Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yazik Etme Kendine!!!!

ayna44

New member
yusufmisaliom3xe91zn9.gif

ayna44

New member
işimize gelmesede gercekler bu..................................

selam ve dua ıle kalın...
selamun aleykum..

T

Tanyeri

Guest
Malesef gerçekler bu, her itiraf edişimde kendime utandığım, ama yinede görmezden gelebildiğim gerçekler. Çağın gerekleri, çok zor bu devirde kulluk, Allah yardımcımız olsun.

ayyþe

New member
zorsa kulluk her zaman zordur bugün telefonla uğraşılıyorsa eskiden daha başka bir şeyle uğraşılıyordurr
yani biz sağlam olmalıyız nefsimizin ipini elimize alıp dizginlemeliyizz
ne kadar zor olsada yapmalıyız
Allah için dua ile

ayna44

New member
Malesef gerçekler bu, her itiraf edişimde kendime utandığım, ama yinede görmezden gelebildiğim gerçekler. Çağın gerekleri, çok zor bu devirde kulluk, Allah yardımcımız olsun.

:):):):) ya kardes^^ zor bu devırde kulluk dedın^^ gulduM kusura bakmayasın ...

ilk defa boyle bısı duydum ..:):)
DERLER YA SU ZAMANDA GECIM ZOR YADA HAYAT ZOR .....

RABBIM BIZI SALIHLI KULLARINDAN EYLESIN INS...

peygamber efendımızın bi hadis seriflerınde SİZ BENİM GÖRDÜKLERİMİ GÖRSEYDİNİZ AZ GÜLER ÇOK AĞLARDINIZ...

YANİ DEREYİ GORMEDEN PAÇAYI SIVAZLAMIYORUZ..AMA DEREYI GÖRÜNCE
ANLAYACAGIZ....

AKILLI INSAN KIMDIR BILIRMISIN ALLAH CC EMİR VE YASAKLARINI VE PEYGAMBER EFENDIMIZIN SÜNNET VE HADİSLERİNİ YERINE GETIRENDİR.. BUNU YAPMAYANLAR AKILSIZDIR...KIM OLURSA OLSUN ZEKI OLSUN BILIM ADAMI OLSUN VS..

ŞUNU BILELIMKI ŞU SOLUDUGUMUZ HAVANIN HESABIINI VERECEGIZ GERISINI SEN DUSUN.......

ÖLÜM GELMEDEN HESABA CEKELIM KENDIMIZI...

SELAM VE DUA ILE KALIN.......

SELAMUN ALEYKUM

T

Tanyeri

Guest
Ya öyle mi, demek çok güldünüz.

'Bu devirde kulluk zor' deyişimden ne anladınız çok merak ettim? Ben gülünecek birşey yazdığımı düşünmüyorum. Evet bu devirde kulluk zordur. Bu devirde televizyon vardır, kalkamazsın karşısından, bu devirde bilgisayar vardır, bu devirde telefon vardır, sizinde paylaşımınızda göstermiş olduğunuz gibi ve bunlar sürekli meşgul eder insanı, nefis hep ister bunlarla meşgul olmayı ama kalkıpda iki rekat nafile namaz kılayım demez nefis. Şu saatte pc başında olan, müslümamın diyen, kaç kişi yatsı namazını kılmıştır, meşgul olduğu işten kendisini alıp. Bu devirde sokağa çıktığınızda, bakışlarınızı kaçıracak yer ararsınız, kız ya da erkek oluşunuz birşeyi değiştirmez. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür. Eskiden öyle miydi peki? Eskiden daha kolaymış bana göre, sizi bilemem.

Bende biliyorum aldığımız her nefesin hesabını vereceğimizi. Hesabın ne kadar çetin olduğunu. Biliyorum ve okuduklarımı değerlendirirken, -hele ki iş onlara gülmeye gelince- bir kaç kere düşünüyorum. Sizde öyle yapın, acizane tavsiyemdir.

ayna44

New member
Ya öyle mi, demek çok güldünüz.

'Bu devirde kulluk zor' deyişimden ne anladınız çok merak ettim? Ben gülünecek birşey yazdığımı düşünmüyorum. Evet bu devirde kulluk zordur. Bu devirde televizyon vardır, kalkamazsın karşısından, bu devirde bilgisayar vardır, bu devirde telefon vardır, sizinde paylaşımınızda göstermiş olduğunuz gibi ve bunlar sürekli meşgul eder insanı, nefis hep ister bunlarla meşgul olmayı ama kalkıpda iki rekat nafile namaz kılayım demez nefis. Şu saatte pc başında olan, müslümamın diyen, kaç kişi yatsı namazını kılmıştır, meşgul olduğu işten kendisini alıp. Bu devirde sokağa çıktığınızda, bakışlarınızı kaçıracak yer ararsınız, kız ya da erkek oluşunuz birşeyi değiştirmez. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür. Eskiden öyle miydi peki? Eskiden daha kolaymış bana göre, sizi bilemem.

Bende biliyorum aldığımız her nefesin hesabını vereceğimizi. Hesabın ne kadar çetin olduğunu. Biliyorum ve okuduklarımı değerlendirirken, -hele ki iş onlara gülmeye gelince- bir kaç kere düşünüyorum. Sizde öyle yapın, acizane tavsiyemdir.

yanlıs anlamayın...gulmem sızın dedıgınız gıbı gulme degılkardes ...
bu yazdıklarınızı sız uyguluyomusunuz..

inş bu yazdıklarınızı yaparsınız herkese guzel bı ornek olursunuz..

yorumunuz ıcın tesekkurler..

selam ve dua ıle kalın..
selamun aleykum...

Üst Alt