Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uyarı nedeni: Serhan Eğeryılmaz: Seviyesiz, Mesnetsiz, Saldırgan Ve Kural Dışı Mesaj

samanyolu

New member
Beitrag: Arapça Türkçe İbadet Anlaşılmazlığı
Benutzer: Serhan Eğeryılmaz
Regelverstoß: Seviyesiz, Mesnetsiz, Saldırgan Ve Kural Dışı Mesaj
Verwarnpunkte: 0

Interne Notizen:

Nachricht an den Benutzer:

Original-Beitrag:
Arz_7 , Duaları bitiminde değil Dua'nın içinde Mana'yı anlamı anlayarak Allah ile ne konuştuğumuzu bilerek dua etmeliyiz , Sen Benim Doğru cevap verip vermeceğimi bilemezsin , Sen emin olsan ne olur olmasan ne olur ancak kendini ve Senin gibi olanları kandırır delalete düşürürsün , Ben her Dua edişimde Namaz kılışımda Türkçe okurum Arapça bilsem Arapça okurum öze dönmek için , baktığım meal'de Doğru Hakikat var ise Vicdan'ım Doğru ise şöyle der ise '' Evet Hakikat budur . '' derim yoksa cahil olmadığım halde biliçli olduğum halde kişinin yalan yanlış yazdığı bir meali Benim de yalan yanlış okumamı vicdanım kabul ediyor ise Ben yalancı ve vicdansız olmuş olurum , o kadar da değil Kuran'ın karşılığı değil imiş o zaman Senin mantığın ile düşünür isek Kuran anlaşılmaz bir şey oluyor Arapça bilmeyen kişinin okuduğu söylediği Arapça kelimeler de hiçbir şey anlamamazlık ve dinlememezlik oluyor tam Cahilliğin kendisi oluyor , İnsanların Türkçe Dini anlayıp uygulaması Senin işine gelmiyor ya cahilsin ya zalimsin ya da hem zalim hem cahilsin , Tefsir anlayış İnsan'ın Beyni Aklı Mantığıdır işine geldiği gibi Hareket etmemektir her zaman her yerde her an Nefis Muhasebesi yapmaktır , Evet Tanrı Uludur Allah Büyüktür aynı anlamdır ama tek şöyle değil Allah uludur dese Tam güzel olur idi , Ben Türkçe Ezan'da okudum Sen rahat ol , Tanrı yabancı kelimedir Ben hiç Tanrı demem Ben Allah derim , Allah'ın 99 İsimi vardır Ben Allah'ı öyle tanırım , Tanrı denmesinde ki amaç Allah demekte ki amaçtan daha hayırsızdır Allah'a Tanrı demek Dinden uzaklığın ifadesi oluyor ama ne kadar uzaklık onu Allah bilir , Ezan Türkçe okunduğu güzel oldu Salak isen Kafan basmıyor ise Allah'ın Nurunu Güzelliklerini göremiyor isen yaratılmış herşeyde o zaman Sen zaten Allah yolundan uzak olmuş oluyorsun , tamam işte haydi kurtuluşa bunda ne kötülük var ama sizin gibi Dinin açık apaçık anlamları hakkında laf kalabalığı kelime oyunları yaparak İnsanları şaşırtmak en büyük şerefsizliktir cahil iseniz bu hataya bir hoşgörü gösterilir ama bu yazıyı okuduğunuz halde hala aynı sözleri etmeye devam eder isen zaman içinde Dinden çıkmış bir haine bile dönüşebilirsin , Felah'ın kurtuluş olduğunu İnsanlar biliyor zaten , Sen fakiri garibanı doyurmuyor isen mazlum'un yanında olmuyor isen Dini uygulamıyor isen Sen felah ile aynı anlamda olan Kurtuluş anlamına kafayı takmış isen yazık Sana , art niyetin yok ise ya cahilsindir İyi niyetlisindir art niyetin var ise hem zalimsindir veya bilinçli zalimsindir bu yazdıkların ile , işine gelmiyor cahilane diyorsun , Bu yazılarım İslam'ı şahlandıracak diye öyle korkuyorsun ki şerefsiz o yüzden isimler takıyor milleti de etkilemeye çalışıyorsun , Hangimiz şerefsiz isek Allah belamızı ve cezamızı versin kabul ediyormusun ? Ben kabul ediyorum ,

Üst Alt