Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

terörizm, cihad?

Enes S.

New member
Bu çok kapsamlı tartışılacak bir konu, herkesin görüşlerini yazmasını bekliyorum.

Cihad bazı durumlarda farzdır. Bu konuda birçok kişiyle konuşsamda intihar saldırıları, cihada niyet etmemiş olaydan habersiz öldürülenlerin(Müslüman) ve öldürenin durumu hakkında bir türlü sabit bir fikre ulaşamadım.

Cihad yaparken karşı taraftakinlerinde cihada niyetli olması gerekmez mi? Örneğin Londra bombalamalarında ölen Müslüman ve gayrimüslimlerle Kuran ayetleri, peygamber hadisleri ve cihadın adabı örtüşüyor mu?

Türkiye'deki aktif İBDA-C grubu hakkında ki düşünceleriz neler?

the okuz

New member
İBDA-C'yi tanımam etmem bilmiyorum...
ama cihad yaparken karşıdakilerin nasıl cihada niyetli olması gerektiğini anlayamadım...yani kafirlerle savaşırken onlar da mı cihada niyet edecek...
bu arada londra bombalamalarını Müslümanlar yapmamış bazı fanatik İngiliz gençleri yapmış. bu haber doğrulanalı birkaç ay geçti sanırım...

Enes S.

New member
Karşındakininde cihada niyet etmesi derken peygamberimizin(sav) yaptığı savaşlarda ki gibi karşı tarafında savaşmak için bir ordu toplaması ve savaş yapacağını bildirmesi. Bombalama olaylarında genelde karşı taraf olarak savaşanlar değil tüm gayrimüslimler hedef alınıyor( Müslümanlarda ölüyor tabi ki)

Enes S.

New member
Herkesi aynı suçta görmek ne kadar doğru? örneğin; bombalanan ülkede ki halk Irak savaşını destekleyen başbakanı tekrar seçmeseymiş gibi yaklaşımlar oluyor seçim oranı %51 olsa bile. Bende bilgilenmek istiyorum o yüzden sürekli soruyorum. Yardımcı olursunuz umarım sorularıma.

the okuz

New member
kardeş o bombalamalar bilinçli Müslüman işi değil...ya Amerikanların ıraklılar arasına koymuş olduğu ajanlar yapıyordur ya da bazı sapık herifler tarafından beyni yıkanan bir grup genç yapıyordur ki zaten şu ana kadar o bombalamaların hiçbiri Amerikanlara zarar vermedi ancak çatışmaya girdiklerinde bir zarar verebiliyorlar...yani senin dediğin durum olursa, karşı taraf da savaşta ise...

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
Ancak ajan dersiniz çıkarsınız işin içinden...
bilginiz bu kadar cahiller!!!!

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
Ibda Ise Türkiye'de Bir Fikir Akimidir...
Islami Hayat Tarzini öngören Doğru Bir Oluşumdur...
Tek Gayeleri Islam Olan Bir Oluşumm...

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
resimdeki İBDA MİMARI SALİH MİRZABEYOĞLU...
YÜRÜYEN BÜYÜK DOĞUYU OLUŞTURAN YANİ...
MÜTEFEKKİR SALİH MİRZABEYOĞLU...

Asya

New member
Kur'anı kerimde ;"müşrikler,sizinle nasıl topyekün harb ediyorsa,siz de onlarla topyekün harbediniz"(tevbe:36) hükmü beyan buyurulmuştur."ve Resul-i Ekrem (s.a.s)cihad kıyamet gününe kadar devam edecektir buyurmuştur.
geçmiş günlere bakıp duruyoruz ki müslümanların çoğu ,cihadı sadece savaş meydanlarında,silahlanmak,vuruşmak anlamaları yanlıştır.
Müminlerin sadece Allahü tealanın rızasını esas alarak "cihad"a niyet etmeleri vaciptir.mahşere kadar cihad etmek müslümanın vazifesidir.

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
bence sen ümitsizsin...
oturarak bazı şeylerin olacağını zannediyorsun..
önce terörün tarifini yahudi'den öğrenme sonra gel...
ayrıca oturmyaya devam et sen, gayret etme , mücadele etme, gayret edenden üstün zannet kendini!!!

Z

zeynep_hearty

Guest
bence cihad ı doğru anlamak lazım önce her insan ayetlerden ve hadislerden farklı yorumlar çıkarıyo malesef kaldıki cihad tek tür değildir...selam ve dua ile..

Üst Alt