Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ya hepimiz ya hiç birimiz

muhacir_b

New member
s.a kardeşlerim.
düşününki bir nehir karşıya geçecek bir gemi ve o insanlarla dolu bir gemi,ya hepsi karşıya geçip kurtulacak yada o gemi batıp insanlar yok olacaklar.işte ümmet te öyle o gemi misali içindede ümmet ya hepimiz batacaz yada hepimiz geçecez.oturun bazen eski halinizi o delaletteki halinizi düşünün bi ,bir el sebebn kolunuzdan tuttu hakkın kapısına getirildiniz.hani o ilk secde ettiğiniz halinizi hatırlayın gözleriniz dolmuş ağlamaklı ,kalbinizse kıpır kıpır pişmanlık içinde .hani o ilk tövbenizi hatırlayın gözyaşları içinde rabbinizden af mağfiret isterken o halinizi hatırlayın hatırlayınki o düşünceyle o gözle insanlara bakın.onlarında öyle olmasını istersiniz deymi hemde çok.ama onlarda bir el beklemiyomu sebeben.nasılki bizi hakka götüren o el gibi.hayır hayır elbette onlar böyle bir el bekliyor.hani biz peygamberimizden ne öğrenmiştik ,bir gün yahudinin biri ölür ,kabre giderken cenazesini resulallah görür ve ağlamaya başlar ,eshab sorar ya resulallah o bir yahudidir neden ağlarsınız.resulu ekrem s.a buyurdularki ey kardeşlerim eyer ki yetişseydik belki iman ederdi yetişemedik diye ağlayan resulallahın ümmeti olarak kendimden utanyorum.bir kardeşim ateş içinde ,ruhuysa beni kurtaran yokmu diye bağırırken bizde duyarsız bir şekilde yanından geçiyoz.gelin dua edelim her zmn.unutmayınki bu ümmet kurtulmadan bizler kurtulacakta değiliz.kardeşlerim gidelim rabbimizden isteyelim rabbim eminimki verecek inş.sizin ümmete en büyük fedakarlığınız bir gece yarısı ellerinizi açıp ağlayarak dua etmenizdir ümmet için.hakkınızı helal edin.sizinle bu konuyu paylaştım eyer bir çirkinlik gördüyseniz vallahi nefsimden ama bir güzellik varsa allahtandır.sizleri rabbime emanet ediyorum.s.a

Üst Alt