Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Siz Desteklermiydiniz?

müttaki

New member
şöyle bir düşünün ve söyleyin

sizinle aynı düşünmeyen bir islami grub lider olacağı zaman yada Allah'ın

indirdiğiniyle hükmetmeye gelse siz destek verirmiydiniz?

mesela bir şii grub, vahabi grub, selefiler yada Kuran ehli?

destekler miydiniz?

şahsen ben şu an türkiyemize baktığımda durumun içler acısı olduğunu görüp hangi islami cephe gelirse gelsin destekleyeceğim. yeterki bu iğrenç tağuti rejimden kurtulalım. en kötü islami sistem şimdiki sistemden iyidir.

Mücahid

New member
Eğer temel itikadi konularda değilde,ayrılık noktalarımız fıkhı konularda yada ameli konularda ise ve Allah'ın indirdiği ile hükmedeceğinde bir şüphem yoksa elbette o bizden biridir.Ve bizden olanlara itaat etmek ve destek vermekle emrolunduk.Dinimiz de vahdetin yeri belli o zaman vahdet söz konusu olduğunda detay noktaları bir kenara bırakılıp tüm müslümanlar tek yumruk olup küfrün karşısında olmalıdır.Destek olurum elbette.....

müttaki

New member
adım gibi biliyorum ki eğer yarın öbürgün islami hareket başgösterdiğinde bizi birbirimize kırdıracaklar tabiri caizse. ama Allahın indirdiğinin temelinde kurulacak tüm islami hareketlere destek verirsek önümüzde kimse duramaz.
şii veya vahabi bile olsa Allahın indirdiğini getirdiğinde bir dikta rejimi oluşmaz daha bilinçli ve daha seçici bir sistem ile yanlışlıklar topluca izaha kavuşup şura ile hükümler belirlenebilirdi.
Allah için böyle bir şey olduğunda destekleyelim.

unzurna

New member
Destekleyeceğim önderi çok çok iyi takip edip, Kuran-ı Kerim'e dayanarak yapıp yapmadığına bakarım. Sözlerine, gözlerine ve de en önemlisi saygısına ve adaleti olup olmadığına bakar, en sonra da Allah'a şeytandan sığınıp dua ederek takip ederim. Biraz karışık oldu. Şimdi Radikalislam diyecek ki kafanda 6 tilki falan dolanıyor, kuyrukları bir birine değmiyor.:)

ÇAPANOÐLU

New member
şöyle bir düşünün ve söyleyin

sizinle aynı düşünmeyen bir islami grub lider olacağı zaman yada Allah'ın

indirdiğiniyle hükmetmeye gelse siz destek verirmiydiniz?

mesela bir şii grub, vahabi grub, selefiler yada Kuran ehli?

destekler miydiniz?

şahsen ben şu an türkiyemize baktığımda durumun içler acısı olduğunu görüp hangi islami cephe gelirse gelsin destekleyeceğim. yeterki bu iğrenç tağuti rejimden kurtulalım. en kötü islami sistem şimdiki sistemden iyidir.

Kur'an diyen yamyam olsa desteklemeyenin burnu sürtülsün..

ÇAPANOÐLU

New member
Destekleyeceğim önderi çok çok iyi takip edip, Kuran-ı Kerim'e dayanarak yapıp yapmadığına bakarım. Sözlerine, gözlerine ve de en önemlisi saygısına ve adaleti olup olmadığına bakar, en sonra da Allah'a şeytandan sığınıp dua ederek takip ederim. Biraz karışık oldu. Şimdi Radikalislam diyecek ki kafanda 6 tilki falan dolanıyor, kuyrukları bir birine değmiyor.:)

:4_1_209:

çOK YAŞA E Mİ UNZURNA..

iklim

New member
kesinlikle kabul ederdim ,herhangi bi islami cemaat olması yeterli..her kapı Allah cıkıyor,bu cemaattte muhakkak bizlere bişeyler katacaktır ondan yararlanmamızı sağlayacaktır..

mhmt

New member
islami bi cemaat olsa ve tasvip etmesem bazı görüşlerini yine de desteklerim.. sadece küfre karşı birlik olmak için..

