Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uyarı nedeni: maatma: Forum Kurallarını İhlal/Kur'an'a, Sünnet'e veya İlme Aykırı Tutum

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Beitrag: İslamda Kız Erkek Arasındaki Arkadaşlık Ölçüsü
Benutzer: maatma
Regelverstoß: Forum Kurallarını İhlal/Kur'an'a, Sünnet'e veya İlme Aykırı Tutum
Verwarnpunkte: 0

Interne Notizen:

Nachricht an den Benutzer:

Original-Beitrag:
çok şaşırdım ! ama yani dayı oğluyla tokalaşmakta ne sakınca var ki. daha önceki tokalaşmalarda sakıncalı birşeyler mi duyumsadınız.

ben cahiliye dönemindeki kadın erkek ilişkilerini merak ediyorum aslında. siz hiç merak etmediniz mi. neden bu kurallar gelmiş olabilir diye sormadınız mı hiç kendinize. islam kuşkusuz o gün kadınların toplumdaki statüsünü yükseltti. değersiz birer varlıktı kadınlar. az önce bir yerde okudum, hiç söz hakları yok, kadın 10'u geçmemek koşuluyla birden fazla erkekle evlenebiliyor, köle kadınlar istediği erkekle birlikte olabiliyor, hür kadınlar zina yapamıyor, güçsüz oldukları için asla kadın etkili değil aa her türlü işi yaptırıyorlar, erkekler eşlerini değişebiliyor falan filan gibi bir çok şey yazılmış. bu durumda kadının konumu iyileştirilmiş oluyor islamla. ancak kadının durumunun erkekden, erkeğin kadını değersizlşetirmesinden kaynaklandığı göz ardı edilmiş ve............. yine kadınlara yüklenmiş, herşeyi yasaklamış. sanırım islam kadını şeytan olarak görüyor. kapkara çarşaflara gir, erkeğini bakarak bakılarak seç, en yakın akrabalarınla tokalaşma, sokağa çık ama edebinle o da ne demekse, şuraya gitme buraya gitme, erkeğinin isteklerini yerine getir vb. tanrı çok adaletsiz davranmış ve arap erkeklerine yaranmak içinkadınları fazlasıyla ezmiş görünüyor.

Üst Alt