Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Site sakinlerine soru var

leyla

New member
DEĞERLİ ARKADSLARIM BANA GELEN BİR SORUYU SİZİNLE PAYLAŞIP GÖRÜŞÜNÜZÜ ALMAK İSTİYORUM.ARKADASIMIN SORUSU SUYDU AŞIK OLMAK GÜNAHMI?FLÖRT ETMEK GÜNAHMI? BİRİYLE EVLENMEYE YÖNELİK MSNDE SOHBET ETMEK GÜNAHMI? CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM SAYGILAR...........:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

CCCCCC

New member
AŞIK OLMAK GÜNAHMI?FLÖRT ETMEK GÜNAHMI? BİRİYLE EVLENMEYE YÖNELİK MSNDE SOHBET ETMEK GÜNAHMI?

Bazı kuralları aşmadığın sürece günah değil örnekleri veriyorum sen anla.

1.Kadın için Erkeğe Bakmak haramdır.Msnde sadece sohbet ettğin için yüzünü görmediğinde sorun yok hadis ve KUR'ANa aykırı değil fakat kamera olayı dışına çıkar haramdır.
2.Kişiyle evlenmeye niyetli olduğunu her insan anlayamaz kalbleri yalnız ALLAH BİLİR.diyelim kişi flört etti ileri gitti dokundu o da yetmedi zinaya girdi sonra evlendi onları inşALLAH ALLAH C.C affeder bu konuda birşey diyemem çünkü imam nikahı gerekir şahit tutarak evlenilir.Bunun dışındakiler zinadır.
3.Eğer gezerler birbirleriyle elele doloşırlar yüzyüze görüşürler ve sonra evlenemezlerse bu yapılan aşkta bakmak haramdır hadisi şerifine ve KUR'AN ayeti nur suresi 24. ayete girer sen karar ver benden bir tavsiye nasihat değil.

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
aşık olmak günah degil flört etmekte benim düsüncemen görede söyle ateşle barut yanyana durmaz msn de konuşmakta kardesimizin dedi gibi görmemek sartıyla konusursun adabı erkan sekline olmalı

unzurna

New member
Hiç biri günah değil. Ama Kuran - ı Kerim ve edebe göre yaparsan bence sakıncası yok. Kişi kendinden sorumludur. Sana doğru geliyorsa ve kendine güveniyorsan yani sınırlarını koruyabileceğine inanıyorsan yap. Günaha yön vermeyeceksen için rahat ol.
Allah yolunu açık etsin.

CCCCCC

New member
Sana doğru geliyorsa ve kendine güveniyorsan

Bu nefis bende olduğu sürece ve şeytan var olduğu sürece ben hiç bir zaman kendime güvenmem.Kendimi kandırmış olurum kendime güveniyorum demekle.BEN ANCAK ALLAH C.C A GÜVENİYORUM.

Dost istersen ALLAH C.C YETER
ARKADAŞ İSTERSEN KUR'AN YETER
DÜŞMAN İSTERSEN NEFİS YETER,
ZENGİNLİK İSTERSEN KANAAT YETER
NASİHAT İSTERSEN ÖLÜM YETER

SAİD NURSİ R.A

saadete özlem

New member
sevgili kardeşlerim

lütfen burada konuşulanlardan yola çıkarak hareket etmeyin... bence gidin ilmine güvendiğiniz birine sorun... yok o günah değil bunu yaparsan günah olmaz veya olur gibi ifadeleri kullanırken biraz daha itina gösterelim çüünkü dinin hükümleri hakkında tarışma platforma oluşturulamaz... kardeşim güzel bir soru sormuş inşallah doğru olanı öğrenir yakın zamanda....

kimi insanlara şahit oluyorum hayır canım benim kalbim temiz diyor... hiç bir insan nefsiyle imanını yanyana koyup hadi kim galip gelecek gibi "ben kendime güveniyorum" demesin...

T

teslimolan

Guest
Artilarla eksileri yan yana getirin sonra sonuca göre hareket edin kimseye sormaniza gerek yoktur. Her insana Allah beyin vermis düsünsün diye.

türkmani

New member
"Üstümüze düşmeyen bomba ancak kelimelerimizi acıtır… içimizde gezinen o acı bilinçsiz, alışkanlık hücreleri tarafından hemen yenilenir ve onarılır, birkaç dakika sonra kaybolur… kalbin duvarlarına tutunarak yürüyen acı, yerini; bir imleç-çarpı işareti buluşmasıyla parlak reklamlara bırakır. Durmaksızın değişik ses ve görüntülere maruz kalan beyin; gelişimini tamamlayamayan araz çocuklara döner…

Ama biz tenhalaşmıyoruz ki dedi genç kız gözlerini yere indirirken…
Biz sadece sohbet ediyoruz.. konuşuyoruz güncel mevzulardan, yazıdan ve kelimeden, gidişattan... zaman zaman havadan ve sudan… bazen derinlemesine, bazen öylesine… ama saatlerce…

Tenhalaşmıyoruz dedi genç kız ısrarla… oysa neydi tenhalaşmak; kötü karakteri şeytan olan üç kişilik bir film seti… ya da iki kişinin şeytana yol haritası çizdiği bir yarışın en önde seyreden otomobili…bir yalnızın iki olabilmek adına nefsinde verdiği "kalbim temiz" brifingleri... kimine göre bir kapıyı kapatmak kadar basit bir eylem... kimine göre tüm kapalı kapıların üstüne kilitlendiği yarı karanlık bir sofa...

