Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zenginlik

ogrenci007

New member
Selamın aleykum , Allah'tan hayırlı zenginlik istenir mi? Çünkü Allah zenginliği istediğine ilmi isteyene verir diyorlar. Aydınlatır mısınız?

radikal

New member
Allah'tan zenginlik istenir. müslüman özellikle bu zamanda zengin olmalıdır. Elbette, zenginliği nefsani isteklerini karşılamak için değil, hakk olan yolda tasaddukta bulunmak için istenirse, o zaman istek daha bir makbul olur.

Dikkatimi çekti, sen bir an önce köşe dönme muhabbetleri yapıyorsun. Ya gerçekten çok müşkil bir insansın, yada; bir an önce zengin olmayı kafaya takmış birisin. Eğer birinci şıksa, Rabbim yardım edecektir inşaallah sıkıntılarını giderecektir. Eğer ikincisi ise; sana daha çok ilmi tavsiye ederim. Çünkü ilim ile beraber yapılan amel; zenginliği de yanında getirir.

Öğrenci bir kardeşimiz olmana rağmen, şimdiden kafayı maddiyata takmışsın. Biraz erken değil mi ?

gozcelik

New member
"Şu dünyayı bir garantileyeyim de öbür tarafı sonra hallederiz" düşüncesi ben dahil bir çok kişide var maalesef.

mhmt

New member
"Şu dünyayı bir garantileyeyim de öbür tarafı sonra hallederiz" düşüncesi ben dahil bir çok kişide var maalesef.

Doğru.. Kolay kolay itiraf edemesekte böyle maalesef.. Sanki "sonra"yı garantilemişiz gibi..
Ensar57'nin duası çok güzelmiş.. -AMİN-

selametle..

radikal

New member
Karun kadar zengin olsan da; gözün Süleyman'dakini ister,
Elin elindeki bir arpa tanesi, avuçlarındaki buğdayı geçer,
Çok istemek hem kalbi meşgul eder, hem de seni üzer,
Elindeki sağlık; hazinense, paranın kilosu kaç para...

ogrenci007

New member
birazda bu dünyayı erkenden halledeyim mantığı var galiba bende de. ama artık o kadar uğraşmıyorum sadece istiyorum. yapmam gerekenleri yapıyorum.

sinang

New member
Bir tadığımdan şöyle bir dua öğrendim; "Ya Rabbi! Bana zekatını verebileceğim zenginlik nasip et." (amin)
gerçektende zekat fakirin alacağıdır.zenginin lutfu değil.bir çok topluluk vr kişiler zenginlik ile inhirafa uğramıştır.hz.ebubekr r.a zekat verilmek istenmemiş.islam sisteminde veren el alan elden hayırlıdır.paramızı cihad için sarf etmekte çok değerlidir.ebubekir r.a tüm varlığını bu yolda vermişdi.lüx yaşamak değil sade yaşamak hep büyük insanalrın tercihi olmutur.​

Üst Alt