Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Üniversitelerde tesettür.

hiLmi

New member
Bildiğiniz üzere %99'u müslüman bir ülkenin anayasa mahkemesi üniversitelere başörtüsü ile girilebilmesi ile ilgili çıkarılan yasayı geri çevirdi.

Haberlerde izliyorum 50-60 yaşında kadınlar biz Atatürk'ün torunuyuz çocuğuyuz diyor, soruyorum '' biz kimiz, biz türk değilmiyiz '' bu konuları biri birine karıştıran toplum kendini aydın millet olarak görüyor dinine düşkün olan insanları cahil olarak sınıflandırıyor galiba ama o at gözlüklerinden kurtulmadan bu dünyadan göçecekler galiba.

Benim gerçekten çok zoruma gidiyor bu durum gördüğümde çıldırıyorum desem yeridir, hiç bir dünya ülkesinde yasak olmayan başörtüsü benim ülkemde nasıl olur aklım almıyor.

Esir

New member
Onlar vazifelerinin yaptılar. Ya hükümet -ne yapıyor?!
Hükümete ne zaman ki başörtüsünü problemini anayasayayı değiştirerek çözmek için niyetini belli etti "Eyvah!" dedik. Bunlar ya başörtüsü meselesini çıkmaza sokmak için uğraşıyorlar yada siyaseti hiç bilmiyorlar. Maalesef haklı çıktık.

Evet artık başörtüsü tam bir çıkmaza girmiştir. Elbette başörtüsü yasakçıları hatalıdır. Ama suçlu hükümettir.

Ya gerçekten bu işi bilmiyorlar. Ya gerçekten malum parti gibi olmuşlar. Zira, o malum parti iktidarda olsa başörtüsü yasağını bu kadar genişletemez ve kemikleştiremezdi. Çünkü, Müslümanların gadablı sesi çıkardı. Ama, bu zararları her nedense hükümet verince sineye çekiyorlar. Hem suçu hem hatayı karşıya veriyorlar.

Heyhat! bu hükümet dindarlara çok zarar verdi.. Niyeti isterse halis olsun muktedir değiller ve beceriksizler. Mazileri onları boyunduruk altına almış. Artık görüldü ki, hiç bir faydaları olamaz.Verecekeleri tek şey zarardır. Cumhurbaşkanları da onları kurtaramadı.

Bunların peşinde din adına koşan Müslümanlar artık Kur'an'ın emrine sarılın. Söze değil amele bakın.
vesselam

Anlayamadim abla - neden hükümet'in sucu bu olanlar?

sanem

New member
Duha adındaki üye, sana söylüyorum, provakatörlük yapma!

hiLmi

New member
Değerli kardeşim, bu yaptığım siyaset değildir. Dinime zarar gelmesini eleştirmek ve -bence- bu zararı veren cenaha işaret etmeye siyaset ve provakasyon diyen hadsizdir.

Elbette birileri dini endişelerle hükümeti destekliyorsa ben de aynı endişe ile eleştirsem ve buna ard niyet adını koysalar iftiradır.

Ben Ehl-i Kuran ve Sünnetim. Her şeye o dürbünden bakarım. Kur'an ise dünya işlerinde işi ehline vermeyi emrediyor. Siyasette dünya işidir ve icrası bir nevi sanattır. Sanatta sanatkarı olana verilir.

Hem siyaset dinden üstün değildir. Hiç bir şeklide -zerre miskal- siyaset dine alet edilmez. Siyasi rant uğruna din kullanılmaz. Siyeset dine hizmetkar yapılır.

İşte bu iki kaideye binaen diyorum. Hükümet ya işinin ehli değil, yaptığı her şeyi yüzüne gözüne bulaştırıyor veya başörtüsünü çözümsüz kılarak iktidarını garanti altına alıyor.

