Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Unutulmayanlar

berfut

New member
Evliyalardan birisine bir gün,"Efendim, İhlas hususunda en çok etkilendiğiniz bir olay yaşadınız mı?" diye sorarlar. "Evet yaşadım" buyurur ve devam eder,Mekke-i Mükerreme'de altın kesemi kaybetmiş, parasız kalmıştım. Basra'danpara bekliyordum ama gelmemişti. Saçım sakalım çok uzamıştı. Bir berberegirdim, (Param yok, Allah rızası için saçlarımı düzeltebilir misin?) diye sordum. Berber o anda birini tıraş ediyordu. Hemen adamın yanındaki boş koltuğugösterip, otur buraya dedi ve onu bırakıp beni tıraş etmeye başladı. Adamitiraz etti. Berber, kusura bakmayınız efendim dedi, sizi ücreti mukabilindetıraş ediyorum. Ama bu genç Allah rızası için istedi, Allah için olan işlerönceliklidir ve bir bedeli yoktur yani Allah için olan işin bedelini kullarödeyemez ve bilemez dedi. Berber tıraştan sonra, cebime zorla birkaç altın sokuşturdu, acilihtiyaçlarını karşılarsın, imkanım bu kadar kusura bakma dedi. Aradan birkaçgün geçti, beklediğim para geldi. Ona bir kese altın götürdüm. Asla alamamdedi ve ekledi, Allah için olan işin bedelini kullar ödeyemez demedim miben, var git işine, Allah selamet versin. Helalleşip ondan ayrıldım ama tam kırk senedir ona dua ediyorum,ona dua etmeye doyamıyorum, gece kalkıp dua ediyorum.

asikkulun

New member
Allah razı olsun.emeğine sağlık.. mükemmelllllllll

gulya

New member
mukemmeldi.bazen ole iyilikler gorursun ki karsiligini istesende veremezsin.hakkini odeyemezsin ama dua en guzel karsiliktir, selametle

Üst Alt