Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sır kapısı veya dünyası, kalp gözü gibi programlar

ilham

New member
evet arkadaşlar,,

benim merak ettiğim konu şu. televizyonda çıkan sır kapısı kalp gözü gibi programları nasıl buluyorsunuz. yani içerik mantık bakımından onaylıyormusunuz.. sizlerde böyle programları tasvip edip izliyormusunuz..

bu soruyu şundan dolayı soruyorum. çünkü bu tip programların sonuçları istenilen doğrultuda olmayabiliyo.

görüşlerinizi bekliyorum..

müttaki

New member
bu tip programlar görüldüğü üzere kötülerin zararlı çıktıklarını onlara mutlaka musibetin ulaşacağını vs.. anlatıyor. bu bakımdan gerçekten iyi faydalı bir program fakat durumun birde ikinci boyutu var: Allah kötüleri hemen cezalandırmış olsaydı bush ve diğer amerikalılar ve yıllardır zulm üstüne zulm uygulayan israilliler şimdi yok olup gitmeliydiler.

şura suresi 38 elmalılı Yine onlar, Rablerinin davetine icabet ederler ve namazı kılarlar. Onların işleri, aralarında danışma iledir. Kendilerine verdiğimiz rızıktan da harcarlar.

şura suresi 39 elmalılı Ve onlar ki kendilerine bağy (haklarına tecavüz) vaki' olduğu vakıt yardımlaşır onlar öcünü alırlar

bir haksızlık ve kötülük de,, Allahın emridir ki biz müslümanlar Allaha havale etmek yerine birleşip bu haksızlığı düzeltmeliyiz. eğer kötülere taviz tanıdığımızda onlar bizleri yeryüzünden silmek için ellerinden geleni yapacaklardır. onlar kötülüklerini devam ettireceklerdir.

unzurna

New member
Ben 5.ci boyut ve büyük buluşmayı seyrediyorum. İçerik bakımından ve mantık bakımından daha iyi. Ayrıca İslam'ı en iyi şekilde anlatıyorlar.

ilham

New member
Ben 5.ci boyut ve büyük buluşmayı seyrediyorum. İçerik bakımından ve mantık bakımından daha iyi. Ayrıca İslam'ı en iyi şekilde anlatıyorlar.

peki unzurna arkadasım

böyle programların çocukları nasıl etkilediğini düşündünmü. mesela büyük buluşmadaki dede -haşa- Allah mı anne diye soran çocuklar duyuyoruz.

bide sadece bi olaya bakarak onun diğer amle ve ibadetlerini dikkate almadan cennete yada cehenneme iletilmesi hakkında ne düşünüyorsun. bunu sence bizler bilebilirmiyiz. tamam bu o konunun iyi veya kötü olduğuna dair bilgi verebilir ama bu seferde insan ya dehşete düşüyor yaptığı bi hata yüzünden yada yaptığı bi iyilik nedeniyle kendini güvende hissedebiliyor..

bunlar yapılan eleştiriler.. ve bencede doğru..
peki bunlar hakkında ne diyeceksiniz??

unzurna

New member
Çocuklar diğerlerinden sence etkilenmez mi kardeşim. Mucizeler meydana geliyor falan. Ona bakarsan tv. de milyonlarca yanlış hareketler ve flimler var, diziler var. Bu programlar bir konu hakkında ki bölümü baz alarak cennet veya cehenneme gidiğini gösteriyor. Cennet ve cehennemi de bir kenara bırakalım olaylara nasıl amel etmemiz gerektiğini en azından bakmamızı sağlıyorlar. O program her halde Allah katı değil (haşa)

yýldýz

New member
proğramların toptan değişmesi gerek. Bir zamanlar tgrt güzel program yapıyordu. İşlerine gelmedi ve müdür değişti. Sonuç?

Tam olarak tersine döndü tgrt. Şimdi ise sattılar.

Olay bu kardeşler. İşine gelmeyeni değiştir. Fazla kalan program işlerine yarıyor görünüşde.

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Televizyon programları berbat!..itirazım var diye bi programa denk geldim bugün..annem izliyomuş..kadıncağız sinirden yerinde duramıyo..sanki stüdyoda desibel ölçen bi alet var..nasıl avazı çıktığı kadar birbirlerine bağırıyolar anlatamam.sabah kalkıyoruz dobra dobra millet yine birbirine giriyo,akşam oluyo juri üyeleri birbirlerine giriyo..polemiksiz bir gün geçmiyo anlayacağınız..eeee bu gibi programların yanında sır kapısı,5.boyut gibi programlar bulunmaz nimet yerine geçiyo..Allah sonumuzu hayır etsin!..

Üst Alt