Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şu resimi bana biri açıklarmı

Kartalbibaktý

New member
http://imgim.com/6718incir39465.jpg.

Zaten ben çok saçma olduğunu biliyorum bu resimin bi anlam ifade etmiyordo işte bi ataistle karşıya gelirsem
bunun gibi şeyler yzarsa cevap verim ben onun için sizin görüşlerinizi almak istiyorum ilim yok bende ;)

Not:telden yazmak ne zormuş öldüm

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Çocuğa cinsel istismar insan vicdanını çok derinden sarsan bir olay olmakla beraber daha ağır çirkin fiiler de vardır. Bu fiilleri yapanın insan olması, Allah'a inanmayan, asi olan, İslam ahlakı ile ahlaklanmayan insanın kainatta ne kadar çirkin fiillere alet olabileceğinin de en basit delili ve anlamak isteyen için çok önemli bir misaldir.

Resimde ki yazıda, kandi vicdanını Allah'ın merhameti ile mukayese etmeye çalışan zihniyet sadece zahiri sorgular ama gaybden hiç bir bilgisi yoktur. Gayb da, bu hâl ile alakalı hiç bir bilgiye sahip değildir. Bu nedenle sui zan eder. Çünkü ona göre sadece Dünya vardır.

Alllah'ın insanları canları, malları ve aileleri ile muhakkak imtihan edeceği Kur'ani bir hükümdür.
Bu dünyanın ve içinde olanların Allah (cc) tarafından görüldüğü hakikat ile insan tarafından da görülmesi mümkün değilidir. İnsan imtihanının gereğini yaşar ama hiç bir çirkinlik Allah'ı inkardan daha kötü değilidir ve hiç bir merhamet O'nun (cc) merhameti ile mukayese edilemez.

Üst Alt