Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

=Tüm Yönetim Sadece Allah'ındır=

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Evet, ilim budur, Kur'an ne diyorsa AMENNA deyip, Kur'andan öte tüm kutsalları put yıkar gibi yıkmak..
Kabedeki tüm putları yerlere seren bir peygamberin ümmetinin Kur'an'ın önüne binlerce engel koyması ve bunu ilim adına yapması..
Bence üzücü birşeydir.
Ve, ikidebir birilerini düelloya davet eder gibi ilmi münazaraya davet eden ankadaşlar ne hikmetse hepsi risalelerden beslenen insanlar..
Bu bana şunu hatırlatıyor,
Risale talebeleri birtek kendilerini müslüman addediyor ve kendi dışındaki herkesi yoldan çıkmış kabul ederek onları tekrar münazaralarla doğruya ulaştırmaya niyetleniyorlar..
Bu yanlıştır elbette ama doğru olsa bile,
İslam'da münazara ile, birilerini aşağılama ile, istihzalarla dine davet etmek..
Böyle bir tebliğ metodu izlemek zaten yoktur..
Hem, Hayatımın manası KUR'AN diyen birine tebliğ etseniz ne çıkar etmeseniz ne?..
Zaten inanılması gereken tek düstürü kabul etmiş, teferruatlarla uğraşmak beyhudedir..
sizin bu yaziniza tesekkür ettim cünkü
dediginiz var ise haklisiniz
ama ne yazikki bu cenaptan beslenen insanlardan ben hicbirini görmedimki sadece kendilerini müslüman addetsinler
lakin siz gördü iseniz sunu diyebilirimki kisilerin yaptiklari hersey yikilabilir kuran desteksiz olursa...
lakin duydu iseniz ve buraya yaziyor iseniz sözlerim size artik namümkün gelebilir
lakin insan hayatinda aciklanan seyler kurandan beslendigi müddetce nereden olursa olsun kabulumdur

hakikat olsun
dogru olsun
yeter

khan19556

New member
eğer dikkat ediyorsanız, siteye çok nadir giriyorum,
sebep ise, tartışılmaması gereken vahyi konular tartışma oklarına hedef yapılırken,
asıl tartışılması gereken konular dokunmazlık zırhına büründürülüyor,
iyi bir dikkatle siteyi tarayan herkes şunu açıkça görebilir,
banlanmış tüm konular, içinde tasavvufun, tarikatın, beşeri felsefe ve fikirlerin olmadığı, tamamen vahy çerçevesinde yazılan konulardır,
kendi kendime düşündüm,
eğer Rabbimizin sözlerini anlatmak için çaba sarfediyorken,
onların banlanmasına sebep oluyorsak..
bu durumda susmak daha hayırlıdır..
şu ümmet bilmem kaç asırdır zaten beşer sistemlerini dinleştirmiş, belkide kıyamete kadar böyle gidecektir,
çünki, insanoğlunun hoşuna gidiyor, gizemli, rivayetli, miş-muş'lu ve ci-cu'lu öğretiler..
Bir sayfalık bir yazıya yüz adet beşerin söylemini sığdıran insan ne hikmetse Rabbinin sözüne sıra bulamaz oluyor..
Kalpler Allah'ın elindedir, bize vahyin ışığını yakmak düşer ve elimizden geldiğince yapmaya gayret gösterdik..
Gösterdikte ne oldu, birer veremli ve cüzzamlı muamelesine tabi tutulduk..
Temel'in ingilterede ters yola girip, hepsi yanlış cidiy.. deyişi gibi..
Kimse kendi yönüne bakmadı, hep karşısındaki insanın yanlışlığı üzerinde yoğunlaştı..
Şunu kabul edelim,
Kur'an hala mahcur edilmiş, hayatın dışına itilmiş, bir süs eşyası müamelesi görmüş, hayatın içine çekilememiş, en çok okunan ve hiç anlaşılmayan bir kitap haline getirilmiş, böylede devam edecektir..
Biricik peygamberimizin HALKIM KUR'ANI ARKASINA ATTI şikayetiyle karşılaştığımızda mahşerde, belki uyanacağız amma,
belki çok şey için çok geç olacaktır..
Sahi, şu ülkede Kur'anın hakimiyeti için çalışan cemaat, tarikat, mezhep, meşrep, fırka, parti var mıydı?..
Ben bilmiyorum da varlığını, bilen varsa haber versin diye yazdım..
Kur'an hariç, elleriyle yazdıkları kitapların hakimiyeti için çalışan en az 100 cemaat sayabilirim oysa.
Heyhat...

