Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Vay be cocuklugum geldi aklima....

Enver Ýstek

metin mete
Yillar önce 8-9 yaslarindaydim ne Günlerdi be,Osmaniye o zaman büyükce bir köy gibi idi.Biz merkezde bir kerpic evde oturur idik.Babam firin calistirirdi Kirmitli Köyünde(Ayni zamanda orada dogmus ve büyümüs,Ben pek bilmem)Bayramlar oldukca zevkli gecerdi.Annecigim(Rahmetlere gark olur Insallah) Kuran okumus tahsilini devam edememis ama kendini cok iyi gelistirmis bir Kuran eri olarak aliyorum ben.Annecigimin Annesi(Ben Fatik Anne derdim)Cok cile cekmis 12 cocugu hepside 5-9 yaslarinda Vefaat etmis,Annecigim 13.cocuk olarak ikinci esinden(Yani benim Dedemden)dünyaya geldiginde iste batil inancalarin dur noktasi olmadigindan olacakki Annecigimi satmis yani dogar dogmaz,üc gün sonra tekrardan iki kat parayla geriye almislar.Yani annecigim üc gün boyunca Inek sütü icmek zorunda kalmis annecigi dururken.Nedenmi icap etti bunlari yazmak;Ben cocuk iken bayramlarda Pamuk Sekeri satarlardi,ve ben öyle severdimki öyle severdimki inanin hayallerimi hep bunun makinasini almak gecerdi.Aradan 40 yil gecti.Ve ben bugün bir adet PamukSeker makinasini nasil oldu anlamadim ama bir anda satin aldim.Öyle duygulandimki hala inanamiyorum.Saatlerdir yanima gelen genc ihtiyar kardeslerime PamukSekerini anlatmakla kalmiyorum birde yapip zorla yediriyorum..Allah askina Sevgi deger hayat arkadasim sonunda patladi ve biliyorsunuz ben bir TüyKilibigim ya,rest cekerek bitirdi olayi ama hala sanki 9 yasima geri dönmenin heyecanini yasiyorum,Bunu siz sevgi deger dostlarimla paylasmayi cok istedim;

Ha sayin admin ve mod kardeslerim lüzumsuz diyerek silersenizde bir kac saat kalsin eger mümkünse....

mhmt

New member
Abi gerçekten yanında olup bi pamukşeker isterdim. Gel Türkiye'ye de bi ,alacağım olsun senden. :)
...

Çocukluk dedin madem bende en çok sıkma'yı özledim. Bazlama (başka yerlede adına mayalı derler)'nın içine peynir felan oluyordu. Bazlamaya sıkıp yiyorsun. Bu kadar. Ama bunu yapan Ana olunca ayrı...

:)

selametle..

Enver Ýstek

metin mete
Abi gerçekten yanında olup bi pamukşeker isterdim. Gel Türkiye'ye de bi ,alacağım olsun senden. :)
...

Çocukluk dedin madem bende en çok sıkma'yı özledim. Bazlama (başka yerlede adına mayalı derler)'nın içine peynir felan oluyordu. Bazlamaya sıkıp yiyorsun. Bu kadar. Ama bunu yapan Ana olunca ayrı...

selametle..

Bak onu sevgili annecigimde güzel yapardi neredeyse kis aylarinda her gün sabahlari yapardi...Ama pamuksekeri bir baskaydi.Inan hala heyeceánla bakiyorum makinaya,Yengenizse oklavaya...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
...

selametle..

Vay gonyali vay SIKMA imis :D:D

mhmt

New member
Abi istersen biz forumcak rica edelim yengeden biraz müsade et Metin abimize diye. Oklava felan dediğine göre işler ciddi anlaşılan :)
....

Alptraum.. Doğru bildin Gonyalıyım :)

selametle..

Enver Ýstek

metin mete
Abi istersen biz forumcak rica edelim yengeden biraz müsade et Metin abimize diye. Oklava felan dediğine göre işler ciddi anlaşılan :)
....

Alptraum.. Doğru bildin Gonyalıyım :)

selametle..

Aman yapma Mehmedim aracilara karsi oldukca allerjisi var.Simdi cezami ikiye üce katlatma yani...Bende Adanaliyik agam(Eski)

Elifnisa

New member
insan eskileri hatırlayınca o günlere geri dönmeyi ne kadar çok istiyor. insanın çocukluğu gibisi yok. benimde aklıma fatihteki evimizin önünden geçen macuncular düştü. ne güzeldi o macunlar rengarenklerdi. sokağın ortasından anneme bağırırdım "Annneeee para at" anneciğimde o yoklukta bile macunun parasını atardı, hemen ardından dönmedolapçı gelirdi onun içinde anneme bir sesleniş kadına her gün gınalar gelirdi ama bizleri üzmemek için sesini çıkarmazdı.
Ramazanda sultan ahmette macuncuları görüyorum ama bu kezde "boya onlar, bunları yiyecekmisin şimdi?, sağlığına zarar veriyorsun" diyen (gıda mühendisi) eşimden yiyemiyorum...

