Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sizleri Selefin Yoluna Kuran Ve Sünnet Yoluna Cağırıyorum...!

ENSARESSUNNEH

New member
text.gif
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sizleri Selefin Yoluna Kuran Ve Sünnet Yoluna Cağırıyorum...![/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Gayemiz

++ Yüce Kur'an'a Ve Salih Sünnet'e Dönmek.Kur'an Ve Sünneti Bu Ümmetin Selefinin (Sahabe-Tabiun-Etbauttabiin) Anladıkları Ölçüde Anlamak,Hayatın Her Sahasına Kur'an Ve Sünneti Hakim Kılmak.

Bu Konuda Allahu Teala'nın Şu Ayeti Bize Yol Göstermektedir:''Hidayet Kendisine Tebliğ Edildikten Sonra Kim Resüle Karşı Çıkar ve Mü'minlerin Yolundan Başka Bir Yola Saparsa.Onu Seçmiş Olduğu Yolda Bırakır,Cehenneme Atarız.O,Ne Kötü Bir Düşüştür.''(Nisa-115)

++ Müslümanların Hayatına Girmiş Olan Şirkin Her Çeşidini Temizlemek.Münker Olan Her Beşeri İdeolojiden ve Bid'atten Müslümanları Sakındırmak.İslam'ın Özünü Bilen Muteber Hadis Alimleri Tarafından Kusurlu Görülen Bütün Zayıf Ve Mevzu Rivayetlerden Sünneti Arındırmaktır.Çünkü Bu İftiralar,Tertemiz Olan İslam'ı Bozmak Ve Müslümanların Önünde Her Zaman Bir Engel Teşkil Etmektedir.

++Müslümanların Hak Din İle Terbiye Etmek Ve Onları,İslam'ın Ahkamını Yürürlüğe Koymaya Teşvik Etmek.İnsanları,Allah'ın Rızasına Ulaşmak Hususunda Kefil Olan İslam'ın Edep Ve
Faziletiyle Süslenmeye Çağırmak Ki,Ancak Bu Haslet ile Saadete Erişip Zirveye Ulaşılabilinir.

++İnsanları Gerçek Ve Sahih Anlamda Allah Sevgisine Davet Etmek.Bu Da Ancak Takva ve Taatle Olur.Ayrıca İnsanları Resulullah Sevgisine Davet Etmek Ki,Bu Da.O'na Uymak Ve Kendisini En Güzel Örnek Kabul Etmekle Olur.

++İmam Malik'in İfade Ettiği Şekilde,İnsanları Selef-i Salihin Yoluna Döndürmek:''Bu Ümmetin Evveli ,Selefi Ne İle Islah Olduysa,Sonra Gelenleri Öyle Islah Olur.O Gün Dinde Olmayan Şeyler,Bu Gün De Dinden Değildir''

++İslam Birliğini Kurmak İçin Azimkar Olmak Ve Müslüman Ve Müslüman Cemaatlerin Programlarını Hak Üzerine Ve Hak Yolda Toplamaya Gayret Göstermek.Müslümanların Vahdeti Yerine,Dağılmalarına Vesile Olan Hizipçilik Musibetinden Uzak Kalmak.Çünkü Biliyoruz Ki:Bu Hizipçilik.İslam Kardeşliğinin Temiz Atmosferini Yok Etmektedir.

++ Çağın Şu Andaki Bütün Problemlerine İslam'ın Sunduğu Çareleri Ve Huzuru Takdim Etmek:Rabbani Toplumu Yeniden Oluşturabilmek Ve Yeryüzünde Allah'ın Hükmünü Tatbik Etmek İçin Resulullah'ın Ölçülerinden Taviz Vermeksizin Çalışmak.
İşte Bu Bizim Gayemizdir.Bütün Müslümanları,Ayrım Gayrım Gözetmeksizin,Tobluca Bunları Hayata Geçirmeye Ve Bizlere Yardımcı Olmaya Çağırıyoruz.Çünkü Baki Olan İslam'ın Yeniden Yayılması İçin Samimi Kardeşlik Duygularıyla,Saf Bir Muhabbetle Ve En Önemlisi De Allah'ın Yardımıyla,Bu Gayeyi Hayata Geçirmek Üzerimize Büyük Bir Emanettir.Saf,Katışıksız Gönüller,Alah'ın Vaadi,Zaferi Ve Nizamının Gerçekleşmesinin Teminatıdır.