Metin Mete den öğreneceğiniz çok şey var...

khan19556

New member
şirkin Olduğu Her Yerde Islam Kardeşliğinin Birliğinden Söz Edilemez.sadece Kurani Rehber Edinip Vahyi öğretiyi Hayata Yansitan Adina Islam Cemaati Diyeceğimiz Bir Mücahidler Gurubu Varsa Bilmek Isterim...yok Bu Ehlisünnetle Her Yerde çikmaz Sokak Varmiş Gibi Karşilarimiza çikacaği Muhakkak. Mevlamiz Müşriklerin Tüm Zararlarindan Muhafaza Eylesin

Siz kesip yapıştırmaya devam edin hanımefendi...

Ehlisünnet : Sünnet ehli olan.
Sünnet : Hz. Peygamber (s.a.s.)'in söz, fiil ve takrirleri ile ahlâki ve beşerî tavırlarıdır.

Renklerinde bir manası var...

nurþeyma

New member
Metin Mete den öğreneceğiniz çok şey var...

hiçbiryazımda alim olduğumu söylemediğimgibi,
kendimi asla hiç yeterli görmedim,
bu forumda kimler kendini ermiş görmüştür, kimler kendinde kerametleraddetmişti, kimler cümle aleme meydan okumuştu, bir möderatör olarak biliyorsunuzdur,
Metin Mete kardeşten de ve bu sitede vahy diyen herkestende öğreneceğim çok şey var, öğrenmenin gururu ve kibiri mi olur,
ama, dikkat ederseniz hala alayvari hareketleriniz devam etmekte,
canınız sağolsun, sizinde adalet anlayışınız böyle tezahür etmekte demekki

Enver Ýstek

metin mete
sizin bu yaziniza tesekkür ettim cünkü
dediginiz var ise haklisiniz
ama ne yazikki bu cenaptan beslenen insanlardan ben hicbirini görmedimki sadece kendilerini müslüman addetsinler
lakin siz gördü iseniz sunu diyebilirimki kisilerin yaptiklari hersey yikilabilir kuran desteksiz olursa...
lakin duydu iseniz ve buraya yaziyor iseniz sözlerim size artik namümkün gelebilir
lakin insan hayatinda aciklanan seyler kurandan beslendigi müddetce nereden olursa olsun kabulumdur

hakikat olsun
dogru olsun
yeter

Selamün Aleyküm bu dedigin bizim iddiamiz degil normalde,kimseyide kafirlikle suclamak gibi bir adetimizde yok Elamdülillah.Ama insaf sahibi kardeslerimiz hem o cenaptan ve kendisi bunu acik sekilde yaziyor.Kendisinin böyle bir cabasi olmadigini ama Risale talebelerinin böyle cabasi oldugunu söylüyor.Sahsen bana sorarsan benim icin Risale talebesi veya degil hic bir önem teskil etmiyor.

06-21-2007, 10:36
khan19556
Metin Mete hanif islam minvali üzerinde gittiğinizi bilerek ve vicdan sahibi bir insan olduğunuzu hissederek vicdanınıza soruyorum:

Risale talebeleri birtek kendilerini müslüman addediyor ve kendi dışındaki herkesi yoldan çıkmış kabul ederek onları tekrar münazaralarla doğruya ulaştırmaya niyetleniyorlar..

Bende böyle bir hissiyat sezinlediniz mi?

Khan kardesimin asla niyetinden süphede etmedim hatta hakda verdim dogru söylüyordu,Risale talebeleri kardeslerimin az duymadim bana direk Kafir dedigini.Gerci ben iltifat olarak aliyorum o sözleri,Cünki Ibrahimede az söylemediler,Resul Muhammedede neler yaptilar neler onlarinkinin yaninda bize söylenen sözlerin ne önemi var,hatta söylemeseler kendimden süphe etmeye baslayacagim.Bir Hanif Islama gönül veren bastan kabul etmis bu sözleri bu hakaretleri bu cileyi eger kabul etmez ise zaten kolaydan ben hanifim demekle olunmuyorki.Yasayacaksin cekeceksin hemde olmak icin dogum sancisi gibi günlerce degil belkide yillarca ancak o kutlu dogum gerceklesirse artik Hanifsin artik nefsi degil tamamen Furkanca konusmaya baslarsin Nurseyma kardesim bu sanciyi cekiyor olabilir söylediklerinde gercek payi oldukca yüksek hatta hepsi dogru tek hata anlatiminda yoksa ben kendisinin yazdiklarini aninda cözüyorum cünki hepimiz o cileli günleri yasadik hala yasiyoruz,bitmiyor nedenmi?Cünki Kitabtan ögrendigimiz her harf bizim yükümüzü agirlastiriyor aynen ayetin dedigi gibi"Kimseye tasiyacagindan fazlasi yüklenmez"her ögrendigimiz yükü agirlastiriyor ama o nisbettede gayimlasiyoruz saglamlasiyoruz celiklesiyoruz yük hergün hafifliyor ama bir sonraki merhale basliyor.Yani anlayacagin Kabus kardesim Ne Ibrahimin,Ne Musanin,Ne Isanin,Ne Muhammedin cilesi bitti(Seyfullah kardesim icin,Ne Nuhun)nede Furkana sarilarak her seyden arinmaya calisan Ibrahimin Milletine Tabii olmak isteyenlerin cilesi biter.Rahmana emanet ol.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Selamün Aleyküm bu dedigin bizim iddiamiz degil normalde,kimseyide kafirlikle suclamak gibi bir adetimizde yok Elamdülillah.Ama insaf sahibi kardeslerimiz hem o cenaptan ve kendisi bunu acik sekilde yaziyor.Kendisinin böyle bir cabasi olmadigini ama Risale talebelerinin böyle cabasi oldugunu söylüyor.Sahsen bana sorarsan benim icin Risale talebesi veya degil hic bir önem teskil etmiyor.

