Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yetim ülkenin öksüz kullarına...

dagdeviren

New member
Bismillahirrahmanirrahim..

Hamd, alemlerin Rabbi olan Allah’adır. Salat ve selam, yaratılmışların en hayırlısı efendimiz Muhammede (s.a.v), ve ashabının hepsinin üzerine olsun..

Ya Rabbi ;

Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz

Ya Rabbi ;

Peygamberin, sevgilin, senin resulün ümmi peygamber olan efendimiz Muhammede (s.a.v), onun ashabının üzerine salat eyle..

Ya RAbbi ;

Dinine yardım edenlere yardım et dini aşağılamak isteyenleri sen alaşağı et.

Ya Rabbi ;

Müslümanların ordularına ve muvahhid askerlerine yardım et , düşmanlarımızı ve din düşmanlarını kahret..

Ey Çanakkalede destan yazan asil soyun turunu ;

Artık ; gün imtihan günüdür , imtihan bireysel olmaktan çıkıp , topyekün bu güzel vatanın imtihanıdır. Belkide çok canlar yanacak , çok kanlar akacak günün başlangıcı olan gündür bugün..

Atrık ; duaların fiiliyata döküleceği , yaşlı gözlerle değil kanlı gözlerle seccadede değil , cephede yapılacağı günler çok yakında...

Ey Bu toprakları kanlarıyla sulayarak emanet edilen Nesil

Şimdi Ceddinin vazifesi sanada tekamül edecek, Bir tarih okunmaktan çıkıp tekrar yazılacak ,

Şİmdi Atalarının huzuruna çıkmadan evvel , şehadet şerbetinin dağıtılacağı cephelere ulaşman gerekecek belkide...

Ey kardeş ;

Artık dolaşan karabulut değil , sağanak yağmurların ilk damlaları , bu damlalar kimilerinin lekelenmiş imanını temizlerken , kimilerinin de küfür denizinde boğulacağı birikintilerin oluşumu olacak..

Artık nefes alırken bir kez daha düşün , sıcak yatakların aranacağı günler başlayabilir , Cenab-ı Rahmanın Kahhar sıfatının tecelliyatı sana senden yakın olabilir..

Zaman tedbir zamanıdır artık , zaman tevbe istiğfar ve helallik zamanıdır ,

Zaman kardeşin kardeşi görmesinin çok zorlaşacağının başlangıcıdır
belkide...

Kula bela gelmez Hakk yazmayınca,
Hakk bela yazmaz kul azmayınca
Hakk kulundan intikamını kul ile alır
İlm-i Ledün bilmeyen bunu kul yaptı sanır
Hakkın emri olmayınca yaprak nasıl sallanır ..

Ya Rabbi ;

Milyonlarca şehidimizin kanını, canını feda ederek bize emanet bıraktığı vatan topraklarımızı düşmanların çizmeleri altında ezdirtme ..

Ya Rabbi ;

İslamın bu son ordusunu , ezanlarla süslediğin bu aziz vatanı , Senin uğruna can vermeye hazır bu seçkin nesli muzaffer eyle..

Ya Rabbi

Sen ki Muhammed Mustafaya (s.a.v) dahi yenilgi sınavını yaşatansın,

Ya Rabbi, inandık ve tasdik ettik. Zulmeden biziz, Ya Rabbi! Senin yolunda kenetlenmeyip benlik hevesiyle ayrı düştüğümüz ve bölündüğümüz için kendimize zulmettik.

Ya Rabbi ;

Kuran ve sünnetin hikmetleriyle uyanmadık, sen bizleri düşmanın saldırılarıyla uyandırma ,

Ya Rabbi ;

Bize barış dini İslamı getiren kutlu Peygamberin hürmetine, onun mecbur kalıp savaştığı zaman titizlikle sadık kaldığı vuruşma hukuk ve ahlakından ayırma...

Ya Rabbi ;

Habibin hürmetine Hatemin hürmetine bize acı ; da bu din ve vatan düşmanlarına karşı bizi muzaffer kıl , bu şehit kanlarıyla sulanmış toprakları çiğnetme , dualarımızı onların dualarına dahil eyle...

....

gül21

New member
efendim duanıza canı gönülden ami diyorum.amin.......inşaALLAH

Kula bela gelmez Hakk yazmayınca,
Hakk bela yazmaz kul azmayınca
Hakk kulundan intikamını kul ile alır
İlm-i Ledün bilmeyen bunu kul yaptı sanır
Hakkın emri olmayınca yaprak nasıl sallanır ..

Üst Alt