Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

yeşil elbise

yasin15

New member
Yeşil Elbise...

Yolda karşılaştığımızda, ezan okunuyordu.
-Gel seni camiye götüreyim dedim. Bugün Cuma biliyorsun.

-Sen de benim camiye gitmediğimi biliyorsun, dedi.

-Biliyorum ama dedim. Sebebini de merak ediyorum.

-Ne bileyim olmuyor işte, dedi. Belki çevrenin de tesiri var. Hem pantolonumun ütüsü bozulup, dizleri çıkar diye endişe ediyorum.

Gayri ihtiyari gülmeye başladım.

-Herhalde şaka yapıyorsun, dedim. Bunun için cami terk edilir mi?

-Ciddi söylüyorum, dedi. Giyimime ve özellikle yeşile çok düşkün olduğumu biliyorsun.

Gerçekten de öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.

-Peki, dedim. Hayatında hiç camiye gitmedin mi?

-Çocukken dedemle birkaç kere gitmiştim, diye cevap verdi.

Hem o yaşlarda dizlerim aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi pek zannetmiyorum.

Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmişti. Daha sonra el sıkışıp ayrıldık.

Onunla konuşmamızdan iki ay sonra, kendisinin camide olduğunu söylediler. Hemen gittim. Bahçedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve üzerinde yine yeşiller vardı.

Yavaşca yanına yaklaştım ve kısık bir sesle:

-Hani, dedim. Camiye gelmeyecektin?

Hiç sesini çıkarmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
bu hikayelerin bulunduğu hayatın içinden adlı eser çok hoşuma giden bir eserdi hatta bu hikaye kitapta direk ilginizi çekicek bir şekilde hazırlanmış ve yemyeşil iki sayfaya basılmış, ve diğer hikayelerde birbirinden güzel hikayelerde herkese tavsiye edebileceğim, bir solukta okunabilicek bir kitap , paylaşımınız içinde teşekkürler...

Aysegul

New member
Ahh Sonumuz ölüm Allah kolay ölüm nasip eylesin çok güzel bir hikayeydi tşkler paylaşım için

mhmt

New member
cüneyd suavi-hayatın içinden
allah razı olsun..
selam ve dua ile...

hasret

New member
Rabbim razı olsun kardeşim...
selam ve dua ile..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Allah C.C. razı olsun bunu ilk okuduğumda çok etkilenmiştim, ozamanlar okuduğum kitaplaran biriydi hayatın içinden adlı eser ve bu yazıda onun içinde yeşil sayfalarla bezenmişti, bana tekrar o duyguları yaşattınız Allah razı olsun...

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Kardeşlerim kusura bakmayın araştırmadan açtım bu konuyu...
Benden başka 5 kişi tarafından açıldığını görünce çok şaşırdım yaaa!:D:D:D

A

abdirabbih

Guest
:) çok anlamlı olduğu için kardeş... senin bi suçun yok... herşeyin bu konunun çok anlamlı olmasından kaynaklanıyo aslen

Talha27

New member
Web sitesi
komando790.sitemynet.com
Her Nefis ölümü Tadicidir Yeşil Elbise

Her Nefis ölümü Tadicidir Yeşil Elbise

Yolda karşılastığımızda ezan okunuyordu.
-"Gel seni camiye götureyim" dedim. "Bugün cuma biliyorsun."
-"Sende benim camiye gitmedigimi biliyorsun."dedi.
-"Biliyorum ama sebebini gerçekten merak ediyorum."
-"Ne bileyim,olmuyor işte. Hem pantolonumun ütüsü bozulup,dizleri cıkar diye endişe ediyorum."dedi.
Gayri ihtiyari gülmeye başladım.
-"Herhalde şaka yapıyorsun. Bunun icin cami terk edilir mi?
-"Ciddi söylüyorum. Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu bilirsin."dedi.
Gerçekten de öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri; mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.
-"Peki" dedim. "Hayatında hiç camiye gitmedin mi?"
-"Çocukken dedemle birkaç kere gitmiştim. Hem o yaşlarda dizlerimin aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum."
Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmisti. Daha sonra tokalaşıp ayrıldık. Onunla konuşmamızdan iki ay sonra; kendisinin camide olduğunu söylediler.Hemen gittim. Bahcedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve yine yeşiller vardı üzerinde . Yavasca yanına yaklaştım ve Kısık bir sesle:
"Hani camiye gelmiyecektin ?" dedim
Hiç sesini çıkartmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu...

kafkaskartali

New member
ALLAH Razi olsun.Gercekten cok ibretli.RAbbim bizleri ilahi huzurundan ayirmasin.Kilmamiz gereken sekilde kilmamizi nasip etsin.
Ceset halindeki teslimiyeti yasarken huzuru ilahisinde nasip etsin insaALLAH

Z

zeynep_hearty

Guest
amin insallah.. etkileyici ve düşündürücü bir hikaye rabbim razı olsun..selam ve dua ile...

Üst Alt