Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

vahhabilik diye bir mezhep yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ENSARESSUNNEH

New member
kendilerine vahhabi diye iftira atilan muvahhidler ehli sunnettirler.maalesef cok fazla va abrtili iftira atiliyor.biliyorum bu yazinin uzerinede iftira dolu bir suru yazi yazilacaktir.
vehhabi dusmanligi adi altinda faaliyet gosteren ihlas grubu amerikan usagidir.
amaclari mucahidlere olan destegi azaltmaktir.
onun icin ehli sunnet muslumanlara vehhabi diyorlar.oysa hepsi hanbeli mezhebine aittir.arastiranlar ve iftiralara kanmayanlar bunu hemen anlar.
bende hanefiyim.

ENSARESSUNNEH

New member
Seyyid kutubun güzel bir lafı var "amerikancı islam anlayışı" biz kimsenin hatasını savunmayız. bildiğimiz kadarıyla seyyid kutub geçmişteki bazı küfür düşüncelerinden 62 senesinde vazgeçmiştir. vazgeçmediyse de hükmü bellidir zaten. fakat geçmişte kontrgerillanın gladiyonun teorisyenliğini yapan , şevket eygi gibi amerikancı islam(!) taraftarlarının seyyid kutub ve ibni teymiye konusundaki hassasiyetlerinin sebebi de şu günlerde daha rahat anlaşılıyor. artık amerika ve israil selefi-vehhabi düşüncesiyle mücadele etme niyetlerini saklama ihtiyacı bile duymuyor. kendisine "ehli sünnet"(!) vb isimler takan "amerikan köpekleri" de bu işin gönüllü tetikçiliğine soyunmuş durumda...bi dönemler köy köy gezip "vehhabilik" aleyhtarı kitaplar dağıtan gazete müsveddesi bir yahudi paçavrası ve bağlı olduğu holdingin artık yahudi sermayesiyle ilişkilerini gizlememesi de buna bir misal. allah azze ve celle bu müşrikleri daha da rezil etsin inşallah....
ALLAH BIZLERI EHLI SUNNETIN SAHTESINDEDN DEGIL GERCEGINDEN EYLESIN.

Enver Ýstek

metin mete
kendilerine vahhabi diye iftira atilan muvahhidler ehli sunnettirler.maalesef cok fazla va abrtili iftira atiliyor.biliyorum bu yazinin uzerinede iftira dolu bir suru yazi yazilacaktir.
vehhabi dusmanligi adi altinda faaliyet gosteren ihlas grubu amerikan usagidir.
amaclari mucahidlere olan destegi azaltmaktir.
onun icin ehli sunnet muslumanlara vehhabi diyorlar.oysa hepsi hanbeli mezhebine aittir.arastiranlar ve iftiralara kanmayanlar bunu hemen anlar.
bende hanefiyim.

Cok güzel bakin ben aylardir yaziyorum Vahabilik bir mezheptir hemde Ehli Sünnet mezhebi,bizimle alakali degil diyorum kimse inanmiyor,Cünki Bizim tek kaynagimiz ve tek Emir aldigimiz merci var oda KELIMULLAH ama Vahabiler müsnetcidir(Yani hadisci) bunu isbat ediyoruz ama ne yapalim adamlar dogustan AMA eline saglik hele sükür bir bilen cikti...

Enver Ýstek

metin mete
Ebu cehil ölmedi Ya Muhammed,
Ebu leheb kıtalar dolaşıyor...
İşte mezhepsizlik fitnesi..

Vahhabiler ehli sünnetmiş...

Ne yazikki iste buyrun yine isbatli,Adam asla derdini Allaha yalniz söyleyemez nedenmi?Onu hemen Ebu Cehile soracan....Yada Ebu Lehebe,Nede olsa onlar muhattab Kitabin Cahiliye dönemine(Hani Alemlerin Rabbi ne ile suclamisti Cahiliye Arablarini)

ENSARESSUNNEH

New member
Ebu cehil ölmedi Ya Muhammed,
Ebu leheb kıtalar dolaşıyor...
İşte mezhepsizlik fitnesi..

