Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Vücudum Cehennem Kadar Olsun

Uhud daðý

New member
Bir gün Resulullah efendimiz,eshabı ile mescidde otururken,cebrail (a s )geldi,resulü ekreme.
-Ebu bekirin bir saat ibadeti,başkalarının yetmiş yıllık ibadetinin yerini tutar,dedi.Resulu ekrem hiç bişey söylemeyip,hz bilale hz ebu bekiri çağırmasını emir buyurdu.Hz ebu bekir(r a) hemen geldi.Resulu ekrem hz ebu bekiri görünce karşıladı,yanına oturttu.
-Evde ne yapıyordun ne gibi bir amelle meşguldün?diye sordu.
O da şöyle cevap verdi.
-Hatırıma şu gelmişti:Hak tela cenneti ve cehennemi yarattı.Her ikisini de dolduracağını diledi(takdir etti)Hak teladan,vucudumu cehennemi dolduracak kadar büyük yapmasını ve yanlızca oraya beni koymasını başka kulunu koymamasını diledim.Böylece hem hak telanın takdiri yerine gelmiş olacak hem de bütün insanlar cehennem korkusundan kurtulmuş olurlar,cevabını verdi.Eshabbı kiram hz ebu bekirin bu yükdek duasına hayran kaldılar.

B

beyaz_ýþýk

Guest
Evet kardeşleim dua ederkende her neyi kendimiz için istiyorsak...bunu hekes içinde istiycez ve dualarda

Rabbim anama babama kardeşime bana ve cümlezine diyerek başlamak cok guzeldir..

cunku biz başkaları için isteyince Hem rabbimin rızasını kazanmış oluruz hem de meleklerde Rabbim sana daha fazlasını nasip eylesin diye dua eder...

Bu durumda rabbim........beni ve cumlesini cennette koy diye dua ettiğimizde cehhenneme haram kıl dediğimizde..dusunsenize tum melekler sizin icin RAbbim bu kulunu cennetine koy diye dua ediyor...ona daha fazlasını ver diye dua ediyor...ne guzel dimi..

Allah c.c. razı olsun...

yolcu

New member
Allah(c.c) Razı olsun kardeşim
Rabbim bizleri şefaatlerine nail eylesin İnşallah

Üst Alt