Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

=Tüm Yönetim Sadece Allah'ındır=

nurþeyma

New member
karışsada karışmasada ahzap 40 yazmam lazım çünkü sbilirsin ayet yapıştırmayı pek severim..
Sevecenliğimiz bol olsun.. (uff kelimeye bak)
:p

Ahzab Suresi 40 Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir; O, allah'ın resulü ve nebilerin sonuncusudur. allah herşeyi gereğince biliyor.

Mhmt kardeş, sana küçük bir sır ama aramızda kalsın..
ÇAPANOĞLU saadete kayıyor gibi..
Kayıyor derken, önce hiçbir partiye oy vermemiş ve particiliğe karşı..
Dün yaptığımız bir msn tartışmasında, Saadet'in diğerlerine nazaran farklı olduğunu bizzat ben duydum..
Bunları neden mi yazdım..
Ayol anlasana.. Hani dersiniz ya... Türkiye de insanlar ya Milli görüşçüdür veya adaydır diye..
Hah, onun için işte..
Allah muhabbetinizi daim eylesin

mhmt

New member
AMİN amin AMİN....
İNşallah..
pek seviniriz..:)
aynen sizin gibi inşaALLAH;););)

selametle...

ÇAPANOÐLU

New member
Mhmt kardeş, sana küçük bir sır ama aramızda kalsın..
ÇAPANOĞLU saadete kayıyor gibi..
Kayıyor derken, önce hiçbir partiye oy vermemiş ve particiliğe karşı..
Dün yaptığımız bir msn tartışmasında, Saadet'in diğerlerine nazaran farklı olduğunu bizzat ben duydum..
Bunları neden mi yazdım..
Ayol anlasana.. Hani dersiniz ya... Türkiye de insanlar ya Milli görüşçüdür veya adaydır diye..
Hah, onun için işte..
Allah muhabbetinizi daim eylesin

DarkGreen"]eyvaaah,
seçiler yaklaştı ya,
kulisler erken başlamış,
şeymanur kardeş,
sana da sır vermeye gelmiyor biliyor musun,:)
bundan sonra siyasetle ilgili..
TIP!!!!
açmam ağzımı bilesin.

yolcu

New member
De ki: ''Allah'ın bizim için yazdıkları dışında, bize kesinlikle hiç bir şey isabet etmez. O bizim mevlamızdır. Ve mü'minler yalnızca Allah'a tevekkül etmelidirler.'' (Tevbe Suresi, 51)

De ki: ''Allah'ın dilemesi dışında, kendim için zarardan ve yarardan (hiç bir şeye) malik değilim. Her ümmetin bir eceli vardır. Onların ecelleri gelince, artık ne bir saat ertelenebilirler, ne öne alınabilirler. (Yunus Suresi, 49)

Alemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz. (Tekvir Suresi, 29)

Hiç bir şey hakkında: ''Ben bunu yarın mutlaka yapacağım'' deme. Ancak: '''Allah dilerse'' (inşallah yapacağım de). Unuttuğun zaman Rabbini zikret ve de ki: ''Umulur ki, Rabbim beni bundan daha yakın bir başarıya yöneltip-iletir.'' (Kehf Suresi, 23-24) [/size]

Allah'ın izni olmaksızın hiç bir musibet (hiç kimseye) isabet etmez. Kim Allah'a iman ederse, onun kalbini hidayete yöneltir. Allah, her şeyi bilendir. (Teğabun Suresi, 11)

Onları siz öldürmediniz, ama onları Allah öldürdü; attığın zaman sen atmadın, ama Allah attı. Mü'minleri kendinden güzel bir imtihanla imtihan etmek için (yaptı.) Şüphesiz Allah, işitendir, bilendir. (Enfal Suresi, 17)

Yeryüzünde olan ve sizin nefislerinizde meydana gelen herhangi bir musibet yoktur ki, Biz onu yaratmadan önce, bir kitapta (yazılı) olmasın. Şüphesiz bu, Allah'a göre pek kolaydır. (Hadid Suresi, 22)

nurþeyma

New member
MHP diyince abi, hemen ecevit hükümettindeki durumları geliyor gözümün önüne;)

selametle...

şunu kabul etmek lazım sevgili mhmt
şu son günlerdeki olaylar mhp nin ekmeğine yağ sürüyor gibi
şehit tabutlarının artması aynı zamanda mhp nin oylarının artmasına delalettir
AKP nin bu konuda tavırsızlığı, miskinliği, nemelazımcılığı inan halk tarafından tepki ile karşılanıyor,
Hatta, MHP nin birinci parti olma olasılığı bile mevcut.
Saadetin hala var ve yok arası gidiş gelişi gerçekten düşündürücü..
Rabbim hayırlısını versin ama..
Gelişmeler pek hayra alamet gibi değil bence..