Vahhabiler ehli sünnetmiş...

MUVAHHIDLERDEN KUYRUK ACI VAR DEGILMI??? ONUN ICIN ISIN GUCUN MUMINLERE SALDIRMAK..
BIZ MEZHEPSIZ DEGILIZ.BEN HANEFIYIM VEHHABI DEDIKLERINDE HANBELIDIR.
AMA SUNU BILKI NE KADAR UGRASSANDA ALLAHIN NURUNU SONDUREMEYECEKSIN.
EHLI SUNNET INANCININ YERINE SIRK INANCINI YERLESTIREMEYECEKSIN.
Allah sana ve senin gibilerine hidayet etsin eğer hidayete ulaşıp müslüman olmayaçaksanız Allah sizi müslümanlar eli ile cezalandırsın inş.

Enver Ýstek

metin mete
mete han arkadas tabi dostunu ebu cehili cagiracak.su zaman allah resulu gelse bu arkadas onun en buyuk dusmani olurdu.
ehli sunnet dedigine bakma bunun boylelerinin amaci sunnet falan degil.

BUNLAR KURANI HIC KAALE ALMAZLAR VARSA YOKSA MEZHEPCILIK.KURANDAN AYET SOYLESEN ANLASILMAZ DERLER.SIHLARININ SOZLERI DEGER TASIR.KURAN DEGIL.BUNLAR ICIN.
PEYGAMBERIN SOZLERINI BILE IKINCI SIRAYA ATARLAR.
ALEYHIMULLANEH.

Agzina saglik ben desem hemen klise hazir zaten sen mezhepsizsin e
yani dogruyu söyleyemezmiyiz?Olmaz sen sünneti red ediyorsun ya VAllahi Sünnetüllahi bas taci ettim,olmaz yani anlayacagin insaf sahibi arkadaslara ihtiyac var...Rabbe emanet ol..

Ebu Zerr

New member
Vehhabilik mezheb değil meşreb'tir...
Hem de katı bir meşreb...
Hanbeliliğin biraz hadis ile süslenmiş katı varyantı...
Vehhabiliğin Metin Mete ağabey ile de bir alakası yoktur!!! Allah Rasulü Hz.Muhammed (sav)'in hadisler yolu ile nakl edilen sünnetinin de Metin Mete ağabey ile bir alakası yoktur!!!

Enver Ýstek

metin mete
Vehhabilik mezheb değil meşreb'tir...
Hem de katı bir meşreb...
Hanbeliliğin biraz hadis ile süslenmiş katı varyantı...
Vehhabiliğin Metin Mete ağabey ile de bir alakası yoktur!!! Allah Rasulü Hz.Muhammed (sav)'in hadisler yolu ile nakl edilen sünnetinin de Metin Mete ağabey ile bir alakası yoktur!!!

Tesekkür ederim en azindan bu kadarini ögretmisim.Gercekten cok sevindim hemde bunu söyleyen Ebu Zerr..:23_28_100:7_5_125v:

ENSARESSUNNEH

New member
suffiyyun ibn teymiyye ehli sunnet alimidir allah icin kitabini oku sonra kara ver.

Ebu Zerr

New member
Suffiyun kardeşim, İbn Teymiyye konusundaki verdiğin kaynaklar sorunludur, iddiaların çoğu yanlıştır...
Sufi meşreb Hasan En Nedvi'nin İslam Önderleri Tarihi cilt.2'yi okumanı isterim, İbn teymiyye konusu işlenmiştir...Yine, Muhammed Ebu Zehra'nın İmam İbn Teymiyye isimli eseride okunmalı...Yukardaki iddialara bir çok cevap bulacaksın bu eserlerde...

