Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şu an okumakta olduğunuz kitabın adı resmini ifade eder misiniz?

Asya

New member
en son okuduğunuz ya da şu an okumakta olduğunuz kitabın adını ve kapak resmini yazıp buraya ekler misiniz?
bakalım kim ne okuyor?

Aysegul

New member
merhaba buradan belirteyim ben moderatörlk görevini bıraktım...Mesaj kutunuz dolmuş:D ...reyyan kardeşim inşallah bu konuyu anket bölümüne taşıyacaktır

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH

AKIL OYUNLARI(sylvia nasar)....filmini izlemiştim ama kitabı daha sürükleyici..tavsiye ederim..dahi olmamak için hiçbir sebebiniz yok aslında:)

alikaya

New member
3_612969.jpg

kitabın önsözü:
İki bin yıldan fazla bir süre bıyunca, Batı düşüncesine yön veren düşünürler, Platon'dan Newton'a kadar, doğanın bir Yaratıcı tarafından yaratıldığını kabul ettiler. Ancak, on dokuzuncu yüzyılın sonunda bazı bilim adamları bunu reddettiler. Charles Darwin'in doğal ayıklanmayla mümkün ayıklanmayla mümkün olduğunu söylediği evrim teorisiyle tüm evren kendi kendine meydana gelmiş ve kendi kendine devam eden bir makine olarak düşünülmeye başladı.

Bir matematikçi, bir biyokimyacı ve bir bilim felsefecisinin hazırladığı bu çalışma, evrenin yüksek bir bilinçle tasarlandığını yeniden gözler önüne seriyor. Pozitivist bilimlerin ''kör bir tesadüfe'' bağladığı evren fikrinin karşısına, tasarlanmış evren fikrini çıkarıyorlar. Hayatımızdaki tüm olguların sadece tesadüf olduğunu söyleyen bilim karşısında, evrenin tasarlanmış olduğu fikri, aynı zamanda insan yaşamına da tasarım içindeki o çok güzel değerini iade ediyor.

Bu kitap, yüzyıllar boyunca, ''tesadüfen oluşan'' evren fikriyle teolojinin derin görülerinden kendini mahrum bırakmış bilime, tasarımın inceliğini gözler önüne sererek, Yaratıcı'yı düşünmek için yeni bir olanak sağlıyor. Yazarlar aynı zamanda, evrendeki işaretlerin bizi evrenin Yaratıcı'sına götürebilmesi için de okura yol işaretleri veriyor.

hasret

New member
iiVxwVx.jpg

bende kozmik bilim ve bilinçte yaşam enerjısı isimli kitabı okuyorum...

kitapta enerjı, aura, şakra,sular,taşlar,burçlar, renkler,bitkiler,kokular,krıstaller,pıramıtler,bıo enerjı,beyin gücü,yogunlaşma, parapsıkolojı, kuantum fiziği, İlahi hükümler, noktalarla tedavi, ...
bu konular anlatılıyor....

mehmet_16

New member
Niçe Ağladığında yı okuyorum.Ateist Niçe'nin ne kadar da çelişkili bir hayata sahip olduğunu görmüş oluyorum böylelikle.

reyyan

New member
bende tessetürlü kızımı okuyorum

Asya

New member
ben şu an vehbi vakkasoğlunun "üzüntüsüz yaşamak" adlı kitabını okuyorum.çok güzel.
uzuntuszyasamk.jpg

birtekben

New member
robert fritz,baskasına calısarak zengin olunmaz

tarýk

New member
Martin Lings - Hz. Muhammed’in Hayatı
Hz. Muhammed'in Hayati, çagdas bir "siret"tir. Çagdas müslüman yazarin tasimasi gereken sorumluluk bilinciyle kaleme alinan bu degerli eser, köklü bir arastirmanin ürünü olmasi yanisira, yazarin bir "edib" olusuyla kazandigi ayirici bir nitelige sahiptir.

Esere hakim olan üslup bir taraftan okunur ve anlasilir olmayi kollarken, diger taraftan konusunun gerektirdigi yogunlugu rahatça sürdürebilmektedir. Kitabin anlatim biçimiyle kazandigi bu edebi deger, Arapça ilk kaynaklari esas almasiyla kazandigi ilmi degerle birlesince kendisini emsallerinden ayiran temel nitelik, iddiali bir tarzda ortaya çikmaktadir.

Ingiliz asilli müslüman yazar Martin Lings (Ebubekir Siraceddin) üç yilini verdigi bu degerli arastirmasiyla, "siyer" bilimiyle ugrasan ciddi çevrelerin hakli takdirlerine mazhar olmus ve eseri "Siret Ödülü"ne layik görülmüstür.

Z

zeynep_hearty

Guest

AKIL OYUNLARI(sylvia nasar)....filmini izlemiştim ama kitabı daha sürükleyici..tavsiye ederim..dahi olmamak için hiçbir sebebiniz yok aslında:)

bende filmini izlemiştim fakat açıkçası pek beğenmedim ..yaşanmış bir hikaye olması ilginç sadece ..filmde başrol oynayan Russell Crowe nin oynadığı gladiator filmi aklıma geldi o filmi çok beğenmmiştim :)) selam ve dua ile...

Z

zeynep_hearty

Guest
m.islamoğlundan hayatın yeniden inşası için ....selam ve dua ile

radikal

New member
Uzun zamandır doktora tezimi hazırlıyorum, doğrusu okumaya fazla fırsat bulamıyorum. Yakında bitecek, inşallah o zaman yeniden en keyfli dostuma döneceğim.

EMÝRA

New member
bende munib engin noyanın aşk düşünce yollara adlı romanını okuyorum .çok güzel

Asya

New member
resmini koyabilir misiniz?
iYbdnn.jpg

ben de savaş ve barışı okuyorum.

Üst Alt