Enver Ýstek

metin mete
şunu kabul etmek lazım sevgili mhmt
şu son günlerdeki olaylar mhp nin ekmeğine yağ sürüyor gibi
şehit tabutlarının artması aynı zamanda mhp nin oylarının artmasına delalettir
AKP nin bu konuda tavırsızlığı, miskinliği, nemelazımcılığı inan halk tarafından tepki ile karşılanıyor,
Hatta, MHP nin birinci parti olma olasılığı bile mevcut.
Saadetin hala var ve yok arası gidiş gelişi gerçekten düşündürücü..
Rabbim hayırlısını versin ama..
Gelişmeler pek hayra alamet gibi değil bence..

Bence birinci parti AKP olur nedenmi?
1-Abd büyük bir ihtimal adamlarina kuzey Iraka girmesi icin müsade edecek.
2-Böyük Medya imparatoruda onun yaninda
3-Böyük Cemaatlerde Rantin yaninda
4-Isin en komigi Kirk yil Anamizi B...... agzimiza tattirilan bir parmak bal her seyi unutturuyor bu millet böyle nedecen(Koyun yiye yiye Koyunlastikmi ne?Hatirlarsaniz biz Alti defa gideni yedi defa geri getirmistik)

nurþeyma

New member
4-Isin en komigi Kirk yil Anamizi B...... agzimiza tattirilan bir parmak bal her seyi unutturuyor bu millet böyle nedecen(Koyun yiye yiye Koyunlastikmi ne?Hatirlarsaniz biz Alti defa gideni yedi defa geri getirmistik)

Gerçekler acı da olsa gerçektir,
Bu millet gerçekten unutkan bir millet,
Bugün yerin dibine batırdığını yarın başüstü yapabilir,
Allah hayrımızı versin, ne deyim..

mhmt

New member
Gec gördüm ama hemen aklima 1970 li yillar geldi hehehehehe.

evet abi.. bende yeni gördüm bunu.
hemen bi kıyaslama yapalım mı?
1974 de erbakan hoca-ecevit hükümeti vardı..
ne oldu peki?
en büyük iki olay:
Kıbrıs alındı...
ağır sanayi hamlesi yapıldı..
(ikiside hocanın planı-icraatıdır..hatırlatırım:))

Mhp ecevit anap hükümetine bakalım:
ekonomik kriz oldu..
millet işsislikten aşsızlıktan kendini astı.. hemde başbakanalık binasının bahçesine.. dış politakada rezillikler yaşandı. türkiyenin imajı beterken beter hale sokuldu..

not:APO MHP nin önünden geçti zamanında, şimdi AKP ye kızıyor besliyorsun diye, asaydıya o zaman APO yu:)

abi o günlerde bahçelide ecevitte sürekli derlerdi, erken seçim yok diye.. hemde çok net.. sonra bi gün içinde değiştiler, erken seçime gidiyoruz dediler.. neden ki:) kararı bu zatlar almıyorlar.. bunları uygulayıcı:)

selametle..

mhmt

New member

hele son cümlene katılmamak eldemi abi..
selametle...

Enver Ýstek

metin mete
evet abi.. bende yeni gördüm bunu.
hemen bi kıyaslama yapalım mı?
1974 de erbakan hoca-ecevit hükümeti vardı..
ne oldu peki?
en büyük iki olay:
Kıbrıs alındı...
ağır sanayi hamlesi yapıldı..
(ikiside hocanın planı-icraatıdır..hatırlatırım:))

Mhp ecevit anap hükümetine bakalım:
ekonomik kriz oldu..
millet işsislikten aşsızlıktan kendini astı.. hemde başbakanalık binasının bahçesine.. dış politakada rezillikler yaşandı. türkiyenin imajı beterken beter hale sokuldu..

not:APO MHP nin önünden geçti zamanında, şimdi AKP ye kızıyor besliyorsun diye, asaydıya o zaman APO yu:)

abi o günlerde bahçelide ecevitte sürekli derlerdi, erken seçim yok diye.. hemde çok net.. sonra bi gün içinde değiştiler, erken seçime gidiyoruz dediler.. neden ki:) kararı bu zatlar almıyorlar.. bunları uygulayıcı:)

selametle..

Selamün Aleyküm,

Simdi Kiyas icin yazmamistim,Ama bir seyler yazmissin.Mesela ben her zaman derim neden kibrisin hepsi degilde sadece %40 neden anlayamiyorum hala?VAllahi o dedigin agir sanayiden benim gördügüm Osmaniyede hic yoktu ama hala üzerinde cocuklar oyun oynuyor o tüyü bitmemis yetimlerin hakkiyla yapilan temellerin üzerinde isin komigide nedir bilirmisinßBiz hala o caka cuka komik temellerin parasinin borclarini ödüyoruz anasini degilde faizini bitiremedik.Bizim gücümüz o kadardi sadece meclisten idam iptal cikmasin diye boyun egdik ama bu anayasayi degistirecek gücteyken ne bileyim simdi kiyasta tutmuyor.Dis politikayi bana acma Adam cadirinda agzini acip ana avrat küfrettigi zaman gülücük atiyordu demeye yinede dilim varmiyor..Her neyse sen birak bunlari ben siyasi degilim sadece ahde vefa var derlerya iste beni baglayan kac arkadasimi kucagimda topraga koymustum...Acma simdi yaralarimi.Rahmana emanet ol.

mhmt

New member
a.selam abide.. açma demişin maşallah baya yazmışın..
neyse detaya girmeden bi kaç bişi yazim o zaman..
çadır konusunda yanılıyorsun..
kıbrısın tamamı ecevit üzünden alınamadı..
hatta sözü:"sayın erbakan bende sizin gibi düşünüyorum. ama bunu ABD senatosuna kabul ettiremiyorum..
ağır sanayi ahmlesini hükümeti yıkarak durdurdular..
konyaki TÜMOSAN... abi burası dünyanın en büyük motor fabrikasıydı...zamanın 50 milyarıyla yapıldı.. kısabi sürede silah üretimine dönüşür kapasiteyle yapıldı..ama bu hükümet özelleştirdi..zaten bundan öncede kulladırmadılar tam kapasiteyle...
neyse,detay olmasın o zaman:) hayırlısı olsun abi..
selametle..

Enver Ýstek

metin mete
a.selam abide.. açma demişin maşallah baya yazmışın..
neyse detaya girmeden bi kaç bişi yazim o zaman..
çadır konusunda yanılıyorsun..
kıbrısın tamamı ecevit üzünden alınamadı..
hatta sözü:"sayın erbakan bende sizin gibi düşünüyorum. ama bunu ABD senatosuna kabul ettiremiyorum..
ağır sanayi ahmlesini hükümeti yıkarak durdurdular..
konyaki TÜMOSAN... abi burası dünyanın en büyük motor fabrikasıydı...zamanın 50 milyarıyla yapıldı.. kısabi sürede silah üretimine dönüşür kapasiteyle yapıldı..ama bu hükümet özelleştirdi..zaten bundan öncede kulladırmadılar tam kapasiteyle...
neyse,detay olmasın o zaman:) hayırlısı olsun abi..
selametle..

selamün Aleyküm,bos ver Mehmedim Insallahu Teala gönlüne göre olur,ama ben hic umutlu degilim bu ranci cemaatler böyük patronlar bak nasil yine istediklerini yaparlar.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Bu sizi ilgilendiriyormu?Bakiniz sizin vermeyi düsündügünüz oyu merak ediyormuyum saniyorsunuz?Sizin kime vereceginizi Allah alem sizdahi bilmiyorsunuz?O nedenle bu sorunuzu sahsima yapilmis bir hakaret olarak aliyorum.

sen yine baskalarinin hakkinda bir ton yazi yaziyorsun sana karsi gelen ufacik bir sorudan bunu kendine hakaret olarak algiliyorsun ve birde ben sana hakaret etmedigim halde hakaret ediyorsun...

türkiyeyi yönetenleri amerika yaptigin kendi ülkene leke sürdün cünkü sen bir milletsin kendi toplulugunda olan olaylari kendi gözünle görmedigin sürece bu sekilde vatanini amerikaya satiolmis gibi gösteremezsin

dediklerin dogru desekde sen vatanini bu kadar dis güclerden koruyan insan olsan dista yasamazdin degilmi disa calismazdin degilmi

bu devleti begenmiyorsan ve bu devlette yönetim sekline göre sana oy verme hakki verdi ise bu oy ile kimin yönetecegini seciyorsun ve bunu söylemekde ayip olacagini zannetmiyorum cünkü yanlis birseymi yaptigini hissediyorsunda sakliyorsun

madem sen bu soruyu kendine hakaret olarak algiladin bu devleti bu devleti yönetenlere ve devlete calisan onca insana bu lafinla hakaret etmis olmadinmi bu millete hakaret etmis olmadinmi

halk düzelmeden bas düzelmez imis demekki insan önce kendini düzeltmeli

Üst Alt