Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yalnizlik...

Enver Ýstek

metin mete
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Bir sığınaktır yalnızlık; [/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]kurşun gibi sözlerden, bomba etkisi yapan sun'i gündemlerden, uçuk insanların uçak sesine karışan gürültülerinden kaçıştır yalnızlık.

Yalnızlık korunaklıdır, Rabbiyle ve kendiyle kalmak isteyen her kulun hakkıdır.
[/FONT]

NUAYMAN

New member
evet mete abi insan bazen yanlız kalmalı kendini dinlemeli yüreğinden gelen sesleri çözmeli .sormalı kendine ben bu hayatın neresindeyim kime nasıl hizmet ediyorum. kaybolan kendini bulmalı ......evet insan bazen sadece rabbiyle kalmalı ,yani bizim deyiş şeklimizle yanlız kalmalı...

radikal

New member
Ve O'nu paylaşmamalı, belkide tamamen bu konuda egoist olmalı. Kendine ayırmalı, eşi veya çocuğu dahi o korunağın dışında kalmalı.

Anlat! demeli, pişmanlık örtüsüne nefs dökülmeli, ne varsa bütün hepsini. İstiğfar yıkamalı, örtü namına serileni. Örtü; merhamet Nur'u ile kurumalı. Taaccüp elbisesi olmalı, sırtına cuk diye oturan. Halini yansıtmalı bazen. Kah pırıl pırıl olmalı, kah oturmak ile dahi kırışmayan ütü çizgisi misali. Dümdüz olmalı, pot yapmamalı yer yer. Bakan, anlayan: kalite bu! demeli. Nerden biliyorsun diyenlere, denilebilmeli; baksana üzerinde üreticisi markasını vurmuş, garantisi "Allah" yazıyor!

Vay be metin mete n'aptın gece gece bizi. Allah (cc) razı olsun.

NUAYMAN

New member
Ve O'nu paylaşmamalı, belkide tamamen bu konuda egoist olmalı. Kendine ayırmalı, eşi veya çocuğu dahi o korunağın dışında kalmalı.

Anlat! demeli, pişmanlık örtüsüne nefs dökülmeli, ne varsa bütün hepsini. İstiğfar yıkamalı, örtü namına serileni. Örtü; merhamet Nur'u ile kurumalı. Taaccüp elbisesi olmalı, sırtına cuk diye oturan. Halini yansıtmalı bazen. Kah pırıl pırıl olmalı, kah oturmak ile dahi kırışmayan ütü çizgisi misali. Dümdüz olmalı, pot yapmamalı yer yer. Bakan, anlayan: kalite bu! demeli. Nerden biliyorsun diyenlere, denilebilmeli; baksana üzerinde üreticisi markasını vurmuş, garantisi "Allah" yazıyor!

Rabbim sendende razı olsun kardeşim ...

Enver Ýstek

metin mete

Öyledir be Radikalim öyle,Yalnizligi Rabbiyle paylasan yürek neler dökmezki;Her anlatisi bir seyi kesfeder döner yine kesfeder,Bakar bakar dökülür dilinden acizane kelimeler;Yarrab varsa hilafim sen sinelerde olanida bilensin,Senin Vahyini cignemedim!Senin Vahyinin üzerine bir sey koymadim!Fitratima tam uymaya kendimi adadim!!Bilirim Fitratla beni sereflendirdin sorgumu ona bagladin hatta yüzüme carpip;Ondan sogulanacaksin dedin(43/44)ben ihanet etmedim bilerek!!!Bilmeyerek ettiysem sen Rahimsin,Rahmansin sana iltica ediyorum kabul buyurursan!!!Gurur yapmadim bana kafir diyene tesekkür ettim Tebyinde asla geri durmdim senin sahitligin bana kafidir dedim!!!Egelmedim Tagutlarin karsisinda tinmadim Seytanin senle aldatmasina,her seyimi bagladim Vahyine varsa hatam bendedir eksiklik Sana sigindim sendendir Sefaat!!!!Resul/Resullerine(Selam olsun)Baglandim gönlümce asla ihanet etmedim verdikleri emanete varsa hatam eksiklik bendedir sensin Gaffur olan sana sigindim!!!Yok kulum dersin istersen atarsin Cehennemine,Rahmetindir derim Gönlüm senden razidir sen benden razi olmadiysan bendedir eksiklik ayandir halim senden beklerim yine senin rahmetin!!!Eger burada/Disarida/Her yerde ve zamanda yalnizligimda senden baskasina boyun egdiysem ver cezami bu mundar kuluna!!Bilirim senin rizan öyle ucuz degil biz kimizki talib olalim sadece gönül bu ya bekliyorum iste Sen isteyene mülkünden verirsin eksilmez,mülkün Malikisin hem bu,hem din gününün senden affimi isteyemem hicab ederim ama cabam odur sana malumdur halim!!!Vahyine ihanet edersem zebanileri bilirim,Senden sana siginiyorum Yamandir halim,Kalk dediginde eyleme mahcur bu Metini ister af et ister yok et senindir hüküm,Vahyinle doldur icimi talebim budur Fitratima ters düsürme istersen hemen öldür!!!

Ben icimdeki sizimi sizlerle paylastim....

radikal

New member
Sızın, hepimizin ortak sızısıdır.

Şuan şu dakika bu portalda gezerek bir kelime, bir harf, harfin yanındaki ünlem yada virgülden dahi bir şeyler kapmak istiyorsak, hep bu sızının bizleri takip etmesidir. hep bu sızıyı yaşamamızdır. Ne yaptığımıza güveniyoruz, nede sonumuzun ne olacağı konusunda bir fikir sahibiyiz. Sadece O'nun (cc) rahmetinden başka sığınacak başka bir yer olmadığını hissediyoruz, anlamaya çalışıyoruz.

İrşad eden de O (cc), ettiren de O (cc), yürüten de, oturtan da, yediren de, nefes alıp verdiren de O (cc). Ömrü hayatımda bir defaya mahsus, sadece bir defa can-u gönülden dolu dolu "La İlahe İllallah" desem, Kainatta benden başka zengin olur mu acaba ?

Enver Ýstek

metin mete
Sızın, hepimizin ortak sızısıdır.

Şuan şu dakika bu portalda gezerek bir kelime, bir harf, harfin yanındaki ünlem yada virgülden dahi bir şeyler kapmak istiyorsak, hep bu sızının bizleri takip etmesidir. hep bu sızıyı yaşamamızdır. Ne yaptığımıza güveniyoruz, nede sonumuzun ne olacağı konusunda bir fikir sahibiyiz. Sadece O'nun (cc) rahmetinden başka sığınacak başka bir yer olmadığını hissediyoruz, anlamaya çalışıyoruz.

İrşad eden de O (cc), ettiren de O (cc), yürüten de, oturtan da, yediren de, nefes alıp verdiren de O (cc). Ömrü hayatımda bir defaya mahsus, sadece bir defa can-u gönülden dolu dolu "La İlahe İllallah" desem, Kainatta benden başka zengin olur mu acaba ?

Oldugunu düsünmek CEHALETIN kendisidir....

Üst Alt