İşte Anayasa Mahkemesinin iptal kararına sebep olan bir yasayı kim çıkardı ise suçlu olan odur. Elbette yasayı mahkemeye taşıyanlar görevleri zulm yapmak. Onların eski meslekleri. Elbette suç onların. Ben onları suçsuz kılmış değilim. Sadece diğer suçluya işaret ettim.

Hem hükümetin başörtüsü düzenlemesi tüm aklıbaşında çevreler tarafından eleştirildi ve böyle bir yasa Sivil Anayasa çıkmadan yapılsa havanda su dövmektir dendi.
Yani, Hükümet yasayı Anayasa Mahkemesinden geçmeyeceğini bile bile çıkardı. Böylece taraftarlarının gözünü boyadı. Tıpkı Cumhurbaşkanlığı sürecinde yaptığı oyuna benzer bir oyun yaptı. Böylece iktidarını garanti altına aldı.
Bir Müslüman aynı delikten iki kez ısırılmamalı.
vesselam

Sizce hükümet nasıl yapmalıydı da başörtüsü sorununu halletmeliydi. Bunun başka bir yolu mu vardı ?

yavuzburak

New member
"Derseniz "Ama bu iş sandığın gibi kolay değil" Derim, elbette kolay değil. Lakin, en azından çözüm onlar gelmeden önce mümkündü" demişsin Duha kardeş nedir bunun çözümü?

hiLmi

New member
Ben hükümeti kötü niyetli görmüyorum ama tam olarakta bilmiyorum tabii kötü niyetli olduklarını, sanırım sizde tam olarak bilmiyorsunuz.

Yani sizin işaret ettiğiniz yanlışı yapan aslında tam olarak yanlış yapmamıştır bence yanlış yapan yasay ıgeri çevirendir.

yelken06500

New member
Hükümete ne zaman ki başörtüsünü problemini anayasayayı değiştirerek çözmek için niyetini belli etti "Eyvah!" dedik. Bunlar ya başörtüsü meselesini çıkmaza sokmak için uğraşıyorlar yada siyaseti hiç bilmiyorlar. Maalesef haklı çıktık.

Evet artık başörtüsü tam bir çıkmaza girmiştir. Elbette başörtüsü yasakçıları hatalıdır. Ama suçlu hükümettir.

Ya gerçekten bu işi bilmiyorlar. Ya gerçekten malum parti gibi olmuşlar. Zira, o malum parti iktidarda olsa başörtüsü yasağını bu kadar genişletemez ve kemikleştiremezdi. Çünkü, Müslümanların gadablı sesi çıkardı. Ama, bu zararları her nedense hükümet verince sineye çekiyorlar. Hem suçu hem hatayı karşıya veriyorlar.

Heyhat! bu hükümet dindarlara çok zarar verdi.. Niyeti isterse halis olsun muktedir değiller ve beceriksizler. Mazileri onları boyunduruk altına almış. Artık görüldü ki, hiç bir faydaları olamaz.Verecekeleri tek şey zarardır. Cumhurbaşkanları da onları kurtaramadı.

Bunların peşinde din adına koşan Müslümanlar artık Kur'an'ın emrine sarılın. Söze değil amele bakın.
vesselam

acaba diyerek sözüne girmek istiyorum!!!bir çalışanımızın söylediği bi söz geldi aklıma! abi ya aslında bunlar önce tamamen temizleseydi şu askeriyeyi ve mahkameyi sonra getirselerdi diyor bu islami isteklerimizi ve taleplerimizi!!!

evet düz bir mantıkla bakarsan öyle düşünmek akılcı gibi geliyor...en azından o arkadaşın siyasi bilgisini ve tc gerçeğini ne kadar kavradığını bildiğim için hiç yadırgamadım...
ama syn. duha siz bir forumda yazmışsınız parelel şeyleri anlayamadım açıkçası ...adamlar 2 adet darbe planı bir adet askeri e-muhtıra,1 adet hukukçu muhtırası ve onlarca rektör muhtırası salladılar...daha karteldeki kalemşörlerin salyalarıyla çemkirmelerini,iftiraları vs de yazmayalım...açıkçası fazla bile dayandılar...hocanın 1 sene civarında dayandığını göz önüne alırsak!!!

