Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sus Gönlüm.

berfut

New member
Sus gönlüm.
Çok dile getirme.
Sen dile getirdikçe gönlün daha da coşuyor, daha meraklanıyor ve beklemek daha da zorlaşıyor.

Sus gönlüm.Çok laf etme.Az söyle ki işimiz olgunlaşsın.

Az söyle ki Hakka karşı yanlış kelam çıkmasın.

Sus gönlüm.Bir elif miktarı sus.Az kaldı bahara.Dayan gönlüm.

Denizin içinde meydana gelen görünmeyen dalgalar gibi yüreğin biliyorum.

Beklemekten başka çare olsaydı,seni durdurmazdım...İnan bana... Ama yok.Başka çare yok.

Unutma ki ilaç bile beklemeden tesir etmez, çiçek bile vakti gelmeden önce açmaz...

Sus gönlüm.Bu kışın bahara dönünceye kadar.

Bu gece gündüz oluncaya kadar.Uzak yollar yakınlaşıncaya kadar.

Bu sıkıntının ardından ferahlık gelinceye kadar.

Ve yüzümüz vuslat gözyaşlarıyla ıslanıncaya kadar sus...

Sus gönlüm.Seni senden daha iyi bilen Rabbinin hükmü vuk'u buluncaya kadar.

Senin nasibin sana ulaşıncaya kadar,ulaşmayanlarınsa senin nasibin olmadınığını anlayana kadar sus...

Sus gönlüm.Onun geleceğini görünceye kadar.

Acının bala dönüştüğünü farkedinceye kadar.

Onun gönlünün senin gönlüne muhabbet düğümüyle bağlandığını görünceye kadar.

Sus gönlüm.Sebepler var edilinceye kadar.

Bahaneler oluşuncaya,birbirimizin nasibi oluncaya kadar sus.

Sus gönlüm.Bütün bu susmalarına karşılık her şeyin hayırlısının olacağına inanarak sus.

Sus gönlüm.Her susuşun bir cevap olsun.Her susuşun,sabrın olsun.

Her susuşun,duan olsun.İçten yakarışının adı olsun,susuşun.

Bekleyişinin.umut edişinin,inancının,sevdiğinin vurgusu olsun,susuşun.

gulya

New member
Duygulara Tercuman Olan Bi Siir Allah Razi Olsun

Z

zeynep_hearty

Guest
Sus gönlüm.

Bekleyişinin.umut edişinin,inancının,sevdiğinin vurgusu olsun,susuşun.

harika bir şiir ve harika bir paylaşım ..rabbim razı olsun ..selam ve dua ile...

Azra

New member
:sus gönlüm:

:sus gönlüm:

Sus gönlüm.Çok dile getirme.Sen dile getirdikçe gönlün daha da coşuyor,
daha meraklanıyor ve beklemek daha da zorlaşıyor.
Sus gönlüm.Çok laf etme.Az söyle ki işimiz olgunlaşsın.
Az söyle ki Hakka karşı yanlış kelam çıkmasın.
Sus gönlüm.Bir elif miktarı sus.Az kaldı bahara.Dayan gönlüm.
Denizin içinde meydana gelen görünmeyen dalgalar gibi yüreğin biliyorum.
Beklemekten başka çare olsaydı,seni durdurmazdım…İnan bana…
Ama yok.Başka çare yok.
Unutma ki ilaç bile beklemeden tesir etmez,
çiçek bile vakti gelmeden önce açmaz…
Sus gönlüm.Bu kışın bahara dönünceye kadar.
Bu gece gündüz oluncaya kadar.Uzak yollar yakınlaşıncaya kadar.
Bu sıkıntının ardından ferahlık gelinceye kadar.
Ve yüzümüz vuslat gözyaşlarıyla ıslanıncaya kadar sus…
Sus gönlüm.Seni senden daha iyi bilen Rabbinin hükmü vuk’u buluncaya kadar.
Senin nasibin sana ulaşıncaya kadar,ulaşmayanlarınsa
senin nasibin olmadınığını anlayana kadar sus…
Sus gönlüm.Onun geleceğini görünceye kadar.
Acının bala dönüştüğünü farkedinceye kadar.
Onun gönlünün senin gönlüne muhabbet düğümüyle bağlandığını görünceye kadar.
Sus gönlüm.Sebepler var edilinceye kadar.
Bahaneler oluşuncaya,birbirimizin nasibi oluncaya kadar sus.
Sus gönlüm.Bütün bu susmalarına karşılık her şeyin hayırlısının olacağına inanarak sus.
Bekleyişinin.umut edişinin,inancının,sevdiğinin vurgusu olsun,susuşun..

