Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yardımınıza ihtiyacım var.

Muster

New member
merhaba arkadaşlar ben bazı nedenlerden ötürü islami reddetmiştim allah'a karşı şirk koştum defalarca ama elimde avucumda hiç birşey kalmadı anladım ki yanlış yoldaymışım ve ben tekrar rabbime dönmek istiyorum bunun için ne yapmalıyım bana bu konu için yardım edermisiniz.

Selim

New member
merhaba arkadaşlar ben bazı nedenlerden ötürü islami reddetmiştim allah'a karşı şirk koştum defalarca ama elimde avucumda hiç birşey kalmadı anladım ki yanlış yoldaymışım ve ben tekrar rabbime dönmek istiyorum bunun için ne yapmalıyım bana bu konu için yardım edermisiniz.

Öncelikle Müslümanlığın ilk şartını yerine getirmeniz gerekmektedir.

EŞHEDU EN LA İLAHE İLLALLAH VE EŞHEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHU VE RESULÜHU

Manasını düşünerek ve kalple tasdikleyerek araya hiçbir şüphe sokmadan okuyun.

1000 kere 2000 kere yada okuyabildiğiniz kadar;
"Estağfurullah" diyerek Allah celle celaluhu'ya pişmanlığınızı kalple ve dille söyleyiniz.

Yunus Aleyhiselamın duasını sakın unutmayın;
"La İlahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin." (Senden başka İlah yoktur, sen bütün noksanlıklardan münezzehsin, muhakakki ben nefsime zulüm edenlerden oldum) bu duayıda çokça okuyun okuyabildiğiniz kadar. Okuduğunuzuda kalbende
tasdik etmeyi sakın unutmayın.

Sabah ve yatsı namazlarına mutlaka cemaate katılın, camiye gidin. Mutlaka kalbinizdeki rahatlığı hissedecek huzuru bulacaksınız.

Ateist düşüncede olan ve mürted olmuş kişilerle sakın birlikte olmayın, onları dinlemeyin, yazılarını okumayın cevap vermeyin. İslamiyetle ilgili kitaplarla ilgilide Ehli sünnet hocalarımızın bilgilerinden faydalanın. İsterseniz bu konuda yardımcı olabilirim.

Muster

New member
allah razı olsun kardeş yardımların için inşallah rabbim tekrar huzura kabul eder beni.

sumisali

New member
Ancak tevbe eden, iman eden ve salih amellerde bulunup davranan başka; işte onların günahlarını Allah iyiliklere çevirir. Allah, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir. Kim tevbe eder ve salih amellerde bulunursa, gerçekten o, tevbesi (ve kendisi) kabul edilmiş olarak Allah'a döner. (Furkan Suresi, 70-71)
Kötülük işleyip bunun ardından tevbe edenler ve iman edenler; hiç şüphesiz Rabbin, bundan (tevbeden) sonra elbette bağışlayandır, esirgeyendir. (A'raf Suresi, 153)
Gerçekten Ben, tevbe eden, inanan, salih amellerde bulunup da sonra doğru yola erişen kimseyi şüphesiz bağışlayıcıyım. (Taha Suresi, 82)

İşte gerçek pişmanlık, insanları hemen harekete geçiren, hatta onları değiştiren, hatalarını düzeltmeye yönlendiren böyle bir pişmanlıktır. Böylesine samimi bir pişmanlıkta insanlar, hayatlarının geri kalan bölümünü Allah'ın rızasına uygun olarak yaşayacak ve Allah'ı bağışlayan ve esirgeyen olarak bulmayı umacaklardır. Çünkü Allah tevbeleri kabul eder ve hatalarını düzelten kullarını bağışlarbu yönüyle dünyadaki pişmanlık duygusu, aslında insanlara Allah'ın vermiş olduğu çok büyük bir fırsattır Çünkü eğer bu pişmanlığın arkasından Allah'a yönelirlerse Allah onları bu samimiyetlerine karşılık ebedi olarak kurtarır

Üst Alt