Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sünnet ve Hadis-i Şerifleri İnkar Edenler...!!!

313

New member
Sünnet ve Hadis-i Şerifleri İnkar Edenler...!!!​

"Âllah'a itaat edin, Rasûle itaat edin ve kötülüklerden sakının" (el-Mâide, 5/92).

"Kim Rasûle itaat ederse, Allah'a itaat etmiş olur" (en-Nisâ', 4/80).

"Peygamber size ne verdiyse onu alın ve size neyi yasakladıysa ondan da sakının. Allah'tan korkun. Çünkü Allah'ın azabı çetindir" (el-Haşr, 59/7).

"Deki: Eğer Allahı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir" (Âlu İmrân, 3/31).

"Hayır, Rabbine yemin olsun ki, onlar aralarında çıkan anlaşmazlıklarda seni hakem yapıp, sonra da senin verdiğin hükme karşı içlerinde bir burukluk duymadan tam anlamıyla teslim olmadıkça iman etmiş olmazlar" (en-Nisâ, 4/65).

"Allah ve Rasûlü bir işte hüküm verdiği zaman, artık mü'min bir erkek ve kadının, o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Kim Allah'a ve Rasûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur" (el-Ahzâb, 33/36).

"O, kendiliğinden konuşmamaktadır. O'nun konuşması ancak indirilen bir vahiy iledir" (en-Necm, 53/3, 4).

"Sana Allah'ın bol nimet ve rahmeti olmasaydı, onlardan bir takımı seni saptırmaya çalışırdı. Halbuki onlar, kendilerinden başkasını saptıramazlar, sana da bir zarar veremezler. Allah sana Kitap ve Hikmeti indirmiş ve bilmediğini öğretmiştir. Allah'ın sana olan nimeti büyüktür" (en-Nisâ', 4/113).

"Âllah'a ve okuyup yazması olmayan (ümmî) Peygamber'e iman edin; o Peygamber de Allah'a ve O'nun sözlerine iman etmiştir ve ona uyun ki hidayete eresiniz" (el-A'râf, 7/158).

"Âllah ve peygamberine iman eden mü'minler peygamberlerle birlikte bir işe karar vermek için toplandıklarında, ondan izin almaksızın gitmezler" (en-Nûr, 24/62).

Mahfuz

New member
sünnete uymak FARZ! varın ötesini, inkar edeni siz düşünün!

Mahfuz

New member
evet.

peki ben bir soru sormak istiyorum. Allah Peygambere itaati emrediyor. ama O 1400 yıl önce yaşadı. bu emri şerifi yerine nasıl getireceğiz?

Aysegul

New member
Allah razı olsun güzel paylaşım

Z

zeynep_hearty

Guest
Bu konu cidden günümüz müslümanlarını ciddi anlamda bi tehlikeye sürüklüyor malesef konu hakkında sadece şunu söylemek istiyorum eğer yaradan resule söz hakkı vermemiş olsaydı bi çok ayet, deki ey Muhammet diye başlamazdı rabbim yar ve yardımcımız olsun her gün farklı bi oyunla karşı karşıya kalıyoruz aradaşıma paylaşımı için teş..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Mahfuz' Alıntı:
evet.

peki ben bir soru sormak istiyorum. Allah Peygambere itaati emrediyor. ama O 1400 yıl önce yaşadı. bu emri şerifi yerine nasıl getireceğiz?
varislerine , ilimini tamamlamış, ulema-i rasihine uyulmalıdır, olmadı ulema-ı zahiriye uyulmalıdır, uyulmıcak biri varsa oda nefsin elinin içinde olan akıl, ve mantıktır....