Khan kardesimin asla niyetinden süphede etmedim hatta hakda verdim dogru söylüyordu,Risale talebeleri kardeslerimin az duymadim bana direk Kafir dedigini.Gerci ben iltifat olarak aliyorum o sözleri,Cünki Ibrahimede az söylemediler,Resul Muhammedede neler yaptilar neler onlarinkinin yaninda bize söylenen sözlerin ne önemi var,hatta söylemeseler kendimden süphe etmeye baslayacagim.Bir Hanif Islama gönül veren bastan kabul etmis bu sözleri bu hakaretleri bu cileyi eger kabul etmez ise zaten kolaydan ben hanifim demekle olunmuyorki.Yasayacaksin cekeceksin hemde olmak icin dogum sancisi gibi günlerce degil belkide yillarca ancak o kutlu dogum gerceklesirse artik Hanifsin artik nefsi degil tamamen Furkanca konusmaya baslarsin Nurseyma kardesim bu sanciyi cekiyor olabilir söylediklerinde gercek payi oldukca yüksek hatta hepsi dogru tek hata anlatiminda yoksa ben kendisinin yazdiklarini aninda cözüyorum cünki hepimiz o cileli günleri yasadik hala yasiyoruz,bitmiyor nedenmi?Cünki Kitabtan ögrendigimiz her harf bizim yükümüzü agirlastiriyor aynen ayetin dedigi gibi"Kimseye tasiyacagindan fazlasi yüklenmez"her ögrendigimiz yükü agirlastiriyor ama o nisbettede gayimlasiyoruz saglamlasiyoruz celiklesiyoruz yük hergün hafifliyor ama bir sonraki merhale basliyor.Yani anlayacagin Kabus kardesim Ne Ibrahimin,Ne Musanin,Ne Isanin,Ne Muhammedin cilesi bitti(Seyfullah kardesim icin,Ne Nuhun)nede Furkana sarilarak her seyden arinmaya calisan Ibrahimin Milletine Tabii olmak isteyenlerin cilesi biter.Rahmana emanet ol.

herkes birilerinden bahsediyor ama hep kisilere özgü özel iken bu mesele genele bir yapistirma geliyor bu ayni suna benzer

sen almanyada yasiyorsun ve bir türk büyük bir suc islediginde bütün türkler bu sucu islemis gibi addeliyor sen bunu kabul edermisin

Enver Ýstek

metin mete
herkes birilerinden bahsediyor ama hep kisilere özgü özel iken bu mesele genele bir yapistirma geliyor bu ayni suna benzer

sen almanyada yasiyorsun ve bir türk büyük bir suc islediginde bütün türkler bu sucu islemis gibi addeliyor sen bunu kabul edermisin

Selamün Aleyküm,Kimseyi itham etmiyorum kimseden bahsetmiyorum ama söyle bir düsün Alptraum sen dahi az demedin direk degil ama dolayli olarak.Her neyse benim icin gurur kaynagi.Ha ben sahis olarak Su veya bu gurubun insaniyla degil genel tüm guruplara karsi ayni mesafedeyim ama asla ayni yakinliktayim anlaminda degil.Gurubun genel benimsenmis tarafini konusursak o zaman daha iyi anlamis oluyoruz.Simdi bahsedilen konudada ayniki ben bizzat biliyorum durumu.Gurubun genel kabulünden cok idolojiside ayni mihveldedir.O nedenle sen o bu diyerek degil genel olarak bakmak en münasibidir...Rabbe emanet ol.

Üst Alt