Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

tecavüzün cezası

sinansuv

New member
Şeriate göre tecavüzün cezası nedir. Hafifletici nedeni olabilirmi.
Bildiğim kadarıyla bekar kişi zina yaparsa cezası falakadır. Evli kişinin zinası ölümdür, tabiki 4 kişinin şahitliğiyle.
Kanunların cezalandiramadığı bu suçlulara biz hak ettikleri cezayı versek Allah c.c. katında suçlu olurmuyuz.

TahtaBacak

New member
Şeriate göre tecavüzün cezası nedir. Hafifletici nedeni olabilirmi.
Bildiğim kadarıyla bekar kişi zina yaparsa cezası falakadır. Evli kişinin zinası ölümdür, tabiki 4 kişinin şahitliğiyle.
Kanunların cezalandiramadığı bu suçlulara biz hak ettikleri cezayı versek Allah c.c. katında suçlu olurmuyuz.

Öncelikle ben burada iki kavram karışmış bunları ayırmak gerek : Zina ile tecavüz farklı şeylerdir. Zina iki insanın kendi istekleri ile helal olmayan yollardan beraber olmaları iken, tecavüzde bir tarafın rızası olup, diğer tarafın yoktur.

Zina için :

NİSÂ SÛRESİ
(15) kadınlarınızdan fuhuş (zina) yapanlara karşı içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar şahitlik ederlerse, o kadınları ölüm alıp götürünceye veya Allah onlar hakkında bir yol açıncaya kadar kendilerini evlerde tutun (dışarı çıkarmayın).

NİSÂ SÛRESİ
(24) (Savaş esiri olarak) sahip olduklarınız hariç, evli kadınlar (da size) haram kılındı. (Bunlar) üzerinize Allah'ın emri olarak yazılmıştır. Bunların dışında kalanlar ise, iffetli yaşamak ve zina etmemek şartıyla mallarınızla (mehirlerini verip) istemeniz size helal kılındı. Onlardan (nikahlanıp) faydalanmanıza karşılık sabit bir hak olarak kendilerine mehirlerini verin. Mehir belirlendikten sonra, onunla ilgili olarak uzlaştığınız şeyler konusunda size günah yoktur. Şüphesiz ki Allah (her şeyi) hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

NİSÂ SÛRESİ
(25) Sizden kimin, hür mü'min kadınlarla evlenmeye gücü yetmezse sahip olduğunuz mü'min genç kızlarınızdan (cariyelerinizden) alsın. Allah sizin imanınızı daha iyi bilir. Hepiniz birbirinizdensiniz. Öyle ise iffetli yaşamaları, zina etmemeleri ve gizli dost tutmamaları halinde sahiplerinin izniyle onlarla evlenin, mehirlerini de güzelce verin. Evlendikten sonra bir fuhuş yaparlarsa, onlara hür kadınların cezasının yarısı uygulanır. Bu (cariye ile evlenme izni), içinizden günaha düşmekten korkanlar içindir. Sabretmeniz ise sizin için daha hayırlıdır. Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

NÛR SÛRESİ
(2) Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurun. Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah'ın dini(nin koymuş olduğu hükmü uygulama) konusunda onlara acıyacağınız tutmasın. Mü'minlerden bir topluluk da onların cezalandırılmasına şahit olsun.

NÛR SÛRESİ
(3) Zina eden erkek ancak, zina eden veya Allah'a ortak koşan bir kadınla evlenir. Zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya Allah'a ortak koşan bir erkek evlenir. Bu mü'minlere haram kılınmıştır.

NÛR SÛRESİ
(4) Namuslu kadınlara zina isnat edip sonra da dört şahit getiremeyenlere seksen değnek vurun. Artık onların şahitliğini asla kabul etmeyin. İşte bunlar fâsık kimselerdir.

Tecavüzle ilgili Kuran-ı Kerim'de açıklayıcı bir ayet daha bulamadım, inceleyip bilgi vermeye çalışacağım

sinansuv

New member
Allah c.c. razı olsun kardeş. ben tecavuzle zinayı ayrı yazdımda senin tekrar belirtiğin iyi olmuş.

Neredeyse hergün haberlerde bir tecavüz haberi alıyoruz. Üstelik bunlar çok daha dehşet şekilde örgeğin yetimhanediki 16 yaşındaki kızı kandırıp ,evli ve 3 çocuk babası olan biri tarafında defalarca tecavuz ediyor. Amac kızı fuhşa alıştırmak.
Dünde 17 aylık bebeğe tecavuz haberi vardı. 17 yaşıda değil aylık.
üstelik ben bu tip haberleri almamak için bazı kanalların haberlerine bakmıyorum . bu halde ben bukadar biliyorsam kim bilir daha neler var.
sizi bilmem ama benim kan beynime sıçrıyor.
Bence biz inaçlı insanlarda çevremize çok duyarsıs davranıyoruz. Adam sokak ortasında kızı dövüyor aman karışma diyorlar. O 16 yaşındaki kıza tecavüz eden adamın hiç mi sağlam komşusu yoktuda kız defalarca tecavüz edildikten sonra kaçıyorda kendi cesaretiyle kurtuluyor. Ayrıca adamın evinde 2 daha küçük kız var. İyiler kütüler kadar cesur olsaydı kötüler daha az olurdu.

Zaten insanlar iki bacak arası ve iki dudak arası yüzünden cehennemi dolduracak.

Üst Alt