Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sizce Öss Kaldırılmalı Mı ?

yasinacar88

New member
Her sene binlerce kişinin girdiği bu sınav kaldırılmalı mı ?

Þ

þehadet

Guest
o kaldırırsa sonuçta yerine gene sınavlar olarak konur öonun için gerek yoktur

mehmet_16

New member
Kesinlikle kaldırılsın.Zaten kaldırılıyor da.Ben bir de okul puanlarının etkisinin kaldırılmasını istiyorum.

mhmt

New member
kaldırılması gere zaten. ancak buna alternatif getirmeleri gerekir.. illaki tek sınav şeklinde değil..
selametle..

nicksizadam

New member
Kaldırılması çözüm değil.Bence öğrencilerin mesleki uygulamalara yönelik eğitim almalarını sağlayacak gerekli alt yapı hazırlanmalıdır.Zira bir ülkede herkes üniversite okuyacaktır diye bir kaide yok.Çözüm üniversiteden geçmez.Dolayısıyla sınavın kaldırılmasından ziyade daha düzeyli ve ölçmeye yönelik farklı bir sınav sistemi öngörülmelidir.

Enver Ýstek

metin mete
Sealm,türkiyede egitim bastan sona yanlislarla donanmis o nedenle egitim degismeden kalksa ne olur kalsa ne olur.Not inanmayan ilk ögretimdeki Ali yat úyu ali yuyyu iyi düsünsün 80 yildir yatiyoruz zaten...

Asya

New member
bence kaldırılmamalı.ancak katsayı sorunu çözülmelidir.

firdevs

New member
Bence de kaldırılmalı. Şu andaki eğitim sistemin de okulda yeterli bilgi verilmiyor. Öğrenciler bir okula girebilmek için illaki dersaneye gitmek zorunda hissediyorlar. Oysa okul dönemi gösterdiği çaba göz önünde tutulsa dersaneyede gerek kalmayacak. Başarısı neyse ona yönelecek. Gerçi o zaman okuldaki eğitim nasıl bir hal alır bilemem? Düzelir mi böyle mi devam eder? O da bir muamma...

muhammedordusu

New member
Web sitesi
www.mucadeleci.com
bence kaldırılmalı hatta bununla kalmayıp yök üde kaldırmak lazım ama onların yerine bu işi yürütebilecek bir kurum ve adaletli sınavların yapılması lazım.

Asya

New member
yök kaldırılsın ama öss kaldırılırsa çok yönlü bir düzenleme yapılması gerekir.o da şu anki Türkiye şartlarında mümkün gözükmüyor.

EMÝRA

New member
yök tamamen yapılandırılmalı yeni baştan bi öss ile olmazki

T

teslimolan

Guest
Almanyada görmedigin bir dersten sinava giremezsin ancak Tr de bir özel dershane sektörü kuruldu bu sacmalik yüzünden ve oda eminim mafyanin elinde dir cünkü cok büyük bir sektör. Asil yikilmasi gereken bu sistemdir. Görmedigin ders icin sinava girilmez.

talha_

New member
:) bence kaldırılmamalı.dersanelerin hepsi kapatılıp öğretmenleri meb´e kaydırılmalı.böylece hem öğretim seviyesi arttırılır hemde halkın trilyonları bulan kaybı önlenmiş olur...

HAKKI_AN

New member
kesinlikle kalkmaz çünkü çok büyük rant kaynağı yani öss nin kalkması tam bir poliyanacılık

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
bence ÖSS sistemi değiştirlmeli, sınav olmalı elbet,
ama sınav liseye girişte yapılmalı, sınav ı geçenler normal liseye geçemiyenlerse mesleki liseye gitmeli, böylelikle lise mezunu vasıfsız insan kalmaz, normal lisede devam edenlerde aldığı notlar ile üniversiteye kayıt edilir. bence sistem bu şekilde değiştirilse, böylelikle vasıfsız eleman kalmıcaktır herkes okuyamasada mesleği elinde olur.

Aysegul

New member
tabiki kaldırılmalı...3 - 3,5 saatte bir yıl ki yapılan çalışmaların hepsini sığdırmak doğru değil...Çok sağlıklıda olmaz...Ezberci zihniyette insanlar yetişiyor...Üniversite yeterli sayıda değil ...İş olanaklarıda geniş değil...Bunların önce düzeltilmesi gerekiyor

Asya

New member
kaldırılısa bile farklı bir sınav sistemi uygulanması lazım.sınavsız olmaz bence.

mehmet_16

New member
ÖSS zaten kaldırılıp 4 aşamalı sınav sistemine geçilecek.Tabi bu benim zamanımı geçiyor.Eğer 2 yıl da kazanamazsam herhalde 4 aşamalı sistem beni bulacak.Ki böyle daha iyi olur benim için...

yasinacar88

New member

Arkadaşlar kardeşler güzel yorumlarınızı beklşıyorum şimdiden teşekkür ederim..

Üst Alt