[/COLOR]Şeref Allah'ındır,Resülünündür ve Bütün Mü'minlerindir (Münafikun:
cool.gif

[/FONT]

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Sevgili kardeşim yanındayım.Allah bizlere güç versin inşallah.Müslüman Kuran-ı Kerim okumalı Hadis-i Şerifler okumalı ve bildiği ile amel etmeli.

ENSARESSUNNEH

New member
en onemlisi su an turkiyede gorev yapan ehli sunnet adi altinda sirk inancini yaymaya calisan unafiklara dikkat edilmeli,
gercek ehli sunnet inanci ile bu sapiklarin ilgisi yoktur.

mehmetk

New member
s.a
davete icabet sünnettir,

duyduk kabul ettik.

Ebu Zerr

New member
Önce, Kuran ve Sünnete çağırsanız...
Sonra da selefin yoluna mı çağırırsınız bilmem!!!

Allah'a çağıran, salih amel işleyen ve ben müslümanlardanım diyenden daha güzel sözlü kim vardır?

ENSARESSUNNEH

New member
Allahim Aramizdaki Beyinsizler Yuzunden Bizi Helak Etme.
Biz Zaten O Yola Cagiriyoruz.kuran Ve Sunnet Yoluna Cagiriyoruz.
Niye Ates Cagiriyor Diyorsun.
Kuran Ve Sunnet Insani Atesemi Goturur.?
Islam Dininde Degil.
Demekki Sen Islam Dininden Degilsin.soyle Dinini Bilelim.
Kuran Ve Sunnet Yoluna Cehennem Yolu Diyen Bir Insana Baska Ne Denir.
Bu Arkadasin Kesinliukle Banlanmasi Lazim.

EGER SEN EHLI SUNNETSEN ALLAH CANIMI ALSIN SUFFIYYUN.,VALLAHI SEN BEN EHLI SUNNETIM DEDIKCE SINIR KRIZI GECIRIYORUM.

miniksercen

New member
EGER SEN EHLI SUNNETSEN ALLAH CANIMI ALSIN SUFFIYYUN.,

Allahualem ya böyle konusmayalim lütfen ... unutmayalimki müslüman her zaman hüsnü zan ile hareket etmelidir !
Yikci degil yapici olmalidir !

Selam ve dua ile...

islamci

New member
"Ateş seni çağırıyor..."

Bu çağrı budur.
Çünkü;
Yahudiler 71 fırkaya bölündü, Hıristiyanlar 72 fırkaya. Ümmetim ise 73 fırkaya bölünecek. Biri dışında hepsi ateşte olacak. Kurtulan fırka benim ve ashabımın yolundan gidenlerdir." (1) Zayıf bir rivayette ise,"biri dışında hepsi cennettedir" denilmiştir. (2)

1- Tirmizi, İman,18; İbnu Mace, Fiten, 17; Ebu Davud, Sünne, 1
2- Aclûnî, Muhammed, Keşful Hafa, Daru İhyait Türasil Arabi, Beyrut, 1351 h., I, 150
siz sadece Allah(c.c.) ın rahmetini sizin üzerinize mi sanırsınız.Allah(c.c.) ın rahmeti sonsuzdur.o dilediğini saptırır dilediğini ise doğru yola iletir. Allah(c.c.) isteseydi hepiniz tek bir ümmet olurdunuz. Allah(c.c.) ın rahmeti ve bereketine hamdolsun.
suffiyun kardeş sen böyle demekle Allah(c.c.) ın rahmetini küçültüyorsun.

islamci

New member
Ne benim,ne de başkasının çabasıyla,Allah'ın rahmeti küçülmez,bu bir.
İkincisi,öyle bir niyetim yoktu.
evet küçülmez ama sen böyle demekle küçümsemiş oluyorsun.önemli olan niyet zaten kardeş Allah(c.c.) affetsin.

Üst Alt