Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

TEK BAŞİNA ÜMMET olabilmek..

gözcu

New member
bir sivil toplum kuruluşunun geleneksel olarak düzenlediği piknikte ,namaz sonrası; yıllar,aylar,haftalar sonra birbirlerini piknik vesilesiyle gören insanlar sohbet icin bir araya gelmişlerdi. dernek başkanı uzun uzun neler yaptıklarını ve nelerı yapmak ıstedıklerını anlatıyordu.daha sonra söz almak isteyen olup olmadığını sordu pikniğe teşrif edenleri süzerek.bir el kalktı, ardından serı hareketlerle mıkrofonun bulunduğu mekana yürüdü elin sahibi.orta boylu mutevazı gıyınışe sahib genç bir kızdı bütün bakişları kendisinde toplayan.heyecanını gizlemek istercesine sakin olmaya çalişiyordu besbelli.titrek bir sesle piknik vesilesiyle aralarında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiriyordu genc kiz."henüs yeniyim aranizda" diye başladi asıl mevzuya.doğudan ilinize okumak için geldim, universite ögrencisiyim.gördüğünüz gibi sizlerden bir farkım var ,ALLAH ın emrine riayet edemiyorum. başimda riayetin temsili olan başörtum yok...bir arayiş içersinde, sersefil dolanıyordum aynı yörungede.bir gün siz çıktınız karşima,daha önce sizi taniyamamişim meğer.sokakta otobuste heryerde var olan sizleri yok saymişım yada yok saymam ıstenmisti benden.eski köle tuccarlari halt etmiş kardeşlerim; çünkü insani köle yapmak için vücutlarindan önce beyinlerini ele geçirmek gerek..köle ticaretinin en korkunç şekli asrımızda yaşanıyor ve insanlar ideolojık saplantilarla hiç uğruna, mallarını,sevdiklerini,canlarını ortaya koyuyor.iste böyle bir asırda yaşiyoruz kardeşlerim.arayışlarimda biraz samimiymişim ki acimiş RAHMAN.evet, şimdilik bir adim öndeyim gecmişimden ama şimdi daha büyük sorunların eşiğindeyim.bana aciyan yaratıcıma olan kulluk borcumu ödemek istiyorum.tesettur bahsını pratıkte uygulamak ve bir ömur o bahsin en güzel temsılcılerınden olmak ıstıyorum.ikra emrine itaat ederken örtun emrini hice sayanlarin durumuna dusmekten korkuyorum. başortunun genelde başlarda gorunurken,özelde nasılda yerlerde süründüğünü göruyorum.başörtusu yasağini çıkaran zalimler olsada,bu yasaği basitleştiren ve sindiren başörtulu oldugunu sananlardır.aç kapa yapıp musluğa dönen başlar ,başörtusunu hak ediyorlar mi acaba? söylediklerimi hakaret sayanlara şunu demek isterim:benim ALLAH' ın emrini hafife alıp o emri yerine getirmekte acızlık gösterenlere söyledigim ıkı söz ağırınıza gidiyorda,onların oyuncak gibi başörtusunun şerefini koruyamamalar ağırınıza gitmiyor mu? ...tesetturü istiyorum ölümune.
bir daha asla cahiliyet devrine dönmemecesine. genç kız sitemliydi bütün olanlara, başörtulu okula devam edemiceginin de, direnmenin taşimak istediği şeref abidesi başörtusu icin , olmazsa olmaz olduğun da farkındaydı.ne musluk misali olmak, nede olanları icine sındırıp acısını unutmak istemiyordu.bir an sesini yükseltti ,bütün dikkati söyleyeceği son sözlerine çekmek istercesine.genç kız ellerini iki yanına acıp çözum önerisini sunuyordu."biri gelip bizi saatlerce ikna etmeye çalışmadan,bir ikinci kişiye ihtiyaç duymadan harekete geçebilmeli beynimiz ve bedenimiz.o zaman bediuzzaman misali zindanda bile olsak birlik bilinci içersinde oluruz.herşeyden önce niyetimiz kayitsiz şartsiz O'nun rızası olmali.yanlızken ümmet olabilmek yunus gibi,mevlana gibi... ;TEK BAŞİNAYKEN BİLE ÜMMET,BERABERKEN KUVVET olabilmek.prensıbımız olmalı ...
not: bu genc kız şuan tüm yüreğiyle su taşiyor kuffarin ateşine... baki selamlar
kardeşiniz gözcu.

Mücahid

New member
İçimden bi ses bu kardeşimizin nickinin gözcü olduğunu söylüyor.Sadece tahmin.Allah razı olsun.Yüreğine sağlık

Üst Alt