Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sizce bu forum siteleri bi hastalık mı???

mhmt

New member
ben forum sitelerinde saatlerce duruyorum... bu nedir??? bi bağımlılık mı oluyor yoksa bu normal ilerde geçer mi???;) sizinde başınız dertte mi?? mesela ders çalışamıyooom:(
selam ve dua ile...

mugealanya

New member
çok haklısın ama insana çok önemli şeyler katıyor.
eksiklerini öğreniyor ve kendini geliştiriyorsun.
bir nevi sanal seminer

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ben forum sitelerinde saatlerce duruyorum... bu nedir??? bi bağımlılık mı oluyor yoksa bu normal ilerde geçer mi???;) sizinde başınız dertte mi?? mesela ders çalışamıyooom:(
selam ve dua ile...

aslında açık söylemek gerekirse ne olursa olsun bilgisayarda malayani işler arasındadır.

mehmet_16

New member
Doğru bilgi olunca yararlı ama yanlış ve saçma bilgiler edilince boş ve gereksiz yere zaman kaybı oluyor.
En büyük zaman kaybı ve lüzumsuzluk forumda konuları okumadan rasgele bakıp çıkmakla oluyor.
Ayrıca konuyla ilgili bilgisi zayıf olan insanlar özellikle islam forumlarında ve islami konularda kafamızı karıştırabiliyorlar...

EMÝRA

New member
kesinlikle hastalık kurtulmaya çalışıyorum

talha_

New member
s.a iki gün once bu soruyla karsılassaydım "değil" derdım ama bu forumla tanısınca hastalık belirtileri ortaya cıkmaya basladı:)...bilgileri tazeleme,yenileme acısından cok faydalı oluyo ama buda yan etkileri olsa gerek..slm ve dua ile

nicksizadam

New member
Bir süre hastalık yarattığı kesin.İşte bu noktada insan iradesinin devreye girip nihai kararı vermesi gerekiyor.Zira belli bir süreden sonra insanın bilgisayar başında geçirdiği değerli vakitler değersizleşmeye başlıyor.

Azra

New member
selam ve dua ile...

gerçektende bağımlı yaptı.buradan çıkamıyorum.ne olacak bilmiyorum herkez bu konuda dertli...:4_9_8: ;)

Azra

New member
ama burada olmak güzel kimse yalnış anlamasın arkadaşlar.

..:naz:..

New member
kesinlikle evet
benden yana pek bi sorun yok ama çevreme baktığım zaman bağımlılık yaptığını farkediyorum.

zalim09

New member
Kesinlikle hastalık hem de acayip bir hastalık. Hak yolunda hizmetin bir şekli bir çok kardeşimden,abimden,ablamdan bilmediğim şeyleri öğrendim forumlar sayesinde.Forrumları tanımadan evvel boş işlerle vakit geçiriyordum nette ve sanalda...Forumlara üye oldum olalı kopamıyorum.ALLAH bana bu konuda hidayet versin :)

hannane

New member
Niyet çok önemli. Niyet halis olsa ve irade dahi yardım etse Bilgisayar nimet olur. Forumlar öğrenme vesilesi olur. Dikkat vesilesi olur öğrenme yeri değildir. Çünkü, forumlarda bilgi kirliliği var.

Mesela, bir benim inancıma, bildiklerime aykırı bir şey söyledi. Ben onunla tartışacağıma gidip araştıma yapsam hem öğrenirim hem cevap veririrm.

Maksat karşı tarafı yenmek, susturmak yada imana getirmek, doğruyu öğretmekse forumların daha yararı görülmemiş. Bölücülükten başka işe yaramıyor.

Ben kendi payıma forumlar vesilesi ile dinimi öğreniyorum. Hiç aklıma gelmeyecek sorular ve meselelerin varlığını, müslümanların durumunu görüyorum.

Ben altı foruma takılıyorum. Genel kanım şudur.

Enaniyet enaniyet.

Ben biliyorum

Tek doğru benim mesleğim

Tek güzel benim mesleğim

Herkez kafir biz ehl-i necatız.

Forumlarda hakikati arzulayan çok az.
Ben artık İslam'ın neden bu halde olduğunu anlamışım.
Biz nasılsak yöneticilerimiz ve hayatımız ve çevremizde öyledir.

Nefsimi temize çıkarmıyorum, belki ben de böyleyim.

Allah affetsin. Müslümanlara istikameti, hakikatı nasip etsin.
Muhabbetle

kesinlikle aynı tecrübede ve aynı fikirdeyim...

O'nun (insanın) önünden ve arkasından izleyenleri vardır, onu Allah'ın emriyle gözetip-korumaktadırlar. Gerçekten Allah, kendi nefislerinde olanı değiştirip bozuncaya kadar, bir toplulukta olanı değiştirip-bozmaz. Allah bir topluluğa kötülük istedi mi, artık onu geri çevirmeye hiçbir (biçimde imkan) yoktur; onlar için O'ndan başka bir veli yoktur.
(RAD SURESİ -11)

zalim09

New member
Duha kardeş güzel bir konuya değinmiş ALLAH razı olsun.Kendisininde söylediği gibi niyet çok önemli kişi kendinibilirse tartışmalara imkan vermeyip tartışmaya girmesse fesat manasında bir takım konular eklemesse tartışma konusuda olmaz.Fikirlere saygı çok önemli böyle platformlarda.Kimseyi fikrinden ötürü aşırı şekilde yermemek gerek o kişiye bunu güzel bir şekilde tebliğ etmeliyiz.Bilgilendirmeliyiz.Yangına körükle değil yapıcı bir şekilde varmalıyız.Zaten İslami Şahsiyete bu emrolunmaktadır.Yapıcı kişilik çok önemli dinizmizce.Buda benim kendi şahsi düşüncem hakkınızı helal edin...

Selam ve Dua İle

unzurna

New member
Ben bir kaç kez bırakmaya çalıştım ama her nedense kısmet olmadı. Daha önceki yazımda bu forum ile denendiğimizi yazmıştım. Sanırım hala denemedeyim, ondan alıkoymuyor Allah.

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Doğru kalbin ondan rahatsız olmadığı şeydir,yanlış kalbin huzursuz olduğu şeydir,kalplerde Allah'ın nuru vardır onun adıda vicdandır.

Üst Alt