Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ya siz olsaydınız ne yapardınız?

ayna44

New member
Arkadaşlar dikkatlice okuyup düşünerek cevap vermenizi istiyorum.Düşününki anneniz çok rahatsız acilen hastahaneye yetişmesi lazım.Arabayla gidiyorsunuz arabada annenızın haricinde başkası için yer yok.Yoldanda araba geçmiyo.Hızla ve telaşla giderken bir kadına çarptınız.Kadın da çok feci yaralandı.Peki şimdi arabaya annenizi mi yoksa yolda çarptığınız kadını mı alırdınız? Yani vicdanınız mı,yoksa sevginiz mi? Gerçekten bu zor durumdan nasıl kurulurdunuz merak ediyorum...ALLAH böyle bir durumla karşılaşmayı nasip etmesin

Mücahid

New member
Arkadaşlar dikkatlice okuyup düşünerek cevap vermenizi istiyorum.Düşününki anneniz çok rahatsız acilen hastahaneye yetişmesi lazım.Arabayla gidiyorsunuz arabada annenızın haricinde başkası için yer yok.Yoldanda araba geçmiyo.Hızla ve telaşla giderken bir kadına çarptınız.Kadın da çok feci yaralandı.Peki şimdi arabaya annenizi mi yoksa yolda çarptığınız kadını mı alırdınız? Yani vicdanınız mı,yoksa sevginiz mi? Gerçekten bu zor durumdan nasıl kurulurdunuz merak ediyorum...ALLAH böyle bir durumla karşılaşmayı nasip etmesin

Ayna kardeş hem böyle bir durumla karşılaşmayalım diye dua edip,hemde böyle bir durumla karşı karşıya bırakıyorsun.
Aklıma ilk geleni yapardım.Dua ile

Ç

ÇÝray

Guest
Rabim bizi böyle bir çelişkiye düşmekten korusun da bunu ancak yaşayarak söyleyebiliriz.......
yani o an sevginin mi vicdanın mı agır bastıgını anlayabilirsiniz...
ki sonunda ne olursa olsun acı çekilecegi malum....

be_sting35

New member
ben annemi hastaneye yetiştirirdim bana ahlakın en güzelini vermiş bugüne getirmiş olan güzel insanı götürürdüm hastaneye

a l p e r

New member
Bu tür sorular bana hoş gelmiyor. Allah(cc) zulmedici değildir. Öyle bir durumda Allah(cc) diyen bir insana Rabbil Alemin bir kolaylık, bir çıkar yol gösterecektir.

Selametle...

LogicaL

New member
Aralarındaki feci durum farkına bakar, dereceye göre önceliği ona tanırdım. Ardından da gelir, diğerini hastaneye götürürdüm (tabii dağ başında değilsek).

Üst Alt