alıntı

B

beyaz_ýþýk

Guest
Sus gönlüm.Seni senden daha iyi bilen Rabbinin hükmü vuk’u buluncaya kadar

bali-kocakurt

New member
Sus Gönlüm. Bir Elif Miktarı Sus !!!

Sus Gönlüm. Bir Elif Miktarı Sus !!!

Sus Gönlüm. Bir Elif Miktarı Sus
Çok dile getirme. Sen dile getirdikçe gönlün daha da coşuyor,daha meraklanıyor ve beklemek daha da zorlaşıyor.
Sus gönlüm. Çok laf etme. Az söyle ki işimiz olgunlaşsın.Az söyle ki Hakka karşı yanlış kelam çıkmasın.
Sus gönlüm. Bir elif miktarı sus. Az kaldı bahara. Dayan gönlüm. Denizin içinde meydana gelen görünmeyen dalgalar gibi yüreğin biliyorum. Beklemekten başka çare olsaydı,seni durdurmazdım...İnan bana...Ama yok. Başka çare yok. Unutma ki ilaç bile beklemeden tesir etmez,çiçek bile vakti gelmeden önce açmaz...
Sus gönlüm. Bu kışın bahara dönünceye kadar. Bu gece gündüz oluncaya kadar. Uzak yollar yakınlaşıncaya kadar. Bu sıkıntının ardından ferahlık gelinceye kadar. Ve yüzümüz vuslat gözyaşlarıyla ıslanıncaya kadar sus...
Sus gönlüm. Seni senden daha iyi bilen Rabbinin hükmü vuk'u buluncaya kadar.

Sus gönlüm. Bütün bu susmalarına karşılık her şeyin hayırlısının olacağına inanarak sus.
Sus gönlüm. Her susuşun bir cevap olsun. Her susuşun,sabrın olsun. Her susuşun,duan olsun. İçten yakarışının adı olsun,susuşun. Bekleyişinin. umut edişinin,inancının,özlediğin şeylerin vurgusu olsun,susuşun..

gizemli

New member
Hadis-i şerif

"Sözü çok olanın hatası çok olur." (Ebu Nuaym)

“Sözünden arta kalanı tutana, malından arta kalanı infak edene müjdeler olsun.” (Bezzar)

Paylaşım için Allah(c.c) razı olsun kardeşim...

Ays

New member
Susuşlar... Her susuşun vardır elbet bir sebebi...hayadır sebebi, Allah' a karşı yanlış kelam çıkmasındır sebebi...Tüm susmaların hediyesi olarak bizi en iyi bilenin hakkımızda en hayırlısını vereceğine inanarak susmak, sonu hüzün olsa bile Yaradanın vereceği hükmün en doğrusu olacağını bilerek susmak...

ayýþýðý

New member
SuS GöNlÜüM SuS...

SuS GöNlÜüM SuS...

Sus gönlüm,,

Sus gönlüm. Çok dile getirme. Sen dile getirdikçe gönlüm daha çok coşuyor, dahada meraklanıyor ve beklemek dahada zorlaşıyor…

Sus gönlüm. Çok laf etme. Az söyleki işimiz olgunlaşsın. Az söyleki Hak’ka karşı yanlış kelam çıkmasın.