Enver Ýstek

metin mete
insan eskileri hatırlayınca o günlere geri dönmeyi ne kadar çok istiyor. insanın çocukluğu gibisi yok. benimde aklıma fatihteki evimizin önünden geçen macuncular düştü. ne güzeldi o macunlar rengarenklerdi. sokağın ortasından anneme bağırırdım "Annneeee para at" anneciğimde o yoklukta bile macunun parasını atardı, hemen ardından dönmedolapçı gelirdi onun içinde anneme bir sesleniş kadına her gün gınalar gelirdi ama bizleri üzmemek için sesini çıkarmazdı.
Ramazanda sultan ahmette macuncuları görüyorum ama bu kezde "boya onlar, bunları yiyecekmisin şimdi?, sağlığına zarar veriyorsun" diyen (gıda mühendisi) eşimden yiyemiyorum...

Cel53228.jpg

mEN53411.jpg

Bak ElifNisa ben bu cocuga söz vermistim reklamini yapacagim diye ama unutmusum senin sayende hatirladim..Yukaridaki resimde Bende varim su karsidaki göbekli beyaz gömlekli adam..Ha birde sunu söyleyeyim orasi Edirnedeki ünlü Selimiye caami....

mhmt

New member
Metin abi. Ordaki karizma sen misin? :)
Kilonu abartmışsın yavv, söylediğin kadar değilsin. Hatta hayal ettiğim metin abiden baya zayıfsın :)

selametle..

Enver Ýstek

metin mete
Metin abi. Ordaki karizma sen misin? :)
Kilonu abartmışsın yavv, söylediğin kadar değilsin. Hatta hayal ettiğim metin abiden baya zayıfsın :)

selametle..

Evet o benim,Yanimdakida sapkasi ters olan Oglum;Muhammed Abdül Kerim Satuk Bugra...(Not;Bu isim nedeni ile 7 yil Türkiye nüfus dairesi ile mahkemelik oldum,sonunda kisalttilar)

Elifnisa

New member
teşekkürler abi yolum selimiye camiine düştüğünde mutlaka gidicem macun yemeye. bu arada göbek nerede abi göremedim ben mhmt in dediği gibi abartmışsın, bence gayet iyisin;)

ayna44

New member
çocukluk geçmişte kaldı heralde onumuze bakalım...hersey zamanında guzel oluyo...ne kadarda eskılerı konussak hatırladıgımızda içimiz gıtsede gelmıyo....:(

Enver Ýstek

metin mete
teşekkürler abi yolum selimiye camiine düştüğünde mutlaka gidicem macun yemeye. bu arada göbek nerede abi göremedim ben mhmt in dediği gibi abartmışsın, bence gayet iyisin;)

Yok yok ben kendimi Sumocu falan sanmaya basladim,Bu bir his meselesi.Abarti yok yani.Insallah bu cocugada verdigim sözü tutmus oldum gec ama temizinden...

Enver Ýstek

metin mete
çocukluk geçmişte kaldı heralde onumuze bakalım...hersey zamanında guzel oluyo...ne kadarda eskılerı konussak hatırladıgımızda içimiz gıtsede gelmıyo....:(

Öyle sey olurmu Ayna,bak inan ben günlerdir sanki 9 yasindayim.Bu ne demek bilirmisin;Yasamadan bilinmiyor iste.Bazan bütün büyükler kücüklügünü yasar iste su an ben öyleyim...

NUAYMAN

New member
ben küçükken ne yapıyorsam şimdide yapıyorum yaramazlık desen bende mutfaktan yemek aşırma desen bende her yıl yarım karpuzdan şapka yaparım.. büyük olmak iyi değil yav çok sorumluluk istiyor ...haa birde macun şekerlerden bulduğum zaman affetmiyorum...:D

bekir

sadece bir kul
Yönetici
ben küçükken ne yapıyorsam şimdide yapıyorum yaramazlık desen bende mutfaktan yemek aşırma desen bende her yıl yarım karpuzdan şapka yaparım.. büyük olmak iyi değil yav çok sorumluluk istiyor ...haa birde macun şekerlerden bulduğum zaman affetmiyorum...:D

Say, say hele NUAYMAN, utanma, daha neler yapıyorsun bakalım :)

NUAYMAN

New member
neler yapmıyorumki yeterki ortam olsun ..içimizdeki çocuğu hiç öldürmemek lazım yeri ve zamanı geldiğinde çık oyna demek lazım ..mesela gecen sene oğluma uzaktan kumandalı bir araba aldım devasal bir şey arabayı kim bozdu dersin ehü ehü :rolleyes:...ama üzücü bir durum oğlum benden yeni araba istemedi istese hemen üzülmesin diye daha iyisini alacağım arabasız kalmasın çocuk,,,,,:rolleyes:

Enver Ýstek

metin mete
neler yapmıyorumki yeterki ortam olsun ..içimizdeki çocuğu hiç öldürmemek lazım yeri ve zamanı geldiğinde çık oyna demek lazım ..mesela gecen sene oğluma uzaktan kumandalı bir araba aldım devasal bir şey arabayı kim bozdu dersin ehü ehü :rolleyes:...ama üzücü bir durum oğlum benden yeni araba istemedi istese hemen üzülmesin diye daha iyisini alacağım arabasız kalmasın çocuk,,,,,:rolleyes:

O cocuk ölürse bizde öldük demektir NUAYMAN,sakin öldürme...

Üst Alt