Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tarihimize İhanetimiz 2 ( alfonzoloq )

alfonzoloq

New member
Vesselam

Bir başka yorum yazısı ile karşınızdayım

Yine yazacaklarıma katılıp katılmamak sizlerin ellerinde

Bunlar sadece kişisel görüşlerim.....

...Gerekçe 1...

Abdülhamit Han Gibi bir siyasi Dehanın bize yeterince tanıtılamaması : O ki balkan milletlerini bir birine düşürerek Onların Osmanlı devletine karşı Bağımsızlık mücadelesine girmesini bir süre engellemiştir...

Bunu şöyle başarmıştır : Ortodoks olan Yunanlıların Fener de bulunan Fener Rum Patrikhanesinin karşısına bir gecede demirden Bulgar kilisesi kurarak onların bir birleri ile din savaşlarına girmelerini sağlamış ve Balkanları Bir süre daha elinde tutabilmiştir...

Bulgar kilisesi .................... Fener rum kilisesi
bulgar_kilise_genel.jpg
sayfa1261.gif

... Gerekçe 2...

Emre Kongar Adlı şahsiyet Türklerin İslamiyeti kılıç zoru ile kabul ettiklerini İddaa ediyor ( kitabı okumadım tam anlamı ile netten okuduğum kadarı ile öyle yazmış)

Emre Kongar Galiba tarihimize bakmamış ya da kendi benliğini iyi tanımıyor : TÜRK MİLLLETİ ne zaman esaret altına girme tehlikesi yaşasa ya da benliğini kaybetme tehlikesi yaşasa göç etmiştir..

( ör : kavimler göçü)

Türklerin talaş savaşında : islam devletinin çinlilerle savaşmsından dolayı DÜŞMANIMIN DÜŞMANI DOSTUMDUR düşüncesi ile onlara savaşta yardım etmiş ve yakınlaşma sonucu bir kısmı müslüman olmustur ( karluklar)

Bu kitabı yazan şahsiyetin zihniyetine ne demeli ? Yukarda yazdığım bilgiye bile tam alamı ile kavrayamayan şahsiyetin Tarihle ilgili bir kitap yazmasına ne demeli size bırakıyorum....

... Gerekçe 3 ....

Kitaplarımızda ilk mikrop teorisini orata atan louis pasteur olduğu söylenir ancak ilk mikrop teorisini : Besyüz yil önce ortaya atan alim Aksemsettin'dir ...

AKŞEMSETTİN Hz. kitabında : İnsan vücudunda öyle haşeratlar vardır ki bunları bizim Göz melaikelerimiz Algılayamadığından göremeyiz....

TARİHİMİZE İHANETİMİZ SERİSİNİ BİLGİLERİ BULDUKÇA YENİDEN KARŞINIZDA OLMAYA ÇALIŞACAĞIM

not : Tarihimze ihanetimize 1 de bir çok kişi kopyalayıp benim diye yayımladığından dolayı bu iki yazınında telif ücretleri tarafımca satın alınmıştır..

alıntı yapan arkadaşlar yazının altına

Yazar : ahmet beliktay yazarlarsa sorun olmayacağı kanaatindeyim...

Bilgi hırsızlığı günahtır

Üst Alt