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Arkadaşlar, konunun devamını Forum Kuralları çerçevesinde devam ettirelim. Eğer devam edemiyorsa da devam etmeyelim lütfen...

samime

New member
bende bir üniversiteli olarak düşündüğümü söylemek istiyorum
bence insanlar layık oldukları şekilde yönetilirler hak insana tepsiyle sunulmaz insan hakkını aradığı için aklını iradesini ortaya koyduğu için insandır.iyiliği emredip kötülükten men etmeyen dostunu düşmanını bilmeyen zulum karşında sesini çıkarmayan toplumlar sindirilmeye mahkumdur.egemenlik halkın değilmi müslümanlar da çoğunluk değilmi imza kampanyası başlatıp meclise sunalım ya da bizde vicdan ve inanç haklarımız elimizden alınıyor diye mitingler düzenleyelim ya da başka bi çözüm ama birlikte bir şeyler yapılmalı

yelken06500

New member
hah işte tam olarak onların istediğini tavsiye ediyorsunuz!!!mitingler böyle kitlesel tepkiler oluşturmanı bekliyorlar...sonra!!! tabii sonrası provakatif bir kaç hareket !!!
en sonunda da bakın biz demedik mi adamlar laik düzeni yıkmaya çalışıyorlar diye haberler ,basın açıklamaları en sonunda da darbe!!!ha diyorsan ki darbeye de kafa tutarız,tırsmayız o zaman tamam!!!

hiLmi

New member
yelken06500; söylediğine katılmamak mümkün değil bende isterim buna karşı gelmeyi, susmamayı sadece burdan itiraz etmemeyi ama dediğin gibi sonra laik düzeni yıkmaya çalışan biz oluyoruz gerçi kendileri yıktılar yıkılacka lail düzen kalmadı.

Bir örnek vereyim askerden 15 gün önce geldim Şırnak / Silopi sınır bölüğündeydim mübarek ramazan ayında iftarımızı yapmak için arkadaşımızın okuduğu ezana 2 gün sonra komutanlar tarafından yasak getirildi, etrafımızda çevremizde köy camii ezan sesi duyabileceğimiz hiç bir köy yerleşim yeri yoktu, buna izin vermeyenler daha neye izin verebilirki ama ezanlar susmadı tabii sadece biz duymadık !

mhmt

New member
@duha alıntı;
Yani, Hükümet yasayı Anayasa Mahkemesinden geçmeyeceğini bile bile çıkardı. Böylece taraftarlarının gözünü boyadı. Tıpkı Cumhurbaşkanlığı sürecinde yaptığı oyuna benzer bir oyun yaptı. Böylece iktidarını garanti altına aldı.

....... bakınca bu sözün doğruluğu daha bi perçinleşiyor gibime geldi.

Bir mesele daha var hocam. Lakin konuyu dağıtmak istemiyorum. Özelden inş.

selametle..

mhmt

New member
Birde değerlendirmeler yaparken, mesela günümüz hükümeti ve geldiği yer gibi... Bakacak insan zamana, eldeki fırsata, güce sonra kıyaslama yapacak. Ha birde bu güç ile ne yapmış. 6 değil 60 sene kalsan kaç yazar. İcraat ne? Buna bakacak. Bu 1.. Tırsmamak nedir? Göz boyamak mı? Bu da 2..

selametle..

hanif_bir_kul

New member

vesselam

S.a
Duha kardeşim müslümanları müslümanların elleriyle yok ediyorlar
forumda birisi duha porovokotörlük yapmayın diyor eve bencede doğru söylüyor Allah cc diyorki islam tek bir millettir küfürde direnenlerde tek bir millettir. Duha kardeşim tepki ve sitemlerinde bulunduğun için teşekkür ederim..

SAYGILARIMA

Üst Alt