Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Siz Yapar mıydınız?

radikal

New member
Yapılması çok zor aslında. İnsan kendi nefsine bunu kabullendirmekte ciddi anlamda zorlanır. Fakat son yıllarda bunu yapmaya çalışıyorum. Yapıyorum diyemem, çünkü samimiyetimi bilemiyorum o yüzden yapmaya çalışıyorum demem daha doğru olur sanırım.

gönül dostu

New member
Bugün bir yerde okudum ve kendimi yokladım.Sizlerle de paylaşmak istedim.
Kalbi en çok nurlandıran şey "Kızdığı kişiye dua etmek" miş.

Acaba siz yapar mıydınız?
Bir ablamız öfke anında çok güzel bir söz söledi bu konuylada ilgili.çok hoşuma gitmişti sizle paylaşayım dedim.
Anlı toprağa deyesice dedi bana .anlamını sorduğumdaysa bunun Resulullahın (S.a.v)öfke anında kullandığını ve anlamınında anlı secdeden kalmıyanlardan olasın inş. olduğunu dedi .sinirliykende dua etmeye güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum.A.e.olun...Selam ve duayla...

muhacir_b

New member
s.a
bir kardeşimiz var diyorki ben askerdeydim bir topluluk beni sevmiyordu ama biliyordumki rabbim beni imtihan ediyor.onlar bana kötü sözler söylerlerdi ben susar onlara dua ederdim.yanıma geldikleri vakit sanki bana karşı hiç bişey yapmamış bir şekilde şevkatle onlara çay yapardım elimde olanları ikram ederdim.ve onlara sürekli dua ederdim ama onların sölediği en ufak söze bakmazdım çünkü ona bu sözleri yaptıran şeytandır eminim diyip onlara resulallahın ahlakıyla yaklaşmaya çalıştım.onlar belli bir kaç gün sonra geldiler ve bana dedilerki kardeşim hakkını helal et biz yannış yaptığımızın farkına vardık.bize ne yaparsan yap razıyız istersen herkesin içinde bizi döv yahut rezil et dediler.bende dedimki kardeşlerim estğfr siz bana bişey yapmadınızki unutun gitsin hadi size bir çay daha ısmarlayım dedim onlar ağlamaya başladılar ve sonunda 5 vakit namazla rabbim onlara ikram etti.o kardeşimiz dediki birinden bir kötülük gördünüzmü şeytandan iyilikse allahtan.oysa ben onları şeytanın eline bırakacak değildim.onlara dua ile ikram ile yaklaştım tıpkı peygamberim s.a.s gibi.rabbimde beni ve onları ikramladı.kendi nefsime söylüyom belki biri bişey dese hemen zorumuza gidiyo oysa hepimiz acınacak haldeyiz.alllah bizi o kardeşimiz gibi ikramlandırsın.belki bu yaşantı size bir yardım gibi olur.allahta o kardeşimden razı olsun öleleride çoğaltsın rabbim

esmer

New member
Birisine öfkeliyken ona dua etmek çok zor.Her kişinin değil,er kişinin hakkı...

Üst Alt