Sus gönlüm. Bir elif miktarı sus. Az kaldı bahara. Dayan gönlüm. Denizin içinde meydana gelen görünmeyen dalgalar gibi yüreĝini biliyorum. Beklemekten başka care olsaydı, seni durdurmazdım… Inan bana… Ama yok.
Başka care yok. Unutma ki ilaç bile beklemeden tesir etmez, çiçek bile vakti gelmeden once açmaz…

Sus gönlüm. Bu kışın bahara dönünceye kadar. Bu gece gündüz oluncaya kadar. Uzak yollar yakınlaşıncaya kadar. Bu sıkıntının ardından ferahlık gelinceye kadar. Ve yüzümüz vuslat gözyaşlarıyla ıslanıncaya kadar sus…

Sus gönlüm. Seni senden daha iyi bilen Rabbinin hükmü vuk’u buluncaya kadar. Senin nasibin sana ulaşıncaya kadar, ulaşmayanlarınsa senin nasibin olmadıĝını anlayana kadar sus...

Sus gönlüm. Onun geleceĝini görünceye kadar. Acının bala dönüştüĝünü farkedinceye kadar. Onun gönlünün senin gönlüne muhabbet düĝümüyle baĝlandıĝını görünceye kadar...

Sus gönlüm. Sebepler var edilinceye kadar. Bahaneler oluşuncaya, birbirimizin nasibi oluncaya kadar sus...

Sus gönlüm. Bütün bu susmalarına karşılık her şeyin hayırlısının olacaĝına inanarak sus..

Sus gönlüm. Her susuşun bir cevap olsun. Her susuşun, sabrın olsun. Her susuşun, duan olsun. Içten yakarışının adı olsun, susuşun. Bekleyişinin, umut edişinin, inancının, sevdiĝinin vurgusu olsun, susuşun...

Sus gönlüm.!!!

arzuhal

New member
Sus gönlüm,,susmaz ki,
sustugunu sanırsın ama o yine sessiz sessiz ağlar be kuzenim...

"En güzel duamızı dilimiz yokken yaptık.
Öyle ki duaya dönmeyen dilimizin
suskunluğunu dua kabul edip bize
dua edebilen bir dil verdi Rabbimiz.
Ben susuyorum, sen de sus ki,
iyiliğimizi yine O söylesin.
Söz bakışı bulandırır ..."

çok hoştu ama ellerine yürreğine sağlık sevgili kuzenim...

seni çok seven kuzenin..:)

istanbluerdem

New member
emegıne yuregıne saglık kardesım

cok fazla konuspda senı ahmak sanacaklarına ızın verecegıne konusmayıp susda senı delı sanmalarına ızın ver delı olmak ahmak olmakdan cok daha iyidir
(selam_la_baslamıtı & erdem) :D:D

ayyüzlü

New member
Sus Gönlüm

Sus Gönlüm

10le9en4.png

sparkle_divider.gif
sparkle_divider.gif
sparkle_divider.gif

Sus gönlüm,,
Sus gönlüm. Çok dile getirme. Sen dile getirdikçe gönlüm daha çok cosuyor, dahada meraklaniyor ve beklemek dahada zorlasiyor…
Sus gönlüm. Çok laf etme. Az söyleki isimiz olgunlassin. Az söyleki Hak’ka karsi yanlis kelam çikmasin.
Sus gönlüm. Bir elif miktari sus. Az kaldi bahara. Dayan gönlüm. Denizin içinde meydana gelen görünmeyen dalgalar gibi yüreĝini biliyorum. Beklemekten baska care olsaydi, seni durdurmazdim… Inan bana… Ama yok.
Baska care yok. Unutma ki ilaç bile beklemeden tesir etmez, çiçek bile vakti gelmeden once açmaz…
Sus gönlüm. Bu kisin bahara dönünceye kadar. Bu gece gündüz oluncaya kadar. Uzak yollar yakinlasincaya kadar. Bu sikintinin ardindan ferahlik gelinceye kadar. Ve yüzümüz vuslat gözyaslariyla islanincaya kadar sus…

Sus gönlüm. Seni senden daha iyi bilen Rabbinin hükmü vuk’u buluncaya kadar. Senin nasibin sana ulasincaya kadar, ulasmayanlarinsa senin nasibin olmadiĝini anlayana kadar sus...
  • Sus gönlüm. Onun geleceĝini görünceye kadar. Acinin bala dönüstüĝünü farkedinceye kadar. Onun gönlünün senin gönlüne muhabbet düĝümüyle baĝlandiĝini görünceye kadar...

