Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sözde....

berfut

New member
SÖZDE BİZİ TEMSİL EDEN MONŞERLERİN İÇLER ACISI ACINACAK HALLERİNDEN BİR ÖRNEK.ALLAH BU VATANI BU VE BENZERİ İNSANLARIN TEMSİLİNDEN EN KISA ZAMANDA KURTARIR VE ASLINA DÖNÜK KENDİ DEĞERLERİNİ , MANEVİ HASLETLERİNİ BİLEN VE UYGULAYAN TEMSİLCİLERİMİZİ GEREKLİ YERLERE GETİRİR İNŞAALLAH.
FUAT ÖZÇELEBİ

--
Namazda ayaklarını uzatan diplomat

Bu hikâyenin kahramanı, Suudi Arabistan'daki dış temsilciliklerimizde görevli dinî müşavirlerimizden birisidir. Müşavirimiz vazifesini sürdürmekte iken diz kapağında romatizmal bir rahatsızlık başlayınca doktordan rapor alarak Türkiye'ye gelir. Henüz rapor süresi bitmeden Suudi Arabistan'daki âmiri olan Büyükelçi müşavirimizi telefonla aratır ve "Başbakan Özal buraya geliyor; soracağı ve ziyaret edeceği yerlerde senin yardımına ihtiyacım var. Acele gel" diye ricada bulunur. Müşavirimiz hemen uçağa atlayarak görev yerine döner.Turgut Özal, Suudi Arabistan'a gelir; karşılanır, resmi ziyaretler yapılır. Bizim müşavirimiz Başbakan'ın heyetindeki araba konvoyunun arka sıralarında yer almaktadır. Derken bir telsiz anonsu duyulur.
- Başbakanımız program dışı bir ziyarette bulunmaya karar verdi. Filan semtteki falanca camiide namaz kılacak
Hep birlikte oraya gidiyoruz. Yola koyulmadan önce Büyükelçimiz, müşaviri çağırır,
- Hocam, yanımdan ayrılma; senin tecrüben büyük, bana yardımcı ol.
- Hay hay efendim, ne gibi yardım meselâ?
- Yav, ayıptır söylemesi, ben abdest namaz filan, küçükken birkaç kere başıma gelmişti; ama unutmuşum, ne yapsak ki?
- Kolayı var âmirim; ben ne yaparsam taklid ediniz, hallederiz!
Cami avlusundaki şadırvandan abdest alınır; camiye girilir. Özal önde, bizimkiler geri safta namaza dururlar. Büyükelçi yan gözle mütamadiyen bizim müşaviri kesmekte ve o ne yaparsa taklid etmektedir. Küçük ama önemli bir ayrıntı: Müşavirimizin dizindeki rahatsızlık henüz geçmediği için namazda otururken sol bacağını ileriye uzatmak zorunda kalmaktadır! İlk rekât, iki, üç derken son rekâtın ka'desine geçilir, müşavirimiz sağına selam vererek başını çevirir, ne görsün? Büyükelçi sol bacağını ileriye doğru uzatmış durumdadır! Ağlayım mı güleyim mi, diye kararsızlaşan müşavir soluna döndüğünde daha vahim ve eğlenceli bir durumla karşılaşacaktır; çünkü solundaki Elçilik personelinden oluşan beş-altı kişinin hepsi birden sol ayaklarını kıbleye doğru uzatmış vaziyettedirler!
(Ahmet Turan Alkan)

Ç

ÇÝray

Guest
cahilligin gözü kör olsun....buna benzer bişeyle bende karsılasmıstım....aslında ne kadar komik gibi görünsede cok acı bir durum...:( :(

mhmt

New member
yorum yok abi..
Alah razı olsun paylaştığın için..

selametle..

Üst Alt