Ebu Zerr

New member
Muhterem, Zahid El Kevseri'nin dikkate değer tesbitleri vardır, ancak iftira ya da ezber tekrarı şeklindeki yanlış şeyleri ise dikkate almam...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Allah sana ve senin gibilerine hidayet etsin eğer hidayete ulaşıp müslüman olmayaçaksanız Allah sizi müslümanlar eli ile cezalandırsın inş.

kible ehlinden bir kardesine kafir diyenin hükmü nedir bu ögrenilmeli

mücahidlerin önünü tikiyor diyorsan ,insanlari elestiriyorsan ögrenmelisinki öldürmeden önce yasatmayi bilesin bugun kac can yasattin öldürdün demiyorum ama bu gibi konularin Peygamberimizden sonra geldigine göre bu is burdada noktalanmayacak zarar gören ise kalpler olacak edilen küfürler kalacak sonrasinda tekfiri helal kilip dilinde dolastiranlar olacak
Allahin birligini ve Muhammed (s.a..v) onun kulu ve elcisidir diyene müslüman degilsin deme hakkini sana kuran ve sünnet mi verdi

nefsinden konusma hem bir kere sunu idra etseydin sayet bugun bayram ben hangi kardesimin kalbini kirarim bundan haya ederim deseydin orucunu tutup namazini kilip harami islemedigini zanneden sen kalp kirmanin kalbi küstürmenin hükmü nedir bilirdin
Hitap seklini uygun makama getir insanlarla olan iletisimini bi gözden gecir,insallah muhabbetler daha hos bir hal alacaktir lakin bu yapilan ne muhabbettir ne tartismadir adini sen koy onuda yanlis koyarsin amma hadi Bayramin mübarek olsun diyeyim...

islamci

New member
arkadaşlar tüm müslümanlara sesleniyorum.birbirlerinizin aranızı düzeltin yada ortak bir karara varın. siz böyle birbirinize düşer iken düşmana gerek kalmaz. din hepimizin dini, hepimiz bir olan ALLAH(C.C.) a inanıyoruz ve hepimiz onun gönderdiği tüm peygamberleri kabul ettik. hz.muhammed(s.a.v) inde ALLAH(C.C.)IN kulu ve elçisi olduğunu biliyoruz. bunlar tüm mezheplerde ortak olduğu halde neden birbirinize düşüyorsunuz.birbiriniz hakkında beddua ediyorsunuz yada bir daha konuşmamayı tercih ediyorsunuz. ALLAH(C.C.) ın gönderdiği kitabı yani ilk önce KURAN-I KERİMİ okumalıyız.sadece arapça değil ,anladığımız dilden okuyup anlamaya çalışmalıyız. KURAN 'ın ne demek istediğini anlarsak eğer herşey bizim için dahada kolaylaşır. KURAN-I okuduktan sonra önümüze gelen hadislerin hangisinin sahih yada hangisinin uydurma olduğunu kendimiz çözebiliriz. çünkü ALLAH(C.C.) akıl vermiştir (ölçüp tartalım diye )
ALLAH(C.C.) düşünmemizi istiyor.işte ispatı

De ki: "Ben size, Allah'ın hazineleri benim yanımdadır' demiyorum. Ben gaybı da bilmem. Size Ben bir meleğim' de demiyorum. Ben sadece, bana gönderilen vahye uyuyorum." De ki: "Görmeyenle gören bir olur mu? Siz hiç düşünmez misiniz?" (enam suresi 50.ayet)

Şu halde yaratan, yaratamayan gibi olur mu? Artık siz düşünmez misiniz?(nahl suresi 17.ayet)

İnsan, daha önce hiçbir şey değil iken kendisini yarattığımızı düşünmez mi? (meryem suresi 67.ayet)

firsaf

New member
Siz de Abdulhakim Arvasi Hz.'nin eserlerini okuyabilirsiniz mesela.Muhammed Zahid El Kevseri'nin eserlerini okuyabilirsiniz,paralel neticeler elde edeceksinizdir.