peki bunu diyince şöyle bi soru çıkıyor..:
birleşmek için küfrün illaki evimizin içine girmesi mi gerkiyor.??
aslında hayır..akıllıya hayır.. akıllıya IRAK bi örnektir.. en yakın zamanda olduğu ve halen olakta olduğu için.. ancak akıllımıyız hayır.. aklımızı medya yemiş.. yerine platin akıl takmış.. içimizdeki bi kaç akıllıda ne kadar anlatsada işlemiyor ..çünkü artık aklın yerinde platin var..tınnnn diyip geri dönüyor..peki eski aklıız nasıl gelecek..
bi kitapta okkduğum bi söz..
"bu millet başına bi felaket gelmeden birlik olmaz"
Allah sonumuzu hayır etsin..

ancak burda bi nokta var.. vahhabi şii demişiniz.. bunlara bi !!!!! koyalım..
selametle..

müttaki

New member
vahabilik yada şiilik şuanki tağuti rejimden daha mı iyi yoksa daha mı kötü?
şu an tağuti rejim kanunlarında ALLAH ile ilgili bir söz o konunun kanunen geçersiz olduğunu gösteriyor. bir tapu senedine "Allah" ile ilgili bir yazı konması o tapuyu kamu malı yapıyor.
bundan daha mı kötü yani?

mhmt

New member
dinde ifrat ve tefrite gidenler herzaman açık düşmanlardan daha zararlı olmuşlardır..

selametle..

Mücahid

New member
vahabilik yada şiilik şuanki tağuti rejimden daha mı iyi yoksa daha mı kötü?
şu an tağuti rejim kanunlarında ALLAH ile ilgili bir söz o konunun kanunen geçersiz olduğunu gösteriyor. bir tapu senedine "Allah" ile ilgili bir yazı konması o tapuyu kamu malı yapıyor.
bundan daha mı kötü yani?

Masum bir konu açtın bizde samimi cevaplar verdik konuyu nereye bağlıycan çok merak etttim kardeşim.Selamaetle

müttaki

New member
Masum bir konu açtın bizde samimi cevaplar verdik konuyu nereye bağlıycan çok merak etttim kardeşim.Selamaetle

sanki bir bit yemiği ara gibisiniz ama HAYIR! oldukça içten bir soru ve oldukça içten bir cevaptı.

zina fuhuş kapkaç gasp yolsuzluk dolandırıcılık faiz dinsizlik imansızlık boş inançlılık oldukça yaygınlaşmış hatta popüler olmuş. artık kendimi geçtim çocuklarımı torunlarımı kalbi imanla dolu insanları düşünüyorum. tabi kendimi de düşünüyorum. bizi tağuta götürebilecek tüm yollar açılmış, bir girdaba sürüklenip duruyoruz ama hala içler acısı durumu görmezlikten geliyoruz.

artık birilerinin dur demesi gerekiyor ve dur diyebilecek ilk güce razıyım. denize düşen yılana sarılır misali tam karşılamıyor ama kendi düşünceme zıt olan bir islami hareketi kesinlikle desteklerim.çünkü durumumuzu görmemek elde değil. pisliğin içinde çırpınmaya niyetim yok. o pislikten kurtulmaya niyetliyim!

abrec

New member
abi bu dünya düzeninde bu tip olaylara hep şüphe ile yaklaşacaksınız

din dünyada en çok sömürülen şey......
o sebepden dolayıdır ki her sakallıyı dedemiz zannetmiyeceğiz
çünkü vatanımızda çok gözü olanlar var ve bunlarda dini kullanabilirler.

vatan millet sakarya

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Dünya'nın düzelmesi ve her hak sahibinin hakkı bulabilmesi için Kuran-ı Kerim'e ve Hadis-i Şeriflere göre yönetilen bir düzen lazım

''Zan konuşmadan önce ilim öğrenin.''

''Kolaylaştırın,güşleştirmeyin,sevdirin,nefret ettirmeyin.''

''İyiliği emretmeyen kötülükten yasak etmeyenler,bizden değildir.''

Üst Alt