Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tükeniyorum rabbim........

berfut

New member
Tükeniyorum Rabbim! Yalnız kaldığımı düşünüp, varlığının her an, her noktada tezâhür ettiğini, beni devamlı koruyup gözettiğini, gönlümden geçenlere dahî cevap verdiğini unuttuğum zaman, “Rabbim” demeyi unuttuğum an tükeniyorum!

Diriliyorum Rabbim! Sana yaslandığım, Sana güvendiğim, Sen’inle başlayıp, Sen’inle devam ettiğim, tüm işlerimi Sana havâle ettiğim an!

“Ne güzel Dost’sun” dediğim zaman diriliyorum.

Tükeniyorum Rabbim! Tüm sevdiklerimden; anne-babamdan, cânandan, ten kafesindeki cândan daha yakın olduğunu bilerek, ellerimi Sana açmayı, Sen’den netice, Sen’den çâre beklemeyi unuttuğum zaman!

“Bu dertler neden bana?” dediğim an tükeniyorum.

Diriliyorum Rabbim! Havayı soluyup Sen’inle dolduğum, gözümü açtığımda Sen’i bulduğum, en sağlıklı irtibatı Sen’inle kurduğum, tüm dünya bana küsse de Sen’in dostluğunu ümid ettiğim an! “Kahrın da hoş , lütfun da hoş” dediğim zaman diriliyorum.

Tükeniyorum Rabbim! Hayat enkâzı altında kaldığımda, çekiç misâli zaman beynime vurduğunda... Hayal, ideal diye, küçük hedefler peşinde koştuğumda... Dünya meşgalesine dalıp, bir cenneti, bir azabı, bir de ölümü unuttuğumda...

“Beni affet” demeyi azalttığımda tükeniyorum.

Diriliyorum Rabbim! Yandığımda Sen’inle söndüğüm, Seni hatırlayıp rûhumu güldürdüğüm, O sırlı gücünden kuvvet aldığım, Sen’inle yürüdüğüm, dua ederek Sen’inle konuştuğumda... İçimdeki tüm ırmaklar sana kavuştuğunda... Ruhum kitabın ve secdenle buluştuğunda… “Ya Rab, bırakma ellerimi” dediğimde diriliyorum. Yeniden cânlanıyor, cânıma cân katıyorum! Cânımda Sen’i buluyorum! Sen’inle huzur doluyorum!

Dirilişlerim, dostluğunun tercümesidir. Sen’i yâr bilişimin, yoluna serdâr oluşumun, sözlerinle hemhâl oluşumun işâretidir. Dirilişlerim, sana açılan tüm kapıların anahtarıdır... O kapılar önünde gösterebileceğim en güzel beraattır. Dirilişlerim, tüm yangınlardan firar edişim, sonu olmayan bir tebessümdür! Ruhumun ebedî dosta, yegâne vuslata ilerleyişidir. “La ilâhe illallâh”, Sen’den başka yok ilâh diyerek, kendimi Sana emânet edişimdir.

Durdur tükenişimi. Kabul buyur dostluğuna. Dirilt beni Rabbim!..

Z

zeynep_hearty

Guest
amin ..amin..amin.. Allah razı olsun ..selam ve dua ile..

EMÝRA

New member
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için bide canı gönülden bir amin....

asikkulun

New member
aminnnnnnnn aminnn aminnnn.Allah razı olsun..

A

abdirabbih

Guest
maşAllah bin barekallah....
ne kadar güzel yaaaaaaaaaaaaa
Allah razı olsun mübarek abim

lotus

New member
Rabbim ben kendimi bıraksam bile sen beni bırakma.....

Allah razı olsun.

beyza

New member
Tükeniyorum

Tükeniyorum

c15bb045dae5daab85cdd53e97479e00.jpg

Tükeniyorum Rabbim!

Yalnız kaldığımı düşünüp, varlığının her an, her noktada tezahür ettiğini, beni devamlı koruyup gözettiğini, gönlümden geçenlere dahi cevap verdiğini unuttuğum an!

"Rabbim"

demeyi unuttuğumda

tükeniyorum!

Diriliyorum Rabbim!

Sana yaslandığım, Sana güvendiğim, Seninle başlayıp, Seninle devam ettiğim, tüm işlerimi Sana havale ettiğim an!

"Ne güzel dostsun"

dediğimde diriliyorum.

Tükeniyorum Rabbim!

Tüm sevdiklerimden; anne babamdan, canandan, ten kafesindeki candan yakın olduğunu bilerek, ellerimi Sana açmayı, Senden çözüm,

Senden çare beklemeyi unuttuğum an!

"Bu dertler neden bana?"

dediğimde tükeniyorum.

Diriliyorum Rabbim!

Havayı soluyup Seninle dolduğum, gözümü açtığımda Seni bulduğum,en sağlıklı irtibatı Seninle kurduğum , tüm dünya bana küsse de Seni umduğum an!

"Kahrın da hoş , lütfun da hoş"

dediğimde diriliyorum.

Tükeniyorum Rabbim!

Hayat enkazı altında kaldığımda, çekiç misali zaman beynime vurduğunda.. Hayal, ideal diye, küçük hedefler peşinde koştuğumda ...
Dünya meşgalesine dalıp, bir cenneti, bir azabı, bir de ölümü unuttuğumda ...

"Beni affet"
demeyi azalttığımda

tükeniyorum.

Diriliyorum Rabbim!

Yandığımda Seninle söndüğüm,Seni anıp ruhumu güldürdüğüm, O sırlı gücünden kuvvet aldığım, Seninle yürüdüğüm,dua ederek Seninle konuştuğumda...

içimdeki tüm ırmaklar sana kavuştuğunda...

ruhum kitabın ve secdenle buluştuğunda..

" Yarab, bırakma ellerimi"

dediğimde diriliyorum .

Yeniden canlanıyor, canıma can katıyorum!

Canımda Sen buluyorum!

Seninle huzur doluyorum!

Dirilişlerim dostluğunun tercümesidir.

Seni yar bilişimin, yoluna serdar oluşumun, sözlerinle hemhal oluşumun işaretidir.

Dirilişlerim, anahtarıdır sana açılan tüm kapıların...

O kapılar önünde gösterebileceğim en güzel beraattir .

Dirilişlerim, tüm yangınlardan firar edişimdir.

Sonu olmayan bir tebessüm!

Ruhumun ebedi dosta, yegane vuslata ilerleyişidir.

"La ilahe illALLAH" ,

Senden başka yok ilah diyerek, kendimi Sana emanet edişimdir.

Engelle tükenişimi.

Kabul buyur dostluğuna.

Dirilt beni Rabbim!..

amin.....

Üst Alt