Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Su Israf Etmeyin Diye Reklam Verenler

ruhlara

Mesajlari Onaylanacak
SU İSRAF ETMEYİN DİYE REKLAM VERENLER
ALLAHA KÜFÜR ETMEYİN DEYİN YARENLER

74-Al-i imran, Allah, rahmetini dilediğine tahsis eder ve Allah büyük lütuf sahi*bidir.

Şiir

Her geçen gün bir hata işliyorum.

Ama dersimide hata raporuna fişliyorum.

Bir daha işlememeye ant içiyorum.

Allahımda görüyordur samimiyetimi artık, affına sığınıyorum.

Rasülümüz S.A.V bile, hep dua ederdi ,Rabbim bir nefes alış verişimde dahi nefsimle başbaşa koyma beni diye, hep dua ederdi, bunu anlayana şifa gele.

Yeni anlamaya başladım bu dua nın hikmetini ,bir anlık gaflette nefis şeytanı davet ediyor kalbe, şeytan kalbe siyah bir çizik atmadan çıkmaz, bunu herkes bile.

Dervişlik halden hale geçişdir, hep yerinde kal işi değildir ,derler bu yoldan geçenlerde.

Üste yazdığım gibi, 24 saatimde, abdesli kalkanlı, zikirli kılıçlı ,olduğum hal içinde ve dün geçen günde.

İşimi yaparken bu halde, bir insan şeytan çıktı, düşmansı canice, abdes ve zikirli kalbe giremeyen şeytan, bir insan şeytan bulmuş kendince .

Bir tartışma fırtınası kopardı halince, acıdım altdan aldım anlamadı, en kötüsü Allahıma küfredenlerden oldu.

Ben benden geçmiş, beni yöneten başkası olmuş, bir baktım insan şeytana, iki gözü morarmış.

Anladımki bunu benim ellerim yapmış, kara kollara düştük, dilekçeler yazılırken, son anda şeytan bıraktı o esir insanı, barışıp, sarılıp, pişman olanlardan oldu, ve yumrukla şifayı buldu .

Sabah bu olay oldu ,öyleden sonra Rabbimin hoşuna gitmiş bu olay olacakki ,günlerce yağmayan rahmet, dünle bu gün yağdı ,yanan toprak suya doydu.

Ey reklam verenler, barajlar, göller boşalınca, suyu israf etmeyin diye, reklam serenler.

Duyun bu sözümü, reklam yapacaksanız, yağmur istiyorsanız ,lütfen şakadandahi olsa, Allaha küfür etmeyin diye reklam verin, önce siz gerçeği görün.

Ekmeğinizi yiyen işçi, sizin kapınıza pislese, siz ona ekmek değil, su vermezsiniz, hatta döversiniz.

Allah kendisine küfür edenleri, depremle dövdü anlamadılar, şimdide susuzlukdan, boğazları kurusunda,küfür yapmaya belki diyor ,halleri kalmaz.

Siz bilirsiniz Allaha küfür edenler, kendi düşenler, bu dünyada pişmanlığa imkan var ,ama dilerim son noktaya varıpta, geç kalan pişmanlardan olmazsınız, cenazesini kılmak haram,sınıfına dilerim girmezsiniz.

Üst Alt