biz sizin şirk kitablarınızı okumayız olülere rabıta diye icat cıkran birinin kitaplarını hele hele hiç okumayız onlar kitaplarını elleriyle yazarlar ve allah katındanmış gibi gösterirler vay onların hallerine vay

umman

New member
ölü zatları düşünmek yani rabıtanın ne zararı var firsaf kardeş, eğer bidattir diyorsan, en büyük bidat kabede, efendimiz zamanında kabenin etrafı bu haldemiydi, gölgelikler varmıydı, onlar bidat değilmi ki insanlara ışık tutmuş allah yolunda irşad etmiş kişileri düşünmek bidat olsun. Bu arada nasılsın iyi sindir. Okuyan arkadaşlar şaşırmasın eski tanışırız, pek anlaşamayız ama tanışıklığımız eski ensaruhsunneh te xxxx xxx mu acaba

Mücahid

New member
ölü zatları düşünmek yani rabıtanın ne zararı var firsaf kardeş, eğer bidattir diyorsan, en büyük bidat kabede, efendimiz zamanında kabenin etrafı bu haldemiydi, gölgelikler varmıydı, onlar bidat değilmi ki insanlara ışık tutmuş allah yolunda irşad etmiş kişileri düşünmek bidat olsun. Bu arada nasılsın iyi sindir. Okuyan arkadaşlar şaşırmasın eski tanışırız, pek anlaşamayız ama tanışıklığımız eski ensaruhsunneh te xxxx xxx mu acaba

Sevgili arkadaşlar mesajlarınızda reel isim zikretmekten lütfen kaçınalım.Dua ile

ENSARESSUNNEH

New member
Alemlerin Rabbini Birakip Olulerden Medet Ummakmiymis Ehli Sunnet Inanci..
Bu Siilerin Inancidir.
Muminler Yalniz Allaha Yalvarirlar.
Peygamberin Yolunda Olanlar Sadece Allaha Yalvaranlardir.
Digerleri Ben Ehli Sunnetim Diye Yirtinsada Kurtulamazlar.
Cunku Ehli Sunnetin Adi Kendisi Lazim.
Allah Firsaf Kardesimden Razi Olsun Guzel Demis.
Insaallah Artik Taassubla Kapamnmis Bidatlara Din Diye Tutunmus Insanlarda Faydalanir.

557- Hz. Câbir radıyallahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm kabrin kireçlenmesini, üzerine bina yapılmasını, üzerine oturulmasını, üzerine yazı yazılmasını ve ayakla basılmasını yasakladı.” (K.S. 5470 C.15 S.285 Akçağ, alıntıları: Müslim, Cenâiz 94, (970); Ebû Dâvud, Cenâiz 76,(3225,3226); Tirmizi, Cenâiz 58,(1052); Nesâi, Cenâiz 96,(4,86,8. )
ISTE RESULULLAHIN SOZU.UMARIM PEYGAMBERIMIZIN SOZUNU YAZDIK DIYE KIMSE BIZI CEHHENNEME YOLLAMAZ.BIZI TEKFIR ETMEZ.

firsaf

New member

umman selam

düşünmek ayrı arzuhal etmek ayrı sen bu konuları iyi bilirsin umman

cebınden seyhin resmini cıkarıp ona rabıta etmek ondan feyiz almak

halini ve ahvalini seyhe bildirmek sanki Allah görmüyormus gibi seyhte bunları

sözde allaha ulastırmak adına yapıldığına inanılan bu inanç islamın neresinde var

gerci öbür tarafta seninle epey bu konular hakkında görüştürk seninde kabul etmediğin cok noktalar olduğunu biliyorum.sırf insanlar incinmesin diye sakladıklarını bence ortaya koyman lazım çünkü seninde bildiğin gibi
batılı hakkın üzerine örtmek kuranda yasaklanmıstır

bu arada iyiyim sen nasılsın ettiğin tahmınde doğru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt