Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

=Tüm Yönetim Sadece Allah'ındır=

nurþeyma

New member
Bakara Suresi 247 Peygamberleri onlara dedi ki: "Allah, Tâlût'u size kral gönderdi." Şöyle konuştular: "O bizim üzerimizde nasıl saltanat kurabilir? yönetimde biz ondan daha çok hak sahibiyiz. Ona bir mal genişliği de verilmemiştir." Peygamber dedi ki: "Allah onu seçip size üst olarak gönderdi. Onu bilgi ve beden gücü yönünden üstün kıldı." Allah, mülkünü dilediğine verir. Allah, mülkü genişletendir, her şeyi bilendir.

Ali İmran Suresi 159 Allah’tan bir rahmet sayesindedir ki sen onlar yumuşak davrandın.Eğer kaba-saba, katı yürekli olsaydın senin çevrenden kesinlikle dağılır giderlerdi.O halde bağışla onları, af dile onlar için; iş ve yönetim konusunda da onlarla şuraya git.Bir kez azmettin mi de artık Allah’a güvenip dayan.Allah, tevekkül edenleri sever.​

Ali İmran Suresi 189 Göklerin de yerin de mülk ve yönetimi Allah’ındır.Allah Kadir’dir, herşeye gücü yeter.​

Nisa Suresi 53 Yoksa mülk ve yönetimden bir nasipleri mi var? Eğer öyle olsa, insanlara bir çekirdek bile vermezler.

Maide Suresi 17 Yemin olsun ki, "Allah Meryem'in oğlu Mesih'tir" diyenler küfre batmışlardır. De ki: "Allah; Meryem'in oğlu Mesih'i, annesini ve yeryüzündeki insanların hepsini helâk etmek istese Allah'a karşı kimin elinde bir güç vardır!" Hem göklerin hem yerin hem de bunlar arasındakilerin mülk ve yönetimi Allah'ındır. Dilediğini yaratır. Allah her şeye Kadîr'dir.​

Maide Suresi 18 Yahudiler ve Hıristiyanlar dediler ki, biz Allah'ın oğulları ve sevgilileriyiz. De ki: "O halde niçin size günahlarınız yüzünden azap ediyor?" Hayır, siz de O'nun yarattıklarından birer insansınız. Dilediğini affeder O, dilediğine azap eder. Hem göklerin hem yerin hem de bunlar arasındakilerin mülk ve yönetimi Allah'ındır. Dönüş de O'nadır.​

Maide Suresi 120 Göklerin, yerin ve bunlarda bulunanların mülkü/yönetimi Allah'ındır. O'nun her şeye gücü yeter.

En'am Suresi 73 Gökleri ve yeri hak olarak yaratan da O'dur. "Ol!" dediği gün, hemen oluverir. Sözü haktır O'nun. Sûra üfleneceği gün de mülk ve yönetim O'nundur. Âlim'dir, görünmeyeni de görüneni de bilen O'dur. O'dur Hakîm, O'dur Habîr.​

Enfal Suresi 72 Onlar ki inanıp hicret ettiler, mallarıyla, canlarıyla Allah yolunda savaştılar ve onlar ki hicret edenleri barındırdılar, onlara yardım ettiler, işte onlar birbirlerinin dostlarıdır. İman edip de hicret etmeyenlere gelince, hicret edecekleri vakte kader size onların yönetiminden bir şey düşmüyor. Ama sizden dinde yardım isterlerse, sizinle aralarında antlaşma bulunan bir topluluk aleyhinde olmamak üzere, kendilerine yardım etmeniz gerekir. Allah, yapmakta olduklarınızı iyice görmektedir.​

Tevbe Suresi 116 Göklerin de yerin de mülk ve yönetimi Allah'ındır. Diriltir de öldürür de. Sizin için Allah dışında ne bir dost vardır ne de bir yardımcı.

İsra Suresi 111 Şöyle de: "Hamt, o Allah'a özgüdür ki, çocuk edinmemiştir; mülk ve yönetiminde ortağı yoktur; âcizlik yüzünden dost edinmemiştir." Ve tekbir edip yücelt O'nu!​

Hac Suresi 56 O gün mülk ve yönetim Allah'ındır. Aralarında O, hüküm verecektir. İman edip hayra ve barışa yönelik işler yapanlar, nimetlerle dolu cennetlerde olacaklardır.​

Nur Suresi 42 Göklerin ve yerin mülkü/yönetimi Allah'ındır. Dönüş Allah'adır.

Furkan Suresi 26 O gün gerçek mülk ve yönetim Rahman'ındır. Ve o, kâfirler için çok zorlu bir gündür.​

Fatır Suresi 13 Allah, geceyi gündüzün içine sokar, gündüzü de gecenin içine sokar. Güneş'i ve Ay'ı buyruk altına almıştır. Herbiri belirlenen bir süreye kadar akıp gidiyor. İşte Rabbiniz Allah bu; mülk ve yönetim O'nundur. Onun berisinden yakardıklarınız ise bir çekirdek zarına bile hükmedemezler.​

Sad Suresi 20 Mülk ve yönetimini güçlendirmiştik. Kendisine hikmet ve hakla bâtılı ayıran söz etme yeteneği vermiştik.

Zümer Suresi 44 De ki: "Şefaat, tümden ve sadece Allah'ındır. Göklerin ve yerin mülkü/yönetimi O'nundur. Sonunda O'na döndürüleceksiniz."​

Mümin Suresi 29 "Ey toplumum, bugün bu toprakta, birbirine destek veren insanlar olarak mülk ve yönetim sizin. Peki, karşımıza dikildiği zaman Allah'ın azabından bizi kim kurtaracak?" Firavun şöyle dedi: "Ben size kendi fikrimden başkasını göstermem. Ve ben, aydınlık/doğruluk yolundan başkasına da kılavuzlamam."​

Şura Suresi 38 Rablerinin çağrısına cevap verirler, namazı kılarlar. İşleri/yönetimleri, aralarında bir şûra'dır. Kendilerine verdiğimiz rızıklardan infak ederler.

Şura Suresi 49 Göklerin ve yerin mülkü/yönetimi Allah'ındır. Dilediğini yaratır. Dilediğine kız evlat bağışlar, dilediğine erkek evlatlar armağan eder.​

Zühruf Suresi 51 Firavun, toplumu içinde haykırıp şöyle dedi: "Ey toplumum! Mısır'ın mülk ve yönetimi benim değil mi? İşte şu nehirler benim altımdan akıyor. Görmüyor musunuz?"​

Zühruf Suresi 85 Göklerin, yerin ve bunlar arasındakilerin mülkü/yönetimi kendine ait olan o Allah'ın şanı yücedir. Kıyamet saatine ilişkin bilgi O'nun katındadır. Siz de O'na döndürüleceksiniz.

Casiye Suresi 17 Onlara, iş ve yönetime ilişkin açık-seçik belgeler verdik. Onlar, kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki azgınlık ve kıskançlık yüzünden ihtilafa düştüler. Hiç kuşkusuz, Rabbin, onlar arasında, tartışıp durdukları şeyle ilgili olarak kıyamet günü hüküm verecektir.​

Casiye Suresi 18 Daha sonra seni, iş ve yönetimde bir şerîat/bir yol-yöntem üzerine koyduk. Artık ona uy! Bilmeyenlerin keyifleri ardınca gitme!​

Hadid Suresi 2 Göklerin ve yerin mülkü ve yönetimi O'nundur; diriltir, öldürür. Her şey üzerinde kudret sahibidir O.

Hadid Suresi 5 Göklerin de yerin de mülkü ve yönetimi O'nundur. İşler ve oluşlar Allah'a döndürülür.​

Teğabün Suresi 1 Göklerdekiler ve yerdekiler Allah'ı tespih ediyor. O'nundur mülk ve yönetim; O'nun içindir tüm övgüler. Her şeye gücü yetendir O.

Mülk Suresi 1 Mülk ve yönetim elinde bulunan o Allah ne yücedir! O, her şeye Kadîr'dir.​

İnsan Suresi 20 Oraya baktığında, nereye göz atsan büyük bir nimet, büyük bir mülk ve yönetim görürsün.

mhmt

New member
Allah razı olsun..
muhteşem bi çalışma..
devamını görmek dileğiyle...

selametle...

ÇAPANOÐLU

New member
Enfal Suresi 72 Onlar ki inanıp hicret ettiler, mallarıyla, canlarıyla Allah yolunda savaştılar ve onlar ki hicret edenleri barındırdılar, onlara yardım ettiler, işte onlar birbirlerinin dostlarıdır. İman edip de hicret etmeyenlere gelince, hicret edecekleri vakte kader size onların yönetiminden bir şey düşmüyor. Ama sizden dinde yardım isterlerse, sizinle aralarında antlaşma bulunan bir topluluk aleyhinde olmamak üzere, kendilerine yardım etmeniz gerekir. Allah, yapmakta olduklarınızı iyice görmektedir.

Ya Rabbi,
Her iki Cihanda da kendi yönetimin altında şereflenenlerden eyle..

chamdali

New member
A'raf 54:
ŞÜPHESİZ,
Allah'tır sizin Rabbiniz;
gökleri ve yeri altı çağda yaratan;
ve arşa, o sınırsız kudret ve iktidar makamına kurulan.
Gündüze, kendisini ivedilikle kovalayan geceyi sarıp sarmalayan O;
koyduğu yasalara boyun eğen güneşiyle, ayıyla, yıldızlarıyla her şey O'nun:
bütün bir yaratılış ve tüm buyurma, yasama kudreti.
Ne yücedir Allah, ne uludur âlemlerin Rabbi!
(Muhammed Esed Çevirisi)

nurþeyma

New member
Rabbim hepemizden razı olsun, ecmeiin kardeşlerim..

unzurna

New member
Allah razı olsun kardeşim. Başarıların devamını dilerim.

unzurna

New member
Oooo, sevgili unzurna, epeydir kayıptın, inan ÇAPANOĞLU aklını yitirdi nerdeyse, hergün seni sormaktan, hoşgeldin kardeş, çok sağol temennilerin için..

Sizleri hiç ayrılabilirmiyim kardeş. İş için uzun zamandır yoktum. Arada yine ayrı kalacağız. Allah hepinizden razı olsun.:11_7_104v

Enver Ýstek

metin mete
Selam,neler kaciriyorum Ya Rabbim ne güzel bir konu ne güzel insanlar Iste dünya mesakati bizi sizlerden uzak eyliyor hakkinizi helal edin Allah hepinizi Iki dünyada Atese karsi korunmuslardan eylesin icinizde benide.

mhmt

New member
amin amin amin...
Allah korusun bizleri..
hem dua na amin diyim hemde unzurnaya en pis bakışımı atim dedim abi:mad:
msn de de yazmıyor açınca..
unzurna BENİ BEĞENMYORMUSUN:p

ÇAPANOÐLU

New member
amin amin amin...
Allah korusun bizleri..
hem dua na amin diyim hemde unzurnaya en pis bakışımı atim dedim abi:mad:
msn de de yazmıyor açınca..
unzurna BENİ BEĞENMYORMUSUN:p

Ah mhmt'im ne demek
Seni Beğenmeyen Ölsün...:)
Tam Arabesk gibi oldu ama..
Senin sorun da arabeskçeydi kabul edelim..
Çok yaşa e mi?

mhmt

New member
az önce konular karıştı;)
naparsın oluyor bazen yaw:)
neyse beni sevmeyen ölmesin..
sevende ölmesin..
kimse ölmesin..hepimiz yaşayalım:D
ne kadar sevecen oldu..

selametle..

ÇAPANOÐLU

New member
az önce konular karıştı;)
naparsın oluyor bazen yaw:)
neyse beni sevmeyen ölmesin..
sevende ölmesin..
kimse ölmesin..hepimiz yaşayalım:D
ne kadar sevecen oldu..

selametle..

karışsada karışmasada ahzap 40 yazmam lazım çünkü sbilirsin ayet yapıştırmayı pek severim..
Sevecenliğimiz bol olsun.. (uff kelimeye bak)
:p

Ahzab Suresi 40 Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir; O, allah'ın resulü ve nebilerin sonuncusudur. allah herşeyi gereğince biliyor.

Üst Alt