Enver Ýstek

metin mete
De ki, "Ben sadece Rabbime çağırırım; ve O'na hiç kimseyi ortak koşmam." 72/20

De ki "Ey halk, dinimden bir kuşku duyuyorsanız, bilesiniz ki, sizin ALLAH'tan başka taptığınız kimselere tapmam. Ben ancak, sizin canınızı alan ALLAH'a taparım. İnananlardan olmakla emrolundum." 10/104

"Yahudi veya Hristiyan olun ki doğru yolu bulasınız," dediler. De ki: "Hayır, biz İbrahim'in tektanrıcı dinine uyarız. O, ortak koşanlardan olmadı." 2/135

Ben yüzümü tümüyle, gökleri ve yeri yaratana çevirdim ve ben ortak koşanlardan değilim. 6/79

Müslüman (teslim) oldular diye seni minnet altında bırakmak istiyorlar. De ki, "Müslümanlığınızı başıma kakmayın. Aslında, sizi inanca ulaştırdığı için ALLAH sizi kendisine borçlu görür, eğer doğru kimselerseniz." 49/17

Dinlerine girmedikçe ne Yahudiler, ne de Hristiyanlar, senden hoşnut olmazlar. De ki: "Doğru yol ALLAH'ın yoludur." Sana gelen bilgiden sonra onların arzularına uyarsan ALLAH'a karşı seni savunacak ne bir dost ne de bir destekleyici bulamazsın. 2/120

Seninle tartışırlarsa, "Ben ve beni izleyenler kendimizi ALLAH'a teslim ettik," de. Kitap verilenlere ve kitap verilmeyenlere (ümmilere), "Teslim oldunuz mu," de. Teslim olurlarsa, doğruyu bulurlar. Yüz çevirirlerse, görevin sadece duyurmaktır. ALLAH kulları görür. 3/20

De ki, " ALLAH'ı seviyorsanız beni izleyin ki ALLAH da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. ALLAH Bağışlayandır, Rahimdir." 3/31

UYARAN - ÖĞÜTLEYEN VE HATIRLATAN

De ki, "Ben sizden her hangi bir ücret istemiyorum; o sizin olsun. Benim ücretim ancak ALLAH'tandır. O her şeye Tanıktır." 34/47

"Ben sizi ancak vahiy ile uyarıyorum," de. Ne var ki, sağırlar uyarıldıkları vakit çağrıyı işitmez. 21/45

De ki, "Övgü ALLAH'adır; ayetlerini size gösterecek, siz de onları tanıyacaksınız. Rabbin onların yaptığından habersiz değildir." 27/93

De ki "Ben türedi bir elçi değilim. Bana ve size ne olacağını da bilmem. Ben, ancak bana vahyedilene uyuyorum. Ben apaçık bir uyarıcıdan başka bir şey değilim." 46/9

De ki, "Ey inanan kullar, Rabbinizi sayın. Bu dünya hayatında güzel davrananlara güzellik vardır. ALLAH'ın yeri geniştir. Gerçek uğrunda direnenlerin ücreti hesapsız olarak verilecektir. 39/10

De ki, "Sizin için göklerden ve yerden kim besin sağlıyor?" De ki, "ALLAH." Öyleyse ya biz veya siz, ya doğru yoldadır, ya da açık bir sapıklık içindedir. 34/24

De ki, "ALLAH geceyi diriliş gününe kadar üzerinize sürekli kılsaydı ne dersiniz? ALLAH'tan başka hangi Tanrı size bir ışık getirebilir? İşitmiyor musunuz?" De ki, "ALLAH gündüzü diriliş gününe kadar üzerinize sürekli kılsaydı ne dersiniz? ALLAH'tan başka hangi Tanrı dinleneceğiniz geceyi size getirebilir? Görmüyor musunuz? 28/71-72

Seninle çekişirlerse de ki, "ALLAH yaptığınız her şeyi en iyi bilendir." 22/68

De ki, "Size bir saat gecikmeyecek, bir saat de erken gelmeyecek belirlenmiş bir gününüz vardır." 34/30

De ki, "Övgü ALLAH'a özgüdür. Selam (barış) da seçtiği kullarına olsun. ALLAH mı, yoksa onların ortak koştukları mı daha iyidir?" 27/59

Eğer yüz çevirirlerse de ki, "Size yeterli ölçüde bildirdim. Size söz verilen şeyin yakın mı, yoksa uzak mı olduğunu bilmem." 21/109

ISTE BU KITABULLAHIN BAHSETTIGI ITAAT

Sizin anlattiginizla bir ilgisi yok sanirim.....

