Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yardimmmmmm

plevne

New member
BAKIN bundan tam 1 yıl once ben ruyamda peygamberımızı gorudum ruya nın sonlarına dooru gıtmeden koltugun ustune hayatımda gormedıgım renklere sahıp bı kırmızı gul buraktı ve gıttı yanında 2 kısı wardı bırı erkek dıgerı ıse bayandı hıssetıgım ve werdıgım anlama gore bırı cebraıl dı otekısı de fazla gormedım ama ısraıl olabılır dıyorum nerden anladın dıceksınız ama bunu kesınlıkle hıssetım cunku onların bulundugu o da ya gırerken kapıyı o erkek acmıstı ve o anda ıste bu cebraıl dedım neyse u ruyayı gormemın nedenı her aksam yatmadan once S. A . V demem ve ıcımdekı hıc bıtmeyen sonsuz askın bı feryadı olabılır dedım neyse Nebi yi gunuzum kıyafetlerınde gordum hıc bısey demedı oylece ona bakakaldım erkek olan ınsan bak bu peygamberımız dedı o kadar ve cok heycanladım ve şefaat ta dıleyemedım sadece gıderken ayaklarına kapanabıldım ve gıttı kalktıgı yerde anlattıgım gul wardı ve hepsı bu bunun manası nedır acaba ,

sonra bı ruyam daha war bı gece ruyamda gazete gordum mansetınde şeytanla savasmanın en ıyı yolu en guclu sılahı duadır yazıodu
bunada bı anlam getıremedım

bana yardım edersenız cok sevınırım acıl helppppp

S.a.v.

Allah a emanet olun sımdıden cok saolun

ÇAPANOÐLU

New member
sevgili kardeşim, islamda kesinlikle rüya ile amel edilmez, gördüğümüz rüyaların da bir anlamı yoktur, bazı peygamberlerin rüyaları doğrulanmıştır ama bunlar peygamberlere has özelliklerdir bizleri bağlamaz..
Sakın rüyana güvenip te ibadetlerini ve kulluğunu aksatma, çünkü, Peygamberimizi hayatında gerçekten canlı olarak görmeyen bir insanın rüyasında görmesi birşey ifade etmez, gerçekten peygamberimiz olup olmadığını bilemezsiniz, çünkü, insanın görmediği birinin rüye ile kim olduğunu yüzde yüz bilmesi imkan dahilinde değildir..
Bir de, eğer rüyanda şeytanı görsen, bu senin dinden çıktığına delalet etmediği gibi, bir peygamberi gördüğünde de bu sana artı bir şey katmaz..
Peygamberimizin tebliğe başladığı dönemlerde bu hareketten korkan Ebu Cehliller, Ebu Lehebler, kızgınlıklarından ve hasetlerinden kimbilir kaç kez rüyalarında peygamberimizi gördüler ve yine kimbilir kaç kez rüyalarında O'nu yok etmek istediler..
Yani, kısaca şunu unutma, rüya ile doğrular bulunamaz, siz gerçek hayatta sadık olun ve müslüman olarak yaşantınızı idame ettirin

yýldýz

New member
sevgili kardeşim, islamda kesinlikle rüya ile amel edilmez, gördüğümüz rüyaların da bir anlamı yoktur, bazı peygamberlerin rüyaları doğrulanmıştır ama bunlar peygamberlere has özelliklerdir bizleri bağlamaz..
Sakın rüyana güvenip te ibadetlerini ve kulluğunu aksatma, çünkü, Peygamberimizi hayatında gerçekten canlı olarak görmeyen bir insanın rüyasında görmesi birşey ifade etmez, gerçekten peygamberimiz olup olmadığını bilemezsiniz, çünkü, insanın görmediği birinin rüye ile kim olduğunu yüzde yüz bilmesi imkan dahilinde değildir..
Bir de, eğer rüyanda şeytanı görsen, bu senin dinden çıktığına delalet etmediği gibi, bir peygamberi gördüğünde de bu sana artı bir şey katmaz..
Peygamberimizin tebliğe başladığı dönemlerde bu hareketten korkan Ebu Cehliller, Ebu Lehebler, kızgınlıklarından ve hasetlerinden kimbilir kaç kez rüyalarında peygamberimizi gördüler ve yine kimbilir kaç kez rüyalarında O'nu yok etmek istediler..
Yani, kısaca şunu unutma, rüya ile doğrular bulunamaz, siz gerçek hayatta sadık olun ve müslüman olarak yaşantınızı idame ettirin

Haklısın kardeşim. İslamda kadercilik yoktur. Sadece olayların hayra gitmesi için dua etmek ve doğrusunu yapmaya devam etmek gerekir. Her şeyde bir hayır vardır. Hayırın ve şerrin nasıl olacağını ALLAH TEALA bilir. Bizim irademiz cüzi' dir.

akbatu

New member
Selamu aleyküm. ilginç bir rüya. bildiğim birşey var "gaybı Allah(c.c.) bilir." Allaha emanet ol.

muhammedordusu

New member
Web sitesi
www.mucadeleci.com
peygamber efendimizin (s..a.v)görüldüğü rüyalar gerçek rüyalardır..