Bazen bir kadın ve bir erkeğin diğer tüm beşerin soluk alıp vermesi kadar çok bahaneyi “doğru düşünce ve prensip” duvarlarına vurması, çarpması, kırması ama yok edememesi…

Bazen de “biz iki olgun insanız, biliriz kendimizi” diyerek çiftlerin dağların zirvesinde, ya da ormanın gölgesinde, yahut ırmağın akışında, tenha adına en tenha neresi varsa orada bile tenhalaşamaması…yani yok edememesi o kesin hadis-i şerifi… sorumluluğunu buharlaştıramaması… o sorumluluk ki kadın ve erkeği saçından yada eteğinden kavrayıp kalabalıkların içine çekmeye muktedirdir…

Ama biz tenhalaşmıyoruz dedi kız üstüne basa basa… oysa ona göre sadece bir odada yalnız bırakılmışlık haliydi tenhalaşmak… bir bay-bir bayan; masa, koltuk ve sehpa, duvar, halı ve pencere…vs… oysa yaşanan neydi; bir bay-bir bayan; ekran, kablo ve teller, kodlar, 01 ler, adresler…vs…

Bu açıdan bakmayı sevmedi genç kız “seslerimizi duymuyoruz mesela” dedi … oysa ses, havanın ses tellerini titretmesi ve dilin beyinden aldığı emirle o çıkan tınılara hükmetmesi demekti; ya dilim elime inip, parmaklarıma yürürse... mesela tuşların her biri ses teli hükmüne geçip, parmaklar dil gibi ona hükmediyorsa… öyle ya dile hükmeden akıl, parmağı başıboş bırakmaz değil mi?

Ama bakışlar yok dedi kız... gözler, anlamın ruhtan süzülerek ışıldadığı tek yerdir dedi... "kaş ve göz yok!"dedi … oysa bakış; bir anlık iletinin yanıp sönen sarı lambasından sadece birkaç “an” daha fazla yaklaştırır günaha… camların önünde sevdiğinin bir bakışını yakalamak isteyen insanın duyduğu iştiyakın belki yüzde kaçını, muhabbet ve ünsiyet kurduğu bir kişinin “oturum açıldı” panosunu görünce de hissedebilir insan dediğin… söz bakıştan daha tehlikelidir bazen... aşık olduğu kişinin gözlerine yanıp yakılan bir insan iş muhabbete gelince dumura uğrar bazen.. yine ve daha fazla sözleri kalbi güneş gibi saran bir insanın gözlerini görmez olur aşık…yani söz o bedenin gözü, saçı, eli, ayağı oluveririr…

Ama harama giden bir ayak, harama uzanan bir el yok ki dedi kız; oysa bazen tüm küçük adımları koca bir adıma sığdırıp tek adımda bulaşırız günaha… ve elin tek bir hareketi ve bazen masum bir “tık” sesi ; bazen o kadar da masum ve yalın olmayabilir… illa günah sıcak ve akıcı mıdır…seni alıkoyan her günah ister millerce uzağında olsun, ister ışık hızı yakınında olsun senin ceza sebebindir…
Bir başka mütedeyyin bey ben eşimi aldatmam ki dedi özelindeki 12. bayanla konuşurken… biz nitelikli sohbet ediyoruz... sözüm ona beyin fırtınaları estirmektedirler… içeride yan odada çocuklarına laf anlatmaya çalışan hanımsa kendisine ne zaman sıra gelecek diye bekler durur… beklesin bey irşad etmektedir, cihad yazıları yazmaktadır…
Normal yaşantısında tek bir beyle bile kişisel muhabbete girmeyen dindar bayanların adres defterinde onlarca bey ve bilgisayar başında geçen onlarca saat… “kendin”leştirirsin yazıyı ve imgeleri.. komiksindir… cazipsindir… denksindir.. ama çoğu kez Allah’a yalan söylersin… ben sadece din adına yazıyorum, öğrenip-öğretiyorum dersin… "kardeş" dersin ama bunun şimdilik olduğunu bilirsin…

