Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tahhiyat, Allahumma salli ve barik duaları (namaza başladım)

peacelennon

New member
ey mülsman kardeşler namaza başlamak istiyorum ama bu duaları bulamıyorum. cuma namazına gitmek istiyorum vakit daralıyor. şafii mezhebine göre yazarsanız Allah sizden razı olsun derim. yardım edin lütfen :(
bir de şafii mezhebine göre diyelim bilen çıkmadı cuma namazını kaçırmak istemiyorum hanefii mezhebine göre okusam bu defalık bir şey olur mu?? yardımedin dostlar

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ey mülsman kardeşler namaza başlamak istiyorum ama bu duaları bulamıyorum. cuma namazına gitmek istiyorum vakit daralıyor. şafii mezhebine göre yazarsanız Allah sizden razı olsun derim. yardım edin lütfen :(
bir de şafii mezhebine göre diyelim bilen çıkmadı cuma namazını kaçırmak istemiyorum hanefii mezhebine göre okusam bu defalık bir şey olur mu?? yardımedin dostlar

Arp03.jpg

Sübhâneke

dinlemek için ;TIKLAYIN;

Sübhânekellâhümme ve bi hamdik ve tebârakesmük ve teâlâ ceddük (ve celle senâük) ve lâ ilâhe gayrük.

NOT: Parantez icinde yazili olan kisim sadece cenaze namazi kilarken okunacak.

Ey Allahım! Seni noksanlıklardan tenzîh eder. Bütün kemâl sıfâtlarıyla tavsif ederim. Sana hamd ederim. Senin ismin yücedir. (Ve senin şânın her şeyin üstündedir)[11]. Senden başka ilâh yokdur.

--------------------------------------------------------------------------------

Arp04.jpg

Ettehıyyâtü
dinlemek için ;TIKLAYIN;

Ettehiyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayyibât. Esselâmü aleyke eyyühen-Nebiyyü ve rahmetullâhi ve berekâtüh, Esselâmü aleynâ ve alâ ibâdillâhis-Sâlihîn. Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlüh.

KISACA MÂNÂSI

Dil ile, beden ve mal ile olan ibâdetlerin hepsi yalniz Allâhu Teâlâ'yadir. Ondan baskasina ibâdet olmaz.
Ey mertebesi yüce olan Nebî "Muhammed"! Allah'in rahmeti ve bereketleri ile selâm ve selâmetlik Sana olsun!
Selâm ve selâmetlik bizim üzerimize ve Allâh'in iyi kullarina olsun!
Sahadet ederim ki: Allâh'tan baska Ilâh yoktur; yine sahadet ederim ki; Muhammed O'nun kulu ve rasûlü "elçisi

--------------------------------------------------------------------------------

Arp05.jpg

Allahümme Salli

dinlemek için ;TIKLAYIN;

Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ Ibrâhime ve alâ âli Ibrâhim. Inneke hamîdün mecîd.

Ey Allahım! İbrâhîme “aleyhisselâm” ve âline rahmet etdiğin gibi, (Efendimiz) Muhammede “aleyhisselâm” ve âline de rahmet eyle. Muhakkak sen hamîd ve mecîdsin.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net

Arp06.jpg

Allahümme Bârik

dinlemek için ;TIKLAYIN;

Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârekte alâ Ibrâhime ve alâ âli Ibrâhim. Inneke hamîdün mecîd.

Ey Allahım! İbrâhîme “aleyhisselâm” ve âline bereketler ihsan etdiğin gibi, (Efendimiz) Muhammede “aleyhisselâm” ve âline de bereketler ihsan eyle. Muhakkak sen hamîd ve mecîdsin.

Arp07.jpg

Rabbenâ Duâsı

dinlemek için ;TIKLAYIN;

Rabbenâ âtinâ fid'dünyâ haseneten ve fil'âhireti haseneten ve kinâ azâbennâr.

Yâ Rabbî! Dünyâda ve âhıretde bize iyilikler ver ve bizi nârın (ateşin) azâbından koru. Ey merhametlilerin en merhametlisi, senin rahmetinle...

Arp08.jpg

Rabbenâğfirli Duâsı

Rabbenagfirli velivalideyye velil müminine yevme yegumul hisab.

dinlemek için ;TIKLAYIN;

nesteinuke.jpg

Kunût Duâsı

dinlemek için ;TIKLAYIN;

Allahümme innâ nesteînüke ve nestagfirüke ve nestehdîke ve nü'minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsnî aleykel-hayra küllehü nesküruke ve lâ nekfüruke ve nahleu ve netrukü men yefcüruk.

Ey Allahım! Biz senden yardım dileriz. Sana istiğfar ederiz. Senden hidâyet isteriz. Sana îmân ederiz. Sana tevbe ve sana tevekkül ederiz. Bütün hayrlarla seni överiz. Sana (ni’metlerine) şükreder, küfrân-ı ni’met etmeyiz. Sana karşı fısk ve fücur edeni atar ve terk ederiz.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net

Kunût Duâsı

kenagbudu.jpg

dinlemek için ;TIKLAYIN;

Allahümme iyyâke na’büdü ve leke nüsallî ve nescüdü ve ileyke nes’â ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık

Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. Ibadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kâfirlere ve inançsızlara ulaşır.

İmam Şafiî, mısr-i cami'yi Cuma'nın edasının şartları arasında saymamış, hür erkeklerde kırk kişinin yaz ve kış göçmemek üzere ikamet ettikleri her köyde Cuma namazı kılınır, demiştir. Bununla beraber cemaatın kırk erkekten aşağı olmamasını da şart koşmuştur ki, bu sayıdan aşağı olan cemaatle Cuma kılınamayacağı kanaatindedir. Kısaca ifade etmek gerekirse denilebilir ki İmam Şafii'ye göre Cuma'nın eda edilebilmesi için oldukça cemaatli ve güvenli bir yer şarttır.

ve nasıl kılınıcağını biliyorsunuzdur sanırım diğer namazları nasıl kılıyorsanız aynı şekilde...

Üst Alt