Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yunus Emre, Mevlana

mehmet1234

New member
arkadaşlarım, öncelikle konuyu nereye açacağımı bilmediğimden, yanlış yere açtıysam özürdilerim.
arkadaşlar, ben bir rüya gördüm. rüyamda bir ev ve evin içinde bir kaç belge vardı. belgelerden bir kaçına baktım. baktıklarımın içinde o kadar güzel bir söz okudum ki, içimi aydınlattı. sonrasında kimin yazdığına baktım, gördüm ki yunus emre yazmış. bu rüyanın yorumu bir yana--- çünkü yorumunu bana bırakın.---
sözleri az çok hatırlıyorum da hatırlamasına, hemen akabinde bir soru soruyorum. mevlana ve yunus emre nin taktiği neydi ki?, onlar nasıl ibadet ediyor? , nasıl namaz kılıyor anlatılanların dışında bir şeyler yapıyorlar mıydı?,
kendilerine ait bir yolları varmıydı?, yoksa gerçek islamı onlar yaşıyorlarda biz mi yaşamıyoruz?. kuşkusuz onlar yaşıyorlar. soruların cevaplarını almadan uyandım.

sözlerden hatırlatıklarımı yazayım. zaten kısaydı ama özetliyordu.

"kendinden bir şey katmadan, ne anlatılıyorsa ona uyuyorlar."
"duyduklarına inanır ve uygularlar, yanlış yaparlar"
arkadaşlar hatırlayamıyorum ama kalakar kalkmaz not düştüğüm bir bağlantıyı aktarayım.

musa-çoban, mevlana-yunus emre.... ibadet- ubudiyet..

bunları hemen yazmışım. kesin bir bağlantısı vardır.

arkadaşlar sizden dileğim, buna bir çare bulmanızdır. tarihi ve dini bilgim eksiktir. rüya ile amel edilmez denildiğini işitmiştim bir ara. doğruysa bile;
merak ettiğim.

1.musa-çoban ne oluyor?
2.mevlana- yunus emre ne taktiği vardı ki? ayrı bir şey yapmıyorlar ya.
3. ibadet- ubidiyet ne oluyor.

sizden yardımlarınızı tüm kalbimle bekliyorum.

mehmet1234

New member
"kendinden bir şey katmadan, ne anlatılıyorsa ona uyuyorlar."
"duyduklarına inanır ve uygularlar, yanlış yaparlar"

arkadaşlar bu söz bana şimdi ki Türkiyeyi hatırlatıyor. mesela; çoğu tevrattaki bölümleri, cahil insanlara kurandan bir bölümmüş gibi göstererek yanlış yollara sapmamıza yol açıyorlar. tabi ki, benim görüşüm bu.

mehmet1234

New member
çok uzun zaman oldu, kimse cevaplamadı .... ancak , şimdi anlıyorum ... çünkü araştırdım ve bit çok bulguya rastladım... gerçekten size teşekkür ediyorum .... bu sorulara şimdi cevap verebilmekteyim... gözümü şimdi açtım ve gerçekten ben ,,, kendimi kaybetmiş kör bir şekilde .. yürüyormuşum... ta ki o nur yani geçmişte neleri hatırladığımı görünceye kadar...

sonra , uyandım ... buraya en azından 6 ay uğramamışım... bu 6 ay, çok uzun bir zaman ve zaman kaybıdır benim için... ancak, şer gibi görünen bunca şeyde ... anladım ki hayr kapısını aralamışım... yazılarımı tekrar okudum ve şimdi ufkum açıldı... bunun içinde size teşekkür ediyorum..

Üst Alt