• Sus gönlüm. Sebepler var edilinceye kadar. Bahaneler olusuncaya, birbirimizin nasibi oluncaya kadar sus...

• Sus gönlüm. Bütün bu susmalarina karsilik her seyin hayirlisinin olacaĝina inanarak sus..

Sus gönlüm. Her sususun bir cevap olsun. Her sususun, sabrin olsun. Her sususun, duan olsun. Içten yakarisinin adi olsun, sususun. Bekleyisinin, umut edisinin, inancinin, sevdiĝinin vurgusu olsun, sususun...
Sus gönlüm.!!

MekSeLina

New member
Söylenecek hiçbir şeyin yoksa, susmaya ne dersin?

Söyleyecek sözü olanları dinlemeye, anlamaya ne dersin?

Kitap sayfalarının arasında dolaşmaya...

Kâinatı okumaya...

Suratını okşayan rüzgârı, saçlarını ıslatan yağmur damlasını, ayaklarındaki kum tanelerini hissetmeye...

Güneşin batışını, hayata dair anlatacakları olan bir filmi, yıldızları, uzaklaşan bir gemiyi izlemeye...

Hastanedeki hastaları, cezaevlerindeki mahkûmları, kabristandaki mezar taşlarını görmeye...

Yollardaki bir taşı, bir düşeni, bir kendini kaybedeni kaldırmaya ne dersin?

Biraz düşünmeye, geçmişe, geleceğe gitmeye...

Sorular sormaya, hayata, kendine, dünyaya dair...

Kafa yormaya, hep ertelediğin konularda...

Bir cevap bulmaya, bir cevap veren bulmaya; içinden çıkamadığın problemlere dair...

Söyleyecek hiçbir şeyin yoksa, söyleyecek bir şeyi olanlardan bir şeyler öğrenmeye ne dersin?

Bugüne kadar söylenmiş sözlerin üzerinde durmaya; kiminin altını kırmızı, kiminin mavi, kiminin siyah kalemle çizmeye; kiminin üstünü çizmeye, kimine bir harf, bir kelime, bir ünlem eklemeye ne dersin?

Yeni bir şey söylemeyeceksen, daha önce söylenmiş sözleri bu kadar yüksek sesle, bu kadar kendi keşfinmiş gibi bağıra bağıra söylememeye ne dersin?

Kendini biraz hesaba çekmeye, cevaplarının doğruluğunu kontrol etmeye, hatalarını kabul etmeye...

Biraz bozmaya ezberlerini...

Biraz değiştirmeye kurduğun cümleleri...

Teslim bayrağını çekmeye...

Yeni şeyler öğrenmeye...

Yeni şeyler söylemek için susmaya...

Ama susarken de içine hiçbir ima katmadan, sadece susmaya...

Bir şey biliyormuş gibi değil.

Kâle almıyormuş gibi değil.

Kendini ağırdan satıyormuş gibi de değil.

Gümüş olan söze tercih edilesi bir altın değerinde olduğundan hiç değil...

Daha yolun başındaymış, daha öğrenecek çok şeyi varmış, söyleyecek hiç ama hiçbir şeyi yokmuş gibi susmaya...

Bir "Konuşursam yer yerinden oynar havasında" değil.

"Fırtına öncesi sessizlik" gibi de değil.

Sesini akort ediyormuş gibi hiç değil.

Söyleyecek sözü olmayan herhangi bir insan gibi...

Susmaya ne dersin?

YA HAYIRLI KONUŞ VEYA SUS...!

Üst Alt