır..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Dergâhları kapalı tutarak, modern bir örgütlenme ile açmamak “okullar olmasa maarifi ne güzel idare ederdim” mantığının bir örneğidir..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Zikir okulları artık açılmalıdır..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Hoca bulunamaz korkusu da olmamalıdır.. Bulunur..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Bu okullarda hoca, sadece yol göstericidir..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Gerçek eğitim Allah tarafından yapılacaktır..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Metafizik dinamiklerden, en az fizik dinamikler kadar faydalanmanın zamanı gelmiştir..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Bu, Allah’ın isteğidir..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Metafizik formasyon kazanılarak, evrenin enerji, bigi ve sevgi damarlarına girilmelidir..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Allah’ın müthiş gücü yanımıza çekilmelidir..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Allah / insan arasındaki büyüyü yeniden bütün ihtişâmıyla tesis ederek, beyin ve gönül gelişimimizi tamamlamalıyız..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]İlâhî entegrasyonunu tamamlamış, evrensel dengede payını yükseltmiş kişiler yetiştirmeliyiz..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Tek boyutlu eğitimden çok boyutlu eğitime geçerek, Allah’ın eğitimine ve patronajına girerek, yaşamımızdaki gündem savrukluğunu önlemeliyiz..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Metafizik kültürü, erdemi ve bilgeliği toplum katmanlarına sindirmeliyiz..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]İnsanı yeniden imar ve inşâ ederek GÖKLERİN SENFONİSİNİ kalplere nakşetmeliyiz..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]İlâhiyat Fakülteleri, “Lâ ilâhe illallah” mesajının “Lâ ilâhe” bölümünü öğretiyor..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Zikir Fakülteleri ise; “illallah” bölümünü öğretecektir..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]Allah, zâtının ve ilminin bilinmesini ister.. Kolaylığını O verecektir..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Sans-serif]İZLENİM Dergisinin eski bir sayısından alınmıştır. [/FONT]

muhammet

New member
ALLAH razı olsun burfut kardeş dergaha bakış açın çok güzel hayata gecermi şu durumda geçmez niye diye soracak olursan insalara zikiri ve tasavvuhu medya ve onun yardakçıları öyle kötü tanıttılar ki insanlara zikir dediğin zaman hemen sana höykürme mi diyor sorarım günümüz de bazı sanatcıların konserlerin gencecik kardeşlerimiz erkek veya kız kafa sallıyor örneğin haluk levent konserleri teşbihte hata olmasın sanatcıyla beraber kafa sallıyor ne için o sanatcı için bir faydası varmı yok ama zikir yapan cehri kalbi farketmez ne için kafa sallıyor ALLAH için faydası varmı yok mu ALLAH diyen yanılırım yanılmaz işte o yüzden dergahlar lazım niye dergah olursa fuhuşat azalır dergah olursa gençler kötü yerlere gitmez dergah olursa toplum düzelir tabiki ilkokuldan başlayarak hem dini eğitimini alacak hemde bütün fen edebiyat tıp vs gibi bütün alanlarda eğitim alacak ta üniversiteye kadar belki benim bu yorumuma karşı çıkan arkadaşlar ola bilir bakın özendiğimiz batı çocuklarını ruhban okulunda yetiştiriyor ya biz neyle uğraşıyoruz.türkiye laiktir laik kalacak bunları kurtaran söz budur.okulda gençecik çocuklarımız namaz kılar hemen türkiye laiktir laik kalacak ben de diyorum ki bu düşüncede ki zatlara daha güttünüz idolojinin ne olduğunu bilmiyorsunuz inşallah gün gelir berfut kardeşim de dediğin gibi bu medreseler tekrar açılır.selametle

berfut

New member
Allah, zâtının ve ilminin bilinmesini ister.. Kolaylığını O verecektir..

Üst Alt