Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sorum olacaktı ..

dogan01

New member
Merhaba arkadaşlar, ben zamanında ergenlige girdikten sonra 4-5 kere eşcinsel ilişkiye girdim.

Dinimizce eşcinsel ilişkiye girenler cennete giremezmi?

Not : (Dersimi aldım, asla yapmıyorum...)

Cevaplarınızı bekliyorum Mümin kardeşlerim..

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Halis tevbe ile Allah (cc) (inşallah) kulunun günahlarını affedendir.

Müminlerin tövbesi nasıl olmalıdır?

Bu konuda Yüce Allah'ın Ey müminler (inananlar) yürekten tövbe ederek (nasuh tövbe ile) Allah'a donün ki, Rabb'iniz kötülüklerinizi örtsün ve sizi içlerinde ırmaklar akan Cennetlere koysun" (et-Tevbe, 9/8) buyruğuna dikkat etmek gerekir.

Bu ayette geçen (nasûh tövbe) "yürekten, ihlasla tövbe edin" sözlerini Zemahşerî şöyle açıklamıştır:

"Tövbeyi kendilerine tavsiye edenler, günahları mahvedecek ve aşırılıkları telâfi edecek şekilde tövbe ederler. Kötülüklerden tövbe etmeleri, o şeylerin kötü olduğu içindir. Yaptığına pişman olmak da çok şiddetli bir şekilde üzülmek demektir. Kötülüklerden birine bir daha dönmemeye azmetmek de, sağılmış olan sütün hayvanın memesine dönmesi nasıl mümkün değilse, öylece o günaha bir daha dönmemek anlamınadır. Bütün bunları böylece içine sindirmek yürekten tövbe etmek demektir.

el-Kelbî'ye (ö:146/763) göre "nasûh tövbe", kalp ile pişman olmak, dil ile istiğfar etmek, beden ile de onu terkederek yapmamak ve"ondan uzak durmaktır. Ayrıca pişmanlığından dönmemek üzere gönül rahatlığına kavuşmaktır.

dogan01

New member
Allah razı olsun, ben hatalarımı anladım..
Allah'a şükür şimdi mutluyum..

ARZ_7

New member
Tevbe; işlenen günahı ' hatırda tutarak, unutmayarak' pişmanlık duyulmasıdır. Tevbe hiçbir zaman günahın unutulması anlamına gelmez.. Şayet işlenen günah tevbe edildikten sonra unutulursa aynı günaha düşme olanağı bi hayli yüksektir. Başka dinlerde işlenen günaha pişmanlık duyulur ve artık günah unutulur. İslam daki tevbe günahı gündemde tutmaktır. Her daim kalb hüznüyle hatırlamaktır... Günahı üzüntüye bağlamaktır..

Üst Alt