Mahfuz

New member
senin yazdığın ayetlerde Allah'a iman, Allah'dan başka bir ilaha tapılmaması gerektiği, kafirler ile aramızdaki farklar anlatılıyor. sık sık teslim olmaktan bahsediliyor. O NEYİ EMRETTİ İSE TUTUN, NEYİ YASAKLADI İSE SAKININ diye emrediliyor. bu cümleden ne anlıyorsun? bana bunu söyle? O neyi EMRETTİ ise tutun neyi YASAKLADI ise sakının cümlesinden ne anlıyorsun bana bunu söyle?!

Enver Ýstek

metin mete
Mahfuz' Alıntı:
senin yazdığın ayetlerde Allah'a iman, Allah'dan başka bir ilaha tapılmaması gerektiği, kafirler ile aramızdaki farklar anlatılıyor. sık sık teslim olmaktan bahsediliyor. O NEYİ EMRETTİ İSE TUTUN, NEYİ YASAKLADI İSE SAKININ diye emrediliyor. bu cümleden ne anlıyorsun? bana bunu söyle? O neyi EMRETTİ ise tutun neyi YASAKLADI ise sakının cümlesinden ne anlıyorsun bana bunu söyle?!

Sana cevabimi vermistim galiba????

Wallken

New member
Kur'an diyor ki ben inanmayanları mahşer günü ölmeleri için dünyada bırakacağım.

Yani nasıl oluyor bu yeniden doğuş mu?

(Aliİmran'da bir yerdeydi)

Mahfuz

New member
metin mete' Alıntı:
Sana cevabimi vermistim galiba????

sen iman ile ilgili birkaç ayetten başka birşey yazmadın bana. cevap ver. kendin cevap ver. yazdığın hiçbir ayette Peygambere uymayın, hep Kur'an okuyun, sakın O'nun dediğini yapmayın gibi bir ayet var mı?!?! ama TAM AKSİNE O'na itaat edin, O NEYİ EMREDERSE TUTUN, NEYİ YASAKLARSA SAKININ deniliyor. bu ne demek Allah aşkına! hiç aklınız almıyor mu? neyi emrederse ne demek? bak ayetleri okursa tutun demiyor, neyi emrederse! ne olursa olsun! yani öl dese öleceksin, sürün dese sürüneceksin! aynen böyle! ifade gayet açık, neyi emrederse! ve neyi yasaklarsa sakının! evde yatmayacaksın dese! hiç yemek yemeyeceksin dese! hemen tutacaksın! tekrar söylüyorum bak İFADE APAÇIK! NEYİ EMREDERSE! al bunu düşün sonra söyle! ama kendi fikrini söyle...

Enver Ýstek

metin mete
Mahfuz' Alıntı:
sen iman ile ilgili birkaç ayetten başka birşey yazmadın bana. cevap ver. kendin cevap ver. yazdığın hiçbir ayette Peygambere uymayın, hep Kur'an okuyun, sakın O'nun dediğini yapmayın gibi bir ayet var mı?!?! ama TAM AKSİNE O'na itaat edin, O NEYİ EMREDERSE TUTUN, NEYİ YASAKLARSA SAKININ deniliyor. bu ne demek Allah aşkına! hiç aklınız almıyor mu? neyi emrederse ne demek? bak ayetleri okursa tutun demiyor, neyi emrederse! ne olursa olsun! yani öl dese öleceksin, sürün dese sürüneceksin! aynen böyle! ifade gayet açık, neyi emrederse! ve neyi yasaklarsa sakının! evde yatmayacaksın dese! hiç yemek yemeyeceksin dese! hemen tutacaksın! tekrar söylüyorum bak İFADE APAÇIK! NEYİ EMREDERSE! al bunu düşün sonra söyle! ama kendi fikrini söyle...

Edit by Aysegul

Aysegul

New member
Birdaha hakaret içeren bir yazınıza tanık olursam bunu Admine bildiricem haberiniz olsun...Seviyeyi koruyalım!

Üst Alt