Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yolumuz aynı değilmiydi yoksa

muhacir_b

New member
rahman ve rahim olan allahın adı ile
salat ve selam efendimiz s.a.s me ehli beytine,eshabına ve canını ve malını kıyamate kadar allaha satan şehitlere olsun.
selam aleykun r.a,
sizlerle bazen ümmet hakkında konular paylaşyorum.belki bilginiz vardır lakin amacım hatırlatmak ve hatırlanan ümmet için dua ya teşvik etmek sebeb olmak.
belki yannış anlatılmış olabilir konularım.güzellik varsa konularımda onları ikram eden allahtır eyer bir çirkinlik varsa oda nefsimindir ondanda allaha sığınırım.
ey güzel din kardeşlerim.inş hem kendime hem sizlere ve hemde muhammed ümmetine dua edenlerdenim.allah biliyorki sizleri seviyorsam sevdirende o,size dua ediyorsam ettirende o.kıymetlisinz ki allah katında ellerimi açtığımda hatırlattıryor dua ettiryor sizlere.unutmayınki kardeşlerim biri size güzel sözler söylediğinde diyinki allahım bu sözleri söyleten bize ikram eden sen.ama eyer biri çıkıp kötülük söylüyorsa size ona acıyın ama ona kızmayın o bilmiyo kardeşlerim.içinizden diyinki hatta özellikle gece namazlarına kalkıyorsan gece, kalkamıyorsan sabah namazının farzından sonra aç ellerini o kardeşine dua et.allahım o benim kardeşim onu yakma ona hidayet ver .allahım o benim kardeşim ona ikram edersen oda sana itaat eder deyin kardeşlerim.ey kardeşlerim biliyorsunuz belki çok farkındasınız ümmet ne halde.belki çoğunluğunuz ümmetin derdiyle oturyor kalkıyorsunuz.belki çoğunluğunuz muhammed ümmeti küffarın zülmü altında düşünüp gece uykularını haram edip dua edenler vardır secdelerle.rükülerle rahmana yalvaranlar vardır belki içinizde.kıyamlarla boyun büküp kalbiyle ağlayarak dua edenler vardır belki içinizde.sizleri seviyorum allah ta sizi sevsin.kimsenin sonu belli değil kardeşlerim.eyer ben güzelsem o güzellikle imtihandayım.eyer ilmim varsa ilmimle imtihandayım.üstümüzde ne varsa allahın değilmiydi yoksa.ey kardeşlerim her şeyimiz bir imtihan .eyer ilim var diyelim ama şevkat merhamet ve ayıp örtme yoksa bizde esas acınacak olanlar biz oluruz alah korusun.bir gün sahabe efendimiz s.a.a min yanındayken biri geçer yanlarından selam atar ve devam eder .sahabe efendimizde resulallah s.a.s me derki ya resulallah s.a.s ben bunu allah rızası için seviyorum efendimiz s.a.s buyurdularki eyer içinde ve sözünde doğruysan git ona söyle oda bilsin seni onu allah rızası için sevdiğini.ey kardeşlerim yarın mahşer günü allah rızası çin birbirlerini sevenlere verilen mukafatı şehitler,nebiler,veliler,sıddıklar imrenir gıpta ile bakar.bizler birbirimizi sevmeye mecburuz.zaten birbirimiz sevmediğimizden dolayı muhammed mustafanın ümmeti zillet altında.ey kardeşlerim ümmetin namusu kafirlerin ayakları altında,habibullahın mirası paramparça olmuşken bakıyorsun ki insanın hiç bişey umrunda değil.hem ümmete sahip çıkmaya çalışmıyor bide ümmete sahip çıkmaya çalışanlara ki görüyoruz ya teror gözüyle yahut gerici türünden yadırgıyolar.öle bir fitne devrinde aslında daha çok sevecez ümmet olarak birbirimizi.vallahi,vallahi,vallahi kimsenin cehennemde yanmasını istemiyorum.ilim değil edep ve aşk.ahmet hambel hz sorarlar ey hocam sen zamanın alimisin ama bişri hafi derviş ne anlar neden o gelince ayağa kalkıyor halini düzeltyorsunuz ve cuma hutbesini ona veriyosunuz. derler.ahmet hambel hz cevap verir derki ben alimim ilmim çok ama bişri allah ehlidir .o allahı benden daha iyi tanır ve bilir.bişri nasıl bişri hafi oldu acaba.allah bize o tövbeleri nasip etsin.kimseyi hor görmeyelim,kimseye tepeden bakmayalım,herkesi hızır bilelim birgün hızırla karşılaşırsın.ama her kesi hınzır görür kendini hızır bilirsen unutmaki allah dilediğini saptırır dilediğinede hidayet eder.

ey kardeşlerim sonuçta ölecez herkesin bir sonu var ama gaybidir.muhakkak bu dünya fanidir ama ahiret bakidir her kes bilir ve yeri zamnı gelince tekrarlar.belki size söyleyeceğim sözler yannış anlaşılmaz.ey kardeşlerim ölüm yakın.ölüm gelmeden sizler ölüme koşun.ölüme koşmak ise alemlerin rabbi için çalışmak canınla malınla faliyet yapmak.nefisinizi öldürün.onu öldürmek ise hem kendine hemde insanlara islamı tebliğ etmendir.inş rabbim bizi birbirimizi allah için sevenlerden eder ve yolunda dini mubini için hizmet edenlerden eder.

hud süresi:113.Zulmedenlere eğilim göstermeyin, yoksa size ateş dokunur. Sizin Allah'tan başka velileriniz yoktur, sonra yardım göremezsiniz.
NİSA SÜRES,:
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]69 - Kim Allah'a ve Peygambere itaat ederse işte onlar, Allah'ın kendilerine nimet verdiği peygamberlerle, sıddıklarla, şehidlerle, iyilerle birliktedir. Bunlar ne güzel arkadaştır! [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]70 - Bu lütuf Allah'tandır. Bilen olarak Allah yeter. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]71 - Ey iman edenler! Düşmana karşı her türlü savunma tedbirinizi alınız. Onlara karşı ya küçük birlikler halinde hareket ediniz veya topyekün seferber olunuz. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]72 - Şüphesiz içinizden bir kısmı vardır ki, pek ağır davranır. Eğer başınıza bir musibet gelirse: "Allah bana lutfetti de onlarla beraber bulunmadım." der. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]73 - Ve eğer Allah'tan size bir lütuf ve zafer erişecek olsa, sizinle kendisi arasında hiç sevgi yokmuş gibi, bu sefer de hiç şüphesiz şöyle diyecek: "Ah ne olurdu, onlarla beraber olaydım da büyük murada ereydim." [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]74 - O halde geçici dünya hayatını, ebedî ahiret hayatı karşılığında satacak olanlar, Allah yolunda savaşsınlar. Her kim Allah yolunda savaşır da öldürülür veya galip gelirse, her iki durumda da biz ona yarın pek büyük bir mükafat vereceğiz.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]75 - Hem size ne oluyor ki, Allah yolunda: "Ey Rabbimiz! bizleri bu halkı zâlim olan memleketten çıkar, tarafından bizi iyi idare edecek bir sahip ve bize katından bir kurtarıcı gönder" diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların kurtarılması uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]76 - İman edenler, Allah yolunda savaşırlar. İnkâr edenler de tağut yolunda savaşırlar. O halde siz şeytanın taraftarlarına karşı savaşın. Çünkü şeytanın hilesi zayıftır.[/FONT]

Üst Alt