Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uyarı nedeni: Duha: Seviyesiz, Mesnetsiz, Saldırgan Ve Kural Dışı Mesaj

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Beitrag: Barışın teminatı Risâle-i Nur
Benutzer: Duha
Regelverstoß: Seviyesiz, Mesnetsiz, Saldırgan Ve Kural Dışı Mesaj
Verwarnpunkte: 0

Interne Notizen:

Nachricht an den Benutzer:

Original-Beitrag:
Hiç kırılgan değilim, aksine oldukça sakin ve musamahakarım. Zira, zamirinde türlü sarkıntılıklar olan bir çok cümlelerini yuttum şimdiye dek.

Açık ve nazik ifadelerle sordum, sen ise "laf cambazlığı" ile cevap verip, meseleleri alakasız yerlere çekiyorsun.

Açıkca bunun böyle olmadığının delilleri, her gün, her şekilde, herkesin gözüne batacak kadar açık... Ne görmek istiyorsun ki daha...

Ve senin keyfin olacak diye, Risale yalakalığı yapacak halimiz de yok. Gerçek ne ise o... İddiaya, risalelerden alınmış, karmakarışık yazılarla cevap vermek yerine, açık ve net ifadelerinle cevap yaz, nefsi ve hayali tevillerle değil.

Risale bu memlekette hangi yaraya merhem olmuş, belli gurupları zengin etmekten ma'da...

Memlekette kan gövdeyi götürmüş, otuz yıldır Bediüzzaman Hazretlerinin doğup, büyüdüğü memlekette fitne, fesat bozgunculuk ayyukta, nerede bunun tesiri, hani?

Burada dil, ırk, renk ayrımı yok. Ama laf cambazlığı ile, laf kalabalığı ile karambole getirmek de yok.

Senin o meşreblere ayrılma diye ifade ettğinin, meşreb değil, şirketlere ayrılmak olduğunu herkes çok net görmekte artık.

O nasıl bir risaledir ki, okuyanları kibre sokuyor.

O nasıl bir risaledir ki, okuyanları şirketleştiriyor.

O nasıl bir risaledir ki, okuyanlar dinde yeni ahkamlar koyuyor.

O nasıl bir risaledir ki, okuyanlar banka kurup, faiz dağıtıyor.

O nasıl bir risaledir ki, okuyanlar Türk kelimesinden tiskiniyor.

O nasıl bir risaledir ki, okuyanlar vekaletle kestirilen kurban etini, paralı okulda, yemek yapıp satıyor.

Ve daha niceleri...

Haa, demek ki, risaleyi bir tefsir kitabı görmek yerine, hikmet saçan bir ilahi kitap görmekten vaz geçmek, körü körüne, katı tarafgirlikten vaz geçmek lazım. Yani uçmamak lazım...

Demek gerçek yüzünü gösterdin. İçinde Risalelere olan kinin ne kadar büyükmüş. Demek uslub ilmi bana kimin ne olduğunu çok iyi öğretmiş. Biraz zorlamakla dost göüken yüzünün maskesi düştü. Senin fikrine zamanında en çok vuranla senin fikrine en çok destek çıkana sırf Risale talebesi diye vurdun.

İşte söylüyorum.

Risalelerin kimi nasıl kibre soktuğunu ıspat etmessen müfterisin.

Okuyanları nasıl şirketleştirdiğini göstermezsen müfterisin.

Risalelerin dine koyduğu ahkamları gösteremezsen müfteri bir yalancısın.

Risale okuyanların nasıl banka kurduğunu gösteremezsen müfterisin.

Risale okuyanların Türk kelimesinden nasıl tiksindiğini göstermez isen ırkçı bir müfterisin.

Risale okuyanların vekaletle kurban kestiklerini paralı okulda yemek yaptıklarını ıspat edemezsen müfterisin.

Üst Alt