Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntlı Ve Depresif Durumlar Için Faydali Dualar:

cennetsesi

New member
1) Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî!

2) Lâ ilâhe illallâhül’azîm-ül-halîm lâ ilâhe illallâhü Rabbül-Arş-il’azîm lâ ilâhe illallahü Rabbüs-semâvâti ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerîm.

3) Yine özellikle secdede iken "Ya hayyu ya kayyum bi rahmetike estagiz", "Ey hay ve kayyum olan Allah senin rahmetinden yardım dilerim

4) 7 defa ‘Allah, Allahü Rabbi, lâ üşrikü bihi şey’a ‘

5) Allhümme İnni Abdüke Vebnü Abdike Vebnü Ematike Nasiyeti Biyedike Mazin Fiyye Hükmike Adlün Fiyye Gazaüke Eselüke Bi Külli İsmin Hüve Leke Semmeytebihe Evenzeltehü Fi Kitabike Evelemtehü Ehaden Min Halkike Evis-Te Sertebihi Fi İlmin Gaybi İndeke Tecalel Kurane Kalbi Ve Nura Sadri Vecale E Ğammi Hüzni Ve Hemmi

6) "Allah'ım! Acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, ihtiyarlıktan, cimrilikten ve kabir azabından sana sığınırım.Al*lah'ım! Borç altında kalmaktan düşmana yenik düşmekten ve düşmanların sevinmesinden sana sığınırım"

7) Allahümme rahmeteke ercu fela tekilni ila nefsi tarfete aynin ve aslihli se'ni küllehu la illa ente.

Manasi:
"Allahim! Rahmetini umarim. Beni bir göz kirpmasi kadar bile nefsime birakma. Bütün islerimi islah et. Senden baska ibadet edilecek ilah yoktur."

8) Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü min 'ez-zâlimîn. Rabbî amiltü sûen zalemtü nefsî ve ente Erham'ür-Rahımîn).

Manası: "Senden başka ilah yoktur. Seni noksanlıklardan tenzih ederim. Ben nefsime zulmedenlerden oldum. Rabbim! Kötülük yaptım. Kendime yazık ettim. Sen merhametlilerin en merhametlisisin.’

http://positive-action.net/al-yusra/supplications.htm

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt