Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tanrı'nın Sevgisi

havari_7

New member
Denemekten, çabalamaktan yorulup cesaretin kırıldığında, bil ki...
TANRI ne kadar uğraştığını görüyor.

Kalbin taş kesilecek kadar ağladığında, bil ki...
TANRI döktüğün gözyaşlarını sayıyor.

Hayatın durduğunu, zamanın aleyhine işlediğini düşündüğünde, bil ki...
TANRI seni izliyor.

Hayallerin yıkılmış, umudun kalmamış ve kendi kendine neden böyle olduğunu soruyorsan, bil ki...
TANRI cevabını biliyor.

Hiç neden yokken içinde tuhaf bir huzur hissettiğinde, bil ki...
TANRI sana fısıldıyor.

Bütün işlerin yolunda gidiyor ve teşekkür etmek için her an bir nedenin daha oluyorsa, bil ki...
TANRI seni kolluyor.

Bütün kalbinle dilediğin şey sonunda gerçek olduysa, bil ki..
TANRI sana gülümsüyor.

Nerede olursan ol, ne düşünürsen düşün, ne yaparsan yap...
TANRI biliyor........................................

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Tanrı kim? Tanrı= tapınılan herhangi bir mabud/ilahtır. Bu İsa da olabilir, heykelcikler de olabilir, inek de olabilir hatta nehire bile tanrı diye tapınanlar var (yuvarlak :D) dünyamızda. Peki havari7, senin burda kastettiğin tanrı kim/ne?

havari_7

New member
Kim ne derse desin Tanrı birdir O herşeyi bilen ve yaratandır. Benim kastettiğim Tanrı hepimizin inandığı ve taptığı Tanrı'dır kardeşim. Çünkü başka Tanrı yoktur.

mistik_cadi

New member
havari_7' Alıntı:
Denemekten, çabalamaktan yorulup cesaretin kırıldığında, bil ki...
TANRI ne kadar uğraştığını görüyor.

Kalbin taş kesilecek kadar ağladığında, bil ki...
TANRI döktüğün gözyaşlarını sayıyor.

Hayatın durduğunu, zamanın aleyhine işlediğini düşündüğünde, bil ki...
TANRI seni izliyor.

Hayallerin yıkılmış, umudun kalmamış ve kendi kendine neden böyle olduğunu soruyorsan, bil ki...
TANRI cevabını biliyor.

Hiç neden yokken içinde tuhaf bir huzur hissettiğinde, bil ki...
TANRI sana fısıldıyor.

Bütün işlerin yolunda gidiyor ve teşekkür etmek için her an bir nedenin daha oluyorsa, bil ki...
TANRI seni kolluyor.

Bütün kalbinle dilediğin şey sonunda gerçek olduysa, bil ki..
TANRI sana gülümsüyor.

Nerede olursan ol, ne düşünürsen düşün, ne yaparsan yap...
TANRI biliyor........................................

işte bu yüzden çok seviyorum, hristiyanlığı.. :) :) :) :)

Aysegul

New member
işte bu yüzden çok seviyorum, hristiyanlığı..

ateist olmaktan vazgeçtin yani...:rolleyes:

Aysegul

New member
İnşallah müslüman olursunda neler kaybettiğinin farkına varırsın...Allah bu cuma gününün yüzü suyu hürmetine sana yardımcı olsun inşallah

mistik_cadi

New member
Aysegul' Alıntı:
İnşallah müslüman olursunda neler kaybettiğinin farkına varırsın...Allah bu cuma gününün yüzü suyu hürmetine sana yardımcı olsun inşallah

:) :) :) :) sen gerçeği görürsün umarım

Aysegul

New member
mistik_cadi' Alıntı:
:) :) :) :) sen gerçeği görürsün umarım

Ben her sorumun yanıtını buldum...Etrafmdakilere mantıklı bir açıklama getirebiliyorum...Ama sen bir çok insanın neden öldüğünü ...Mesela Dünyadaki oksijen oranı %21 dir %22 olsa bütün insanlar boğularak öleceğini,%20 olsa yanarak öleceğini...Aynı şekilde güneş 1 cm önde olsa doğanın dengesi bozulacağını...Aslında burasının bizim için bir imtihan yeri olduğunu hala görmemkte ısrar ediyorsun...

havari_7

New member
Aysegul' Alıntı:

Ayşegül hanım eşiniz sizden başka birisiyle evlenip üstünüze kuma getirdiğinde yine aynı şeyleri düşünürmüsünüz?

Enes S.

New member
havari_7;
Ne alaka şimdi, Ayşegül hanıma sorduğun soru? Kaybettiğini düşününce tepki moduna girerek konu dışına mı çıkıyorsun?

mistik_cadi

New member
Aysegul' Alıntı:
Ben her sorumun yanıtını buldum...Etrafmdakilere mantıklı bir açıklama getirebiliyorum...Ama sen bir çok insanın neden öldüğünü ...Mesela Dünyadaki oksijen oranı %21 dir %22 olsa bütün insanlar boğularak öleceğini,%20 olsa yanarak öleceğini...Aynı şekilde güneş 1 cm önde olsa doğanın dengesi bozulacağını...Aslında burasının bizim için bir imtihan yeri olduğunu hala görmemkte ısrar ediyorsun...

Aysegul, söz ettiğin oksijen oranları konusunda herhangi bir bilgim yok, sözlerini doğru kabul ederek cevap veriyorum...

eğerki o oranlar daha farklı olsaydı(%22, %20) dünyada hayat olmazdı. oranlar uygun olduğu için burdayız;) yani ne boğulur, ne yanardık... yada metabolizmamız oranlara uygun şekilde evrimleşmiş olurdu..
son olarak, dünyanın yörüngesi elips şeklindedir. yani güneşe yaklaşır/uzaklaşır...

Aysegul

New member
mistik_cadi' Alıntı:
Aysegul, söz ettiğin oksijen oranları konusunda herhangi bir bilgim yok, sözlerini doğru kabul ederek cevap veriyorum...

eğerki o oranlar daha farklı olsaydı(%22, %20) dünyada hayat olmazdı. oranlar uygun olduğu için burdayız;) yani ne boğulur, ne yanardık... yada metabolizmamız oranlara uygun şekilde evrimleşmiş olurdu..
son olarak, dünyanın yörüngesi elips şeklindedir. yani güneşe yaklaşır/uzaklaşır...

işte bu cevabını iyi oku...Herşey bizim yaşamamız için hazırlanmış bir ortam sence tesadüfmü

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
mistik_cadi' Alıntı:

tabiadat zeka yüklemek ne kadar mantıklı? çünkü tabiat iradeyle hareket eden bir yer değil, ve üstelik bir beyne sahip değil, ve insan oğlunun tanık olduğu bir evrimde yok üztelik, bizim görmediğimiz birşeye inandığımızı iddia eden ataistler görmedikleri evrime nasıl inanıyorlar. size okulda snırım azcıkta olsa biyoloji anlatmışlardır , o biligileri gözden geçirin bir canlılar evrim geçiremicek kadar mükemmel ve bir birinden kopuklardır..

Üst Alt