Ebu Cuheyfe radıyallahu anh anlatıyor:

"Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Kim beni rüyasında görürse, o uyanıkken beni görmüş gibidir. Çünkü şüphesiz, şeytan benim suretime girmeye muktedir değildir"

inşallah rüyan hayırlıdır kardeş

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Rüya tabir etmek Allah vergisidir. Herkes rüya tabir edemez. Akıl ve mantık bu iş için yeterli değildir. Rüya merhametli ve öğüt verebilecek durumda olanlara anlatılmalı, güzelce yorumlayamayacak kişilere söylenmemelidir. Hz. Peygamber (s.a.s) bir hadislerinde de "Rüya gören onu hiç kimseye söylemediği sürece o, bir kuşun ayağına bağlıdır (zuhur etmez); söylerse zuhur eder. Böyle olunca rüyanızı yalnız akıllı, sizi seven veya size öğüt verecek durumda olan kimselere söyleyin" buyurmuştur (Tirmizi). İmam Malike "Herkes rüya tabir eder mi?" Diye sorulmuş "Nübüvvetle oynanır mı?" demiştir. Yine İmam Malik Rüyayı iyi tabir edenler yorumlasınlar. Eğer iyi görürse söylesin; iyi görmezse iyi söylesin veya sussun" demiştir. "İyi görmese de onu iyi olarak mı tabir etsin?" sorusuna, "Hayır" demiş; sonra "Rüya nübüvvetin bir parçasıdır. Nübüvvetle oynanmaz" diye cevap vermiştir (Kurtubî, Tefsir, IX, 122-127; Elmalılı, Hak Dini Kuran Dili, IV, 2863-2869; Kuşeyri Sarih Tercümesi, XII, 271). Kaynak:

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Kötü bir rüya gören bir müslümanın yapacağı işler: Gördüğü rüyanın şerrinden ve şeytanın şerrinden üç kez Allah'a sığınır. Şöyle der: "Allah'ım, bu rüyanın şerrinden ve rahmetinden uzak kalmış olan şeytanın şerrinden sana sığınırım." Rüyanın hayra dönüşmesi için dua eder. Bu tür rüyayı hiç bir kimseye anlatmaz. Müslüman gördüğü iyi bir rüyadan ötürü uyanınca Allah'a hamdeder. Bu rüyadan dolayı sevinir, bunu bir müjde kabul eder. Rüyayı sevdiği bir kimseye anlatır, sevmediğine kesinlikle arılatmaz.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com

sevgili kardeşim hz yusuf rüyayla amel etmiş tir
masalları bırakalım
kardeşimize rabbimiz çok güzel işaretler vermiş olabilir
sevgili kardeşim peygamberimiz s.a.v mi bu günkü kıyafetlerle gördüm diyorsun
acaba bu günün halifesinin giyim tarzına işaret olabilirmi

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Rüyanın çıkması Rüya ile amel edilmesini gerektirmez bunu hoş kılmaz.

RÜYA İLE AMEL EDİLMEZ.

Rüya yorumlanabilir. Kötü rüyanın Hayra çıkması için dua edilebilir. AmA

RÜYA İLE AMEL EDİLMEZ.

Asya

New member
ruya ile amel etmek doğru bir şey değil. zaten bunu yapan olduğunu da zannetmiyorum.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Rüyanın çıkması Rüya ile amel edilmesini gerektirmez bunu hoş kılmaz.

RÜYA İLE AMEL EDİLMEZ.

Rüya yorumlanabilir. Kötü rüyanın Hayra çıkması için dua edilebilir. AmA

RÜYA İLE AMEL EDİLMEZ.

hz Yusuf rüyayla amel etmiştir
hz ibrahim hz ismail i kurban etmesi gerektiği işareti rürayı görerek idrak etmiştir
masalları bırakın istiare namazı hacet namazı gibi önemli bir silahı ortadan kaldırmak için iblisin uydurduğu yalanlardan biridir
rüyayla amel olmaz sözü
koca bir yalandır
iblisin yalanı

tahsiye72

New member
..

..

hay Allah razı olsun iblis nasılda insanları uyutuyor rüyayla amel edilmezmiş

Üst Alt