Velhasıl; insan gittiği her yeri kendileştirir… sanalı da, hayali de… içindeki isyankar yanına bir rumuz takar, isyan eder sinirlendiği konu başlıklarına… içindeki saldırgan yanına bir isim takar sevmediği şahıslara saldırır… kalbine hapsettiği aşık yanına bir isim takar ve site site maşukunu arar… bazen gününde değildir mütevazı takılır… ama asla ve asla kendi ismini kullanmaz.. kendi ismi mütevazi olamayacak kadar dik, saldırgan olamayacak kadar asildir…

Aman canım sanal ortamdayız dedi kız son koz olarak… unutmayalım ki; tüm yaratılmışların ve tüm buudların, bildiğimiz-bilmediğimiz tüm alemlerin ve dahi sanal alemin ilahı yine Allah (CC) tır. Ve şeytan kendini götürdüğün her yerde ya eline ya parmağına musallat olmaya devam edecektir…

Ve son söz kendimedir.
Umarım ayşe genç sen eriyip tükenmezden evvel sahip olduğun tüm plastikler eriyip kaybolur... ve sen bulduğun tek kömür parçasıyla ağaç kabuklarına yazı yazmaya mahkum edilirsin…."

Ayşegül Genç

yorumsuz

türkmani

New member
yazının başlığıı unutmuşum .

" ŞEYTAN ŞİMDİ OTURUM AÇTI"

sinang

New member
şimdi kardeşim.Allah rızasını gözetmek lazım.Allahın rızasıda kuran ve sünnetle açıkladığı hükümlerdedir.bunlara razıysan,rıza-i ilahiyeyye ramsın,talipsin.bu işin tek çıkar yolu var bu hükümleri bir hadis kitabından(tavsiyemiz ilk önce sahiheyn buhari ve müslimden müşterik hadisler tek bir kitabtır bu.) ve kuran mealinden ilk önce genel çerçevesiyle edininiz.rıza-i ilahiyi istemeden önce genel hududları görürsünüz.azm ederseniz mealle bu kitabı bir ayda okursunuz.eğer tatmin olmaz iseniz gelin tekrar sorunuz.selametle.

nur_SaHrA

New member
ameller niyetlere göredir.......

bu konuyla ilgili söyleyecegim tek sey bu.....

leyla

New member
Bende şöyle Düşünüyorum Aşik Omak Belki Günah Olmayabilir Ama Flört Etmek Bu Devirde Fazlaca Ilerledi Konuşmayi Birakin Daha Neler Neler Yapiyolar Hemde Birsürü Insanin Içinde Bence Böylesi çok Günahtir çünkü O Iki Insan Birbirine Haramdir El Ele Tutuşma Vesaire Hatta Göz Göze Gelme Zinadir (göz Zinasi).ve Ben Bu Konularda önderimiz Peygamberimizin Hayatina Bakilmali Onun Devrinde Böyle şeyler Yaşanmişmi Bugünkü Gençliğin Halini Görse Ne Düşünür Diye Soruyorum Ve Gençliğe Aciyorum.en Fazla 3 Ay Bilemedin 1 Yil Süren Ilşkiler Onla Olmadi Başkasiyla Bumu Flört Böyleyse Günahtir Ve Apaçik Ortadadir. Msnde Sohbete Gelince Seviyeli Bir Halde Nasil Olur Bilmiyorum Ama Bu Nefis Ve Seytan Olunca Herşey Olur Sakincali Diye Düşünüyorum.ve Son Sözüm Insan Kendi Düşünüp Kara Vermeli Allahin Rizasini Gözetmeli Allah Tan Korkmali Bu Dünyanin Yalan Olduğunu Bilip Ona Göre Davranmalidir Saygilarimla

leyla

New member
Bide şunu Söyleyim Belki Aşik Olmakta Günahtir Bilmiyorum Cevabini Bilen Cevaplasin Yalniş Bilgi Vermek Asla Istemem

nur_SaHrA

New member
gercek ask yalniz Allahadir bizim insanlara olan askimiz yine dönüp dolasip insanlari yaratan Allaha degilmidir...

A

aktifus

Guest
aşk günah mıdır diye tartışmak zaman kaybı bence o yüzden öyle dedim.

leyla

New member
insanlar gerçekleri bilmiyo öğrenmeleri hakkı değilmidir tabi sizin için bir önemi yoksa katılmazsınız olur biter

nur_SaHrA

New member
abd cehennemin dibine gidecek marsa gitse kac yazar :) evet ask gunah degildir yani biraz mantiksiz soru belki ama arkadas herkesin fikrini almak istiyodur belki o yuzden geride görmeyelim her ne olursa olsun ins ;)

leyla

New member
bide benim sorduğum sorular birbiriyle bağlantılı soruydu tek olarak sorulmamış sorulmasında bir yalnış görmüyorum dedimyaistemeyen katılmaz olur biter tartışmaya hiç